هزینه های بالای راه اندازی و توسعه ی بی بی سی ؛ نظرات شما؟

بی بی سی به عنوان یک رسانه ی چند زبانه ی فعال در زبان های مختلف ، بودجه های نسبتا سنگینی به خود اختصاص داده که با انتقادات فراوانی مواجه شده است . شما در این زمینه چه فکر می کنید؟

بی بی سی و زبان های مختلف ؛ نظرات شما؟

اخیرا انتقاداتی از رسانه ی دولتی انگلیس شده مبنی بر این که تفاوت هایی وجود دارد در اخباری که از بی بی سی فارسی و بی بی سی انگلیسی یا بی بی سی عربی پخش می شود . شما در این زمینه چه فکر می کنید؟ 

تغییر در مدیریت بی بی سی فارسی؛ نظرات شما؟

تغییرات در بی بی سی فارسی ادامه دارد ؛  "صادق صبا " رئیس بخش بی بی سی فارسی از سمت خود بر کنار شد . پیش از این نیز سمت چند تن از مجریان با سابقه ی این شبکه تغییر یافته و افول داشته است . به همین بهانه شما می توانید نظرات خود را با دیگران در خصوص عملکرد هفت ساله ی بی بی سی فارسی به اشتراک بگذارید.

 

تناقض در رویکرد ها ؟ نظرات شما؟

به نظر شما چرا برخی رسانه ها من جمله بی بی سی فارسی تمرکز بیشتری روی برخی رویداد ها داشته ، اما از کنار برخی اتفاقات (بعضا با اهمیت تر ) به سادگی می گذرند؟ اصلا آیا به چنین موضوعی اعتقاد دارید؟

اهداف تلویزیون بی بی سی فارسی؛ نظرات شما؟!

دقیقا چند ماه قبل از انتخابات سال 88 جمهوری اسلامی ایران تلویزیون بی بی سی فارسی راه اندازی شد. برخی تحلیل گران بر این عقیده بوده اند که هدف از راه اندازی این شبکه ضربه زدن به ایران از طریق رسانه بود است. شما چه فکر میکنید؟

حد و حدود آزادی رسانه ها، نظرات شما

بر طبق آمار منتشره از "خانه آزادی" نام ایران در زمره کشورهایی است که کمترین آزادی رسانه ای در آن ها وجود دارد؛ به نظر شما آزادی رسانه ای تا چه اندازه باید وجود داشته باشد؟ ملاک و محدودیت های آزادی رسانه ها چیست؟

نظرات شما در مورد فرهنگ ها و آداب رسوم ؟

عمده مسائلی که تلویزیون و سایت بی بی سی فارسی بدان می پردازد شامل مسائل سیاسی می شود . پس از مسائل سیاسی ، مسائل اجتماعی هستند که در صدر اخبار رسانه ی انگلیسی قرار می گیرند .

آیا بی بی سی فارسی به نگاه جنسیتی به زنان دامن می زند؟ نظرات شما؟

تلویزیون و سایت بی بی سی فارسی در پی ساخت روبات های جنسی بار ها و بار ها اقدام به انتشار تصاویر مربوط به این تولیدات کرده اند. آیا به نظر شما این خود نوعی تبلیغ از این تولیدات به شمار نمی آید؟

توافقات هسته ای و پیامد های آن در رسانه های غربی؛ نظرات شما؟

بی بی سی فارسی پس از توافقات هسته میان ایران و کشورهای پنج به علاوه یک بیش از ده مطلب روی سایت خود قرار داده و بارها برنامه های تلویزیونی و رادیویی خود را به این موضوع اختصاص داده است. البته اغلب موضوعات به مسائل هسته ای مربوط نمی شود بلکه بیشتر سعی می شود "توافق بر سر مسائل منطقه" در راستای مذاکرات طرح موضوع شود. در این رابطه شما چه فکر می کنید؟

وضعیت سیاه پوستان در آمریکا؛ نظرات شما

پس از اینکه در هجدهم مرداد ماه، نوجوانی سیاه پوست به نام "مایکل براون" به دست نیروهای پلیس آمریکا در شهر فرگوسن از ایالت میسوری این کشور به قتل رسید، موجی از خشم و اعتراض در بین رنگین پوستان ساکن آمریکا به راه افتاده است که همچنان ادامه دارد ...

گسترش ویروس ابولا در آفریقا و واکسن های آمریکایی؛ نظرات شما

مدتی است که ویروسی به نام ابولا درغرب آفریقا روز به روز سلطه اش را بیشتر نموده و با سرعتی که در این راه داراست نام خود را به عنوان خطرناک ترین ویروس تاریخ جهان مطرح کرده است. ویروسی که تا کنون تنها در چهار کشور گینه، لیبریا، نیجریه و سیرالئون، بیش از 2240 نفر را به خود مبتلا نموده و بیش از 1229 نفر را به کام مرگ فرستاده است ...

12345