عکس

   

داعش و اسرائیل

علاقه مندی بی بی سی به جنگ نظامی علیه ایران

ثبت شده در: 19:26 گرينويچ - دوشنبه 16 آبان 1390     به ما بپیوندید
علاقه مندی بی بی سی به جنگ نظامی علیه ایران

نوع گزارشات و اخبار بی بی سی در چند وقت اخیر نشان داده است که گویا این رسانه بیشتر از هر جایی به جنگ نظامی علیه ایران علاقه مند است.

بی بی سی فارسی گزارش می دهد: رسانه ملی انگلیس زودتر و بیشتر از هر چیزی بر طبل جنگ نظامی علیه ایران می کوبد.

این شبکه چندی است با جهت دهی به اخبار و گزارشات خود مدام از آماده سازی غرب و اسرائیل برای آغاز جنگ نظامی علیه ایران می گوید و تلاش می کند تا مخاطبانش را از آینده ایران بترساند.

این جنگ روانی علیه ایران از هفته گذشته در حالی که به زمان انتشار گزارش جدید آژانس انرژی اتمی در مورد فعالیت های هسته ای ایران نزدیک می شویم، شدت گرفته است و بی بی سی در اخبار و گزارشات خود به وضوح به دنبال تزریق این ذهنیت به مخاطبانش است که فعالیت های هسته ای ایران دارای اهدافی نظامی است. همانطور که در بخشی می گوید: «ممکن است گزارش جدید آژانس حاوی اطلاعاتی درباره جنبه های نظامی برنامه اتمی ایران باشد که در این صورت ممکن است شرایط را در منطقه تغییر دهد.»

اکنون نیز پس از مدتها کار روی ذهن مخاطبانش و پوشش اخبار مختلف در موضوع حمله نظامی به ایران، با طرح یک سوال جهت دار در بخش نوبت شما، به دنبال این است که اثرات فعالیت هایش را دریابد.

بی بی سی در طرح سوال خود فعالیت های هسته ای ایران را به عنوان یک تهدید برای جهان می خواند و به دنبال این می رود تا حمله نظامی به ایران را مشروعیت بخشد.

اما بیش از هفتاد تا هشتاد درصد از نظراتی که مخاطبان این شبکه در این خصوص دادند عکس آن چیزی بود که بی بی سی در این مدت دنبال کرده و می کند.

جمع کثیری از آن ها با ابراز مخالفت خود از جنگ نظامی علیه ایران، این نوع اخبار و سیاست را شایعه خوانده و طرحی نخ نما شده دانستند.

همانطور که یکی از مخاطبان می گوید: «اگر امریکا و اسرائیل احساس می کردند که توانایی مقابله با ایران را دارند تا کنون بارها این کار را کرده بودند.»

یا یکی دیگر اینطور متذکر می شود: «این حرفها فقط یک تهدید است. من هشدار می دهم که حمله اسرائیل و امریکا به ایران حمله به یک کشور نیست بلکه حمله به جهان اسلام است.»

طبیعی است که پس از فراگیر شدن بیداری انسانی و اسلامی هم در کشورهای مسلمان منطقه و هم در خود کشورهای غربی و حتی اسرائیل، آن ها به تأثیرگذاری بالای ایران در این جریانات پی برده و به دنبال راه حل تازه ای هستند تا از این فشاری که بر آنها وارد است فرار کنند.

این اولین بار نیست که ایران به حمله نظامی تهدید می شود. بلکه این نوع جنگ های روانی از همان اوایل انقلاب ایران آغاز شده و همیشه همراهش بوده است و به نوعی این حنا دیگر برای ایران و ملتش هیچ رنگی ندارد.

در این بین بی بی سی به عنوان یک ابزار تبلیغاتی همیشه نقش اول را ایفا کرده و می کند و از هر فرصتی استفاده می کند تا صدای طبل جنگ علیه ایران را فراتر ببرد.

ما هر روز شاهد چندین خبر از این قسم اخبار رسانه دولتی انگلیس هستیم.

همانطور که در بخشی از اخبارش به نقل از ایهود باراک وزیر دفاع اسرائیل می نویسد: «هر روز که می گذرد به حمله به ایران نزدیکتر می شویم.»

اما این رسانه با تیتر کردن این موضوع از کنار سایر گفته های این مقام اسرائیلی سطحی عبور می کند و آن را با تحلیلی وارونه به مخاطبانش می قبولاند.

در همین خبر ایهود باراک اینگونه می گوید: «به لحاظ نظری هر روز که می گذرد به حمله به ایران نزدیک تر می شویم و هر روزی که می گذرد به یک معنا به محو اسرائیل از نقشه زمین نزدیک تر می شویم.»

همچنین بی بی سی در بخشی دیگر فعالیت های هسته ای ایران را تهدیدی برای جهان و بخصوص اسرائیل می خواند و به نقل از نیکلا سارکوزی رئیس جمهوری فرانسه در مورد حمله نظامی به ایران می نویسد: «اگر حیات اسرائیل مورد تهدید قرار گیرد، دست به سینه به تماشا نخواهیم نشست.»

اما در مقابل لاوروف وزیر خارجه روسیه مخالفت کشورش را با این جریانات اعلام کرده و راه حل مسأله هسته ای ایران را تنها در مذاکره می داند.

رسانه دولتی انگلیس در خبرهای بسیاری و به طرز بسیار ناشیانه ای به حمایت ویژه از اسرائیل پرداخته و واقعیات موجود در تمام دنیا را نادیده می گیرد تا فقط اسرائیل به خطر نیفتد.

این تبلیغ جنگ نظامی بر علیه ایران تنها در مورد اسرائیل نبوده و بی بی سی در خبرهایش امریکا و بریتانیا را نیز به این جنگ وارد می کند و بارها از برنامه ریزی این دو کشور برای آغاز این جنگ می گوید.

اما خود بی بی سی نیز گویا چندان به حرفهایی که می زند اعتقاد ندارد و در بخشی از اخبار خود پس از کلی شاخ و برگ دادن به جنگ نظامی بریتانیا و امریکا بر علیه ایران، به نقل از یک مقام وزارت دفاع امریکا می آورد: «دولت بریتانیا معتقد به پیگیری رویکردی دوگانه است که استراتژی اعمال فشار و دیپلماسی را با هم داشته باشد. ما خواهان یک راه حل مبتنی بر مذاکره (با ایران) هستیم.»

درست است که بی بی سی و سیاست های حامیان اصلی اش سخن از روز شمار آغاز جنگ نظامی علیه ایران می زنند اما این طرح ها نه تنها برای دولت و ملت ایران بلکه برای اکثر تحلیلگران جهان یک طرح نخ نما شده و نا کارآمد است که نمی تواند بیش از یک تهدید قلمداد شود که اگر تحقق یابد نیز خود اسرائیل بیشترین آسیب را می بیند.

همانطور که روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونوت در گزارشی تصریح می کند: «اولین موشکی که از تلاویو به ایران اصابت کند اسرائیل باید خو.د را برای دریافت بیش از 15 هزار موشک در عرض چند دقیقه آماده کند و یک رژیم فلج باقی می ماند که غرب برای جا به جا کردنش باید از ویلچر استفاده کند.»

یا در جایی دیگر بروس ریدل مأمور سابق سازمان سیا در مصاحبه با یک روزنامه صهیونیستی حمله همه جانبه به ایران را غیر ممکن دانسته  و هشدار می دهد که حمله اسرائیل به ایران برای واشنگتن و تلاویو فاجعه بار خواهد بود.

همچنین روزنامه الحیات چاپ لندن در گزارشی با تأکید بر تبعات سنگین حمله نظامی به ایران بخصوص برای خود اسرائیل، دلیل پرداختن به این موضوع را تلاش این رژیم برای خروج از انزوا عنوان می کند.

جالب اینجاست که خود بی بی سی در یک گزارش به وضوح نشان داد که اعتقادی به حرفهایی که می زند ندارد و اینگونه می گوید: «اسرائیل می گوید همه دولت های خاورمیانه باید عضو آژانس و تحت نظارت شدید آن سازمان باشند، اما ما استثنا هستیم. اسرائیل می گوید ما حق داریم صدها بمب اتمی داشته باشیم، اما دیگر دولت های منطقه حتی حق غنی سازی اورانیوم را ندارند. این "تبعیض" و "حق ویژه" از کجا آمده است؟ آیا جز این است که دولت آمریکا پشتیبان زورگویی های اسرائیل به چند صد میلیون مردم منطقه است؟»

این تحلیلی است که خود سایت بی بی سی مطرح می کند.

به واقع در دنیای امروز آیا ایرانی که تمام فعالیت های هسته ای خود را زیر نظر آژانس انجام می دهد تهدید جهان و منطقه است یا اسرائیلی که ذرات خانه اش پر از بمب های اتمی است؟!!!

آیا ایران که تا کنون حتی یک بار هم علیرغم تلاش های فراوان غربی ها فعالیتی از سویش علیه بشریت به اثبات نرسیده است خطرناک است یا اسرائیل که همه جهان از جنایاتش باخبرند؟!!!

 کلمات کلیدی
bbc , بی بی سی , ایران , اسرائیل , امریکا , بریتانیا , جنگ , هسته ای , آژانس,اخباربی بی سی درباره ایران,اخباربی بی سی درباره ایران,اخباربی بی سی,
 
نام و نام خانوادگی  
پست الکترونیک  
وب سایت  
   
   
   
 
نام و نام خانوادگی  
پست الکترونیک  
وب سایت  
   
   
   
 
حمیدخراسانی
1392/02/17 - 10:01 قبل از ظهر

من به شماکشورهای ابرقدرت به اصتلاه شمامگویم ماایرانیهاازاجدادمون شاهان از زمان کوروش کبیر ازیهودیان حمایت کردیم نه بخاطراینکه ازنسل معتمدن هستن بلکه یه انانن وبنده خداوندن پس بدونن ما ایرانیان ایرانی هستیم وطنمون را میپرستیم پس اینابدون فکرحمله به ایران را ازسرت بیرون کن چون بایدبه عواقبش فکرکنی ایااسرایلی وجودخواهدداشت تا یهودیانی هستن که شاهان ایران ازاونهادرمقابل دیگرکشورها از جمله عربهای معلون و کثیف دفاع کرد پس فکر ایران اندیشه کنید؟پاسخ


سعدون بیت سیاح
1392/09/02 - 7:44 بعد از ظهر

اگرابرقدرتها دست به اشتباه بگذارد وحمله به ایران بکنند همهنطورکه امام خمینی رخمته الله علی گفت اسرائل باید ازصحنیه روزگارمحوشودایران مثل مردم کشورهای دیگرنیست چون زن ومردازکشوردفاع خواهندوقبرستانهای دسته جمعی برای متجاوزان میکنندوملت ازاین تهدیدهاترس وواهمه ندارند جنگ جنگ تاپیروزیولسلام......پاسخ