عکس

   

داعش و اسرائیل

بی بی سی و ناراحتی از حملات شیمیایی داعش در عراق

ثبت شده در: 18:00 گرينويچ - شنبه 29 اسفند 1394     به ما بپیوندید
بی بی سی و ناراحتی از حملات شیمیایی داعش در عراق

شبکه ی فارسی زبان بی بی سی با انتشار گزارشی در پی حمله ی شیمیایی گروه تروریستی داعش به کرکوک، تلاش کرده است تا با بی طرفی ظاهری، خود را ناراحت از این گونه حملات شیمیایی این جنایت کاران در عراق نشان دهد ...

به گزارش پرشین بی بی سی؛

 

شبکه ی فارسی زبان وابسته به خاندان سلطنتی انگلیس در یکی از گزارشاتی که بیست و دوم اسفند ماه سال جاری بر روی وب سایت اینترنتی خود منتشر کرده است، با پرداختن به خبری در خصوص حمله ی اخیر شیمیایی گروه تروریستی داعش علیه مردم کرکوک در عراق، با این ادعا که کاملا بی طرفانه و انسان دوستانه به موضوع می نگرد، خود را ناراحت و اندوهگین از این نوع حملات شیمیایی این تروریست ها در عراق نشان داده است.

بی بی سی فارسی در گزارش مذکور با اعلام این موضوع که "  مقام‌های عراق از حمله‌های شیمیایی داعش به شمال این کشور خبر دادند "، عنوان کرده است: « گزارش‌های تایید نشده از شمال عراق حاکی است که در پی حمله شیمیایی گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) یک دختربچه سه ساله کشته و ده‌ها نفر دیگر مجروح شدند.

به گفته مقام‌های عراق، اولین حمله در روز چهارشنبه ۱۰ مارس (۲۰ اسفند) به شهر تازه در نزدیکی کرکوک و حمله دوم، صبح امروز شنبه ۱۲ مارس (۲۲ اسفند) انجام شده است.

مقام‌های عراق گفته اند که این حملات موشکی از یک منطقه تحت کنترل داعش صورت گرفته و مجروحان دچار سوختگی های عفونی، مشکلات تنفسی، کم شدن آب بدن و خفگی شده اند.

خبرگزاری جمهوری اسلامی، ایرنا، به نقل از حسن قاضی‌زاده هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران گفته است که در پی درخواست فوری وزیر بهداشت عراق در چهارشنبه گذشته تیم پزشکی از ایران برای کمک به مجروحان "حملات شیمیایی" داعش به کرکوک به این منطقه اعزام شد. »

بی بی سی در همین راستا ادامه می دهد: « براساس این گزارش شمار زیادی از افراد غیرنظامی به ویژه کودکان در جریان این حملات به شدت مجروح شده اند.

مقام‌های بیمارستانی و امنیتی عراق می‌گویند که شهر تازه، صبح امروز هدف حمله موشک های حامل مواد شیمیایی قرار گرفته است.

یک مقام محلی به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفته است که در پی این حملات "زنان و کودکان دچار وحشت شدند و از دولت مرکزی خواسته شده تا برای نجات آنها کاری انجام دهد."

این مقام محلی همچنین افزوده: "تیمی از کارشناسان آلمانی و آمریکایی برای آزمایش بر روی مواد شیمیایی به محل رفته‌اند." »

اما همانند سایر گزارشات بی بی سی فارسی، در این گزارش نیز بخشی جدی از واقعیت نادیده گرفته شده است؛ واقعیتی که نشان دهنده ی منبع اصلی گازهای شیمیایی مورد استفاده ی داعش در حملات این تروریست ها به نقاط مختلفی در عراق و سوریه است.

بد نیست یادآوری کنیم که در پی حمله ی شیمیایی داعش به منطقه ی غوطه شرقی در ریف دمشق در سوریه، پایگاه اینترنتی کهنه سربازان آمریکایی " وترنز " با انتشار گزارشی پرده از واقعیتی برداشت که نشان می داد ایالات متحده، به همراهی ترکیه، نقشی کلیدی در حملات شیمیایی داعش ایفا نموده است؛ بر اساس این گزارش گازهای شیمیایی استفاده شده در این حملاتف توسط آمریکا و بخصوص وزارت دفاع این کشور (پنتاگون) به ترکیه منتقل شده و از آن جا با همکاری آنکارا به دست گروه های معارض در سوریه رسیده است.

" جفری سیلورمن "، پژوهشگر سیاسی مشهور آمریکایی نیز در همین راستا، درمقاله ای با عنوان " پیمانکاران آمریکایی " که در روزنامه " ویتراس تودی " منتشر شده است،به تفسیر ویدئویی پرداخته است که  انتقال گازهای شیمیایی تولید شده در یکی از آزمایشگاه های آمریکا در گرجستان به سوریه را از طریق خاک ترکیه نشان می دهد؛ ویدئویی که نشان می دهد " ریچارد لوگر " سناتور سابق آمریکایی مأموریت تسهیل این فرایند مشترک آمریکا و ترکیه را بر عهده داشته است.

با این وجود، آیا هنوز هم می توان دلخوش بود که آمریکا و متحدان غربی اش، دلسوز مردم خاورمیانه و مخالف فعالیت تروریست هایی مانند داعش باشند؟!کلمات کلیدی
بی بی سی , بی بی سی فارسی , پرشین بی بی سی , کرکوک , داعش , عراق , آمریکا , پنتاگون , ترکیه , شیمیایی,
 
نام و نام خانوادگی  
پست الکترونیک  
وب سایت  
   
   
   
 
نام و نام خانوادگی  
پست الکترونیک  
وب سایت