عکس

   

داعش و اسرائیل

کینه ی عمیق بی بی سی از حزب الله

ثبت شده در: 21:00 گرينويچ - شنبه 29 اسفند 1394     به ما بپیوندید
کینه ی عمیق بی بی سی از حزب الله

شبکه ی فارسی زبان بی بی سی در یکی از گزارشات دیگر اسفند ماه خود، در راستای کینه ی عمیق خود ار حزب الله لبنان، این بار با پرداختن به تصمیم رژیم دست نشانده ی آل خلیفه در بحرین علیه حزب الله، این کینه ی خود را ابراز نموده است ...

به گزارش پرشین بی بی سی؛

 

شبکه ی فارسی زبان وابسته به دولت انگلیس که همانند مدیران ارشدش دشمنی قدیمی و ریشه داری با حزب الله و نیروهای مقاومت لبنان دارد، این بار نیز در یکی از گزارشات دیگری که در اسفند ماه بر روی وب سایت اینترنتی خود منتشر کرده است، با بهره برداری از تصمیم جدید رژیم دست نشانده ی آل خلیفه در بحرین علیه حزب الله، این کینه و دشمنی را ابراز نموده است.

بی بی سی فارسی در این گزارش که با عنوان « بحرین لبنانی های 'طرفدار حزب‌الله' را اخراج کرد »، منتشر کرده است، می آورد: « وزارت کشور بحرین اعلام کرده که تعدادی لبنانی را به اتهام ارتباط با گروه شبه نظامی شیعه حزب الله لبنان اخراج کرده است.

این وزارتخانه اطلاعات بیشتری در زمینه ارائه نکرده است اما این اقدام یک روز پس از آن صورت می گیرد که اتحادیه عرب حزب الله را یک سازمان "تروریستی" اعلام کرده است.

بحرین که توسط یک حکومت سنی اداره می شود، قبلا حزب الله و ایران متحد آن را به کمک به شبه نظامیان شیعه در این کشور متهم کرده بود.

ایران و حزب الله این اتهامات را رد کرده اند.

خبرگزاری فرانسه می گوید معلوم نیست که چه تعدادی از اتباع لبنان اخراج شده اند؛ اگرچه هفته گذشته رسانه های لبنان گزارش کرده بودند به ده خانواده لبنانی دستور داده شده بحرین را ترک کنند. »

این رسانه ی سلطنتی انگلیس ادامه می دهد: « روز یکشنبه عربستان سعودی هشدار داد هر یک از شهروندان یا ساکنان این کشور که مشخص شود از حزب الله حمایت می کند با مجازات سختی رو به رو خواهد شد.

ماه گذشته عربستان سعودی که رقیب منطقه ای ایران است، کمک نظامی سه میلیارد دلاری خود را به لبنان به حال تعلیق درآورد و به شهروندانش هشدار داد آن کشور را ترک کنند. حزب لله در دولت وحدت ملی لبنان از نفوذ قابل ملاحظه ای برخوردار است.

عدم حمایت وزیر خارجه لبنان از قطعنامه اتحادیه عرب در محکومیت حمله به سفارت عربستان در ایران در دی ماه گذشته، موجب خشم ریاض شده بود. این حمله در پی اعدام شیخ نمر، روحانی شناخته شیعه در عربستان انجام شد.

در پی این واقعه، عربستان سعودی، بحرین و امارات متحده عربی به شهروندان خود گفته اند از سفر به لبنان خودداری کنند و شورای همکاری خلیج فارس، حزب الله را یک گروه "تروریستی" اعلام کرده است.

پیشتر، ایالات متحده و اتحادیه اروپا نیز در مورد حزب الله لبنان تصمیمات مشابهی را اتخاذ کرده بودند؛ اگرچه اتحادیه اروپا تنها شاخه نظامی این گروه را در فهرست سیاه خود قرار داده بود. »

اما این رفتار برخی کشورهای عربی علیه " حزب الله " در شرایطی صورت می گیرد که امروزه این گروه در سوریه، یکی از مانع های جدی فعالیت گروه های تروریستی به حساب می آید که حمایت های مختلف این گونه کشورها را به همراه خود دارند؛ حزب الله در سوریه با مبارزه ی موفق علیه تروریست های تحت حمایت عربستان سعودی و ... که تنها هدفشان براندازی دولت قانونی سوریه با هدف ایجاد فضای بهتر برای تحقق منافع رژیم اشغالگر صهیونیستی و ... است، در چند ماه اخیر تمامی برنامه ریزی های آن ها را نقش بر آب کرده است.

" ایگور پانکروتینکو " کار‌شناس سیاسی سرشناس روس در گفتگوی چندی پیش خود با خبرگزاری فارس در همین رابطه تأکید نموده است: " بیانیه « عبد اللطیف الرشید الزیانی » دبیر کل شورای همکاری کشورهای عربی خلیج فارس در رابطه به « تروریستی » خواندن جنبش حزب ‌الله قبل از همه معنای تلاش‌های عربستان سعودی و متحدانش در جهت ایجاد جبهه جدید علیه ایران و سیاست‌های آن در منطقه می‌باشد. معلوم می‌شود که برای ریاض و یارانش اسناد و مدارک اهمیت نداشته بلکه فقط دنبال بهانه می‌گردند. هدف اصلی از تروریستی خواندن این جنبش از بین بردن سریع حکومت بشار اسد است که در حال حاضر مانع اصلی تحقق برنامه‌های ریاض و تل آویو در منطقه می‌باشد. سعودی‌ها در صورت درگیری مستقیم با حزب‌الله که امروز علیه نیروهای ضد دولت قانونی بشار اسد اقدام می‌کند، هیچ شانسی نخواهند داشت. بنابراین در نظر دارند از راه تروریستی خواندن حزب‌الله جامعه جهانی را علیه آن بسیج کنند و مواضع این جنبش را در لبنان تضعیف کنند.کلمات کلیدی
بی بی سی , بی بی سی فارسی , پرشین بی بی سی , حزب الله , عرب , لبنان , تروریست , سوریه,
 
نام و نام خانوادگی  
پست الکترونیک  
وب سایت  
   
   
   
 
نام و نام خانوادگی  
پست الکترونیک  
وب سایت