عکس

   

داعش و اسرائیل

توجیهات بی پایان بی بی سی برای وحشت آمریکا از توان موشکی ایران

ثبت شده در: 12:00 گرينويچ - شنبه 29 اسفند 1394     به ما بپیوندید
توجیهات بی پایان بی بی سی برای وحشت آمریکا از توان موشکی ایران

شبکه ی فارسی زبان بی بی سی در یکی دیگر از گزارشات اخیری که بر روی وب سایت اینترنتی خود منتشر کرده است، بار دیگر تلاش کرده است تا به شکلی وحشت و واکنش های ناشی از خشم ایالات متحده ی آمریکا در خصوص فعالیت های موشکی کشورمان، به توجیه این رفتار غربی ها پرداخته است ...

به گزارش پرشین بی بی سی؛

 

شبکه ی فارسی زبان وابسته به دولت انگلیس در یکی دیگر از گزارشاتی که اخیرا در خصصوص فعالیت های جمهوری اسلامی ایران در حوزه ی موشکی و توان دفاعی خود انجام می دهد، منتشر نموده است، بار دیگر تلاش کرده است تا به شکلی واکنش های ناشی از خشم و وحشت غربی ها به ویژه ایالات متحده ی آمریکا در این خصوص را توجیه نماید.

بی بی سی فارسی در این گزارش با تأکید بر این تصمیم و ادعای مقامات آمریکایی که موضوع فعالیت های موشکی ایران را در شورای امنیت مطرح و بررسی خواهند کرد، عنوان کرده است: « سامانتا پاور، سفیر دائم آمریکا در سازمان ملل متحد می‌‎گوید موضوع آزمایش‌های موشکی اخیر ایران را روز دوشنبه در جلسه شورای امنیت سازمان ملل متحد طرح خواهد کرد.

خانم پاور روز جمعه (۱۱ مارس - ۲۱ اسفند) گفت: "ما موضوع این آزمایش‌های خطرناک را در جلسه شورای امنیت که به درخواست ما در روز دوشنبه برگزار می‌شود طرح خواهیم کرد و با اعضای شورا در این باره مشورت خواهیم کرد. این آزمایش‌ها موید آن است که ما باید با متحدان‌مان برای کنترل و متوقف کردن برنامه موشکی ایران اقدام کنیم."

"علاوه بر این، مقام‌های نظامی ایران بارها تاکید کرده‌اند که این موشک‌ها به منظور هدف قرار دادن اسرائیل ساخته شده‌اند. ما چنین تهدید آشکاری علیه یک عضو دیگر سازمان ملل متحد و یکی از نزدیک‌ترین متحدانمان را محکوم می‌کنیم."

خانم پاور همچنین آزمایش‌های موشکی اخیر ایران را "تحریک‌آمیز و بی‌ثبات‌کننده" توصیف کرده است. »

بی بی سی در بخشی دیگر از گزارش خود نیز اورده است: « سپاه پاسداران ایران چند روز پیش در جریان یک مانور از آزمایش موشک‌های بالستیک خبر داد.

در آخرین مرحله از رزمایش موشکی سپاه پاسداران ایران که دو روز پیش برگزار شد، دو موشک بالستیک به سمت اهداف از پیش تعیین شده شلیک شدند.

به گفته سپاه این موشک‌ها که دارای برد ۲۰۰۰ کیلومتری است و به منظور مقابله با تهدید‌های اسرائیل طراحی شده، اهدافی را در فاصله ۱۴۰۰ کیلومتری هدف قرار داده است.

آمریکا، فرانسه و چند کشور دیگر در واکنش به این آزمایش‌ها گفته‌اند در صورت تایید تحقیقات، این اقدام ایران می‌تواند نقض قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت محسوب شود.

در واکنش به انتقاد آمریکا و فرانسه محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران، روز چهارشنبه گفته بود این آزمایش‌ها در تضاد با قطعنامه سازمان ملل و توافق هسته ایران و شش قدرت جهانی نیست.

جلسه شورای امنیت صبح روز دوشنبه پشت‌درهای بسته برگزار می‌شود و ۱۵ عضو این شورا علاوه بر موضوع ایران قرار است به طور جداگانه در مورد بحران سوریه نیز گفتگو کنند.

در همین حال، بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل متحد هم روز گذشته (پنجشنبه) در واکنش به این آزمایش‌ها از ایران خواسته بود "با ملاحظه و مدارا رفتار کند و از افزدون بر تنش‌های منطقه" پرهیر کند. »

جالب است که این فضاسازی های در قبال فعالیت های موشکی جمهوری اسلامی ایران در شرایطی صورت می گیرد که توان دفاعی کشورمان در حوزه ی موشکی به اندازه ای بالا رفته است که دشمنان منطقه ای و غربی ایران نتوانند به تحقق برنامه های خصمانه ی نظامی خود حتی بی اندیشند و همین مانع جدی در مسیر دشمنی انان نیز باعث شده است که این گونه به روش های مختلف به دنبال کاستن از آن و فضا سازی علیه آن باشند.

در همین رابطه چندی پیش پایگاه آمریکایی " بیزینس اینسایدر " با بررسی توان موشکی دور برد و کوتاه برد ایران، این گونه می نویسد: " مرکز مطالعات استراتژیک و بین الملل آمریکا (CSIS) به توان موشکی ایران و علت هراس استراتژیست های نظامی ایالات متحده از این موشک ها اشاره کرده است. عدم توانایی ما در پیش بینی اینکه « ایران چگونه و چه زمان از موشک های دوربرد خود استفاده می کند »، « این موشک ها با چه سرعتی به سیستم های دقیق تر و کشنده تر تکامل خواهند یافت » و « میزان تاثیر عملیاتی موشک های ایران تا چه حد است » به موشک های دوربرد ایران، ارزش بازدارندگی داده و آن ها را به سلاح هایی هراسناک و تهدیدآمیز تبدیل کرده است. موشک های کوتاه برد ایران می توانند، حملات آتشین گسترده ای را علیه اهداف تاکتیکی نزدیک انجام دهند و موشک های دوربرد این کشور می توانند به سادگی پادشاهی های عرب در آن سوی خلیج فارس را هدف قرار دهند که در میان آنها بعضی از رقبای کلیدی و استراتژیک ایران در خاورمیانه قرار دارند. با این وجود، تهدید واقعی از سوی قابلیت های بالقوه آینده در زرادخانه های ایران تحمیل می شود و ایران در آینده نزدیک می تواند دقت موشک های بلند برد خود را افزایش داده و آنها را به سلاح های موثرتری تبدیل سازد. "کلمات کلیدی
بی بی سی , بی بی سی فارسی , پرشین بی بی سی , ایران , آمریکا , توان موشکی , موشک,
 
نام و نام خانوادگی  
پست الکترونیک  
وب سایت  
   
   
   
 
نام و نام خانوادگی  
پست الکترونیک  
وب سایت