عکس

   

داعش و اسرائیل

بر عكس نهند نام زنگي كافور !

ثبت شده در: 19:07 گرينويچ - یکشنبه 28 تير 1394     به ما بپیوندید
بر عكس نهند نام زنگي كافور !

به گزارش پرشین بی بی سی، شبکه تلویزیونی بی بی سی فارسی دیروز برای چندمین بار، اقدامات شهردار پرتلاش تهران را به خاطر تنها پیشبرد اهداف سیاسی اش زیر سوال برد

به گزارش پرشین بی بی سی، شاید یک سال قبل بود که به دستور دکتر محمد باقر قالیباف شهردار پر تلاش تهران طرح سالم سازی محیط کار برای بانوان در شهرداری تهران رقم خورد و پس از آن هجمه های رسانه های بیگانه و خارجی بر روی این شخص بالا گرفت، اما وی پاسخ همه آن ها را در یک کلام داد و گفت: که ما غیرت داریم و حرف های رسانه هایی همچون بی بی سی و رادیوفردا برای ما ارزشی ندارد.

بی بی سی در همان ایام شروع به گزارش و مصاحبه و ساخت برنامه کرد و قصد داشت تا به هر نحوی که شده حداقل اگر نمی تواند جلوی این اقدام را بگیرد اذهان و افکار عمومی را در تقابل با این طرح قرار دهد.

بی بی سی از نگاه افراطی قالیباف به این گونه طرح ها گفت و گزارشگر برنامه این شبکه تلویزیونی، از تفکیک جنسیتی در محیط کار در شهرداری و دیوار کردن مرز بین آقایان و خانم ها نام برد و قصد القای این موضوع را داشت که این طرح جز ضرر و زیان برای مجموعه شهرداری هیچ فایده ای را در بر ندارد.

از آن سو کارشناسان این شبکه ملقب به روباه پیر فریاد زدند که این طرح باعث پایین آمدن کارایی در محیط کار می شود، حال اینکه در اکثر جوامع اروپایی و توسعه یافته، تا حد امکان نهاد ها و یا مکان های عمومی که امکان تفکیک آن از جنس زن و مرد می باشد، را جداسازی می کنند و نمونه بارز آن را در متروهای درون شهری و بیرون شهری کشور های اروپایی همچون آرژانیتن و سوئد و هلند می توان دید.

اما مسئله ای که دوباره موجب شد رسانه ای همچون بی بی سی، قالیباف را زیر هجمه رسانه ای خود قرار دهد، ایجاد پارک های ویژه بانوان توسط شهرداری در تهران بوده است.پارک های ویژه بانوان این امکان را برای زنان در تهران به وجود می آورد که به راحتی بتوانند بدون هیچ گونه محدودیت شرعی و یا قانونی و یا عرفی، به ورزش و تندرستی بپردازند و این طرح باعث می شود که محدودیت هایی که در پارک های عمومی برای دختران و زنان است رفع شود و آن ها با آزادی بیشتری به ورزش بپردازند.

اما بی بی سی باز هم حتی چنین حرکت پسندیده ای را بر نتابید و با محکومیت و بهانه اینکه "واقعا چه اصراری بر جدایی ناعادلانه بین زن و مرد است" این طرح خوب را زیر سوال برد.

در این جا دو راهبرد به احتمال قوی مد نظر اهالی بی بی سی است، یکی اینکه بی بی سی با هر اقدام و طرحی که از سوی محمد باقر قالیباف مطرح شود مخالف است و علاوه بر مخالفت، هجمه های رسانه ای خود را که شامل توهین، تحقیر، کشیدن کاریکتور های موهن، مصاحبه با کارشناسان، پرداختن به زندگی شخصی و دروغ پراکنی از زندگی او و . . .می باشد را انجام می دهد، و یا اینکه هر طرحی را که شامل سالم سازی محیط زنان برای حضور بهتر در اجتماع و جامعه شود را محکوم می کند.

 به راستی بایستی بی بی سی هر طور شده درک کند که جامعه ایرانی، شاید بتوان گفت نود و نه درصد آن افرادی با حجاب، عفیف، پاکدامن هستند و بی بی سی نباید با نگاه کردن به کارمندان و دار و دسته خود، اینگونه محکومیت های مضحک را برای قالیباف قائل شود.

یادمان است سال گذشته دکتر قالیباف در پاسخ به هجمه های رسانه ای بی بی سی به آن ها گفت: غیرت ما کجا رفته است؟ حالا بی‌بی‌سی هرچقدر می‌خواهد حرف بزند».

درحقیقت می توان با همین جملۀ شهردار محترم تهران، این نوشته را پایان برد. به راستی چه جوابی بهتر از این به منتقدانی که بدون توجه به شرایط و ضرورت های فرهنگی یک جامعه، تنها برای پیشبرد اهداف سیاسی شان، دایۀ مهربانتر مادر شده و تصور می کنند ما نیز قرار است بر اساس اصول و مبانی فرهنگی منحط آنان رفتار کنیم.

به راستی بی بی سی مصداق این ضرب المثل است که "بر عكس نهند نام زنگي كافور !"کلمات کلیدی
بی بی سی، محمد باقر قالیباف,
 
نام و نام خانوادگی  
پست الکترونیک  
وب سایت  
   
   
   
 
نام و نام خانوادگی  
پست الکترونیک  
وب سایت