عکس

   

داعش و اسرائیل

بی بی سی و بصیرت افزایی رهبری ایران در خصوص دو رویی آمریکا

ثبت شده در: 22:00 گرينويچ - یکشنبه 1 فروردین 1395     به ما بپیوندید
بی بی سی و بصیرت افزایی رهبری ایران در خصوص دو رویی آمریکا

شبکه ی فارسی زبان بی بی سی در یکی از نخستین گزارشاتی که در سال 1395 بر روی وب سایت اینترنتی اش منتشر کرده است، با پرداختن به سخنرانی نوروزی رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران در حرم مطهر امام رضا (ع)، به بصیرت افزایی ایشان در خصوص چهره ی فریبکار و دو روی آمریکایی ها، واکنش نشان داده است ...

به گزارش پرشین بی بی سی؛

 

شبکه ی فارسی زبان وابسته به دولت انگلیس در یکی از اولین گزارشات خود در سال جدید ( 1395)، با پرداختن به بخشی از سخنرانی نوروزی رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران در حرم مطهر امام رضا (ع) در مشهد مقدس که به چهره ی فریبکار و دو روی آمریکایی ها اختصاص داشته است، تلاش کرده است تا به روش خود به این بصیرت افزایی های رهبری کشورمان واکنش نشان دهد.

بی بی سی فارسی در این گزارش که با عنوان " مخالفت صریح رهبر ایران با سیاست تنش‌زدایی با آمریکا " بر روی وب سایت اینترنتی خود منتشر کرده است، می آورد: « آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران با انتقاد از کسانی که معتقدند حکومت ایران باید مشکلات خود را با دولت آمریکا از راه مذاکره حل کند، گفت که معنای این حرف چیزی جز تسلیم نیست و به "خسارت محض" می‌انجامد.

آقای خامنه ای که امروز یکشنبه اول فروردین (۲۰ مارس) در مشهد سخنرانی می کرد، گفت که دولت آمریکا می خواهد نخبگان و افکار عمومی ایرانیان را متقاعد کند که یا باید با آمریکا کنار بیایند، یا دائم مشکلات و فشارها را تحمل کنند.

او گفت که عده ای در داخل کشور هم این تحلیل را پذیرفته اند و می خواهند به دیگران هم بقبولانند: "در موضوع هسته ای توافق شد، اسمش را گذاشتیم برجام. حالا می گویند که برجام دیگری در قضایای منطقه و قانون اساسی کشور، برجام دو و سه و غیره باید به وجود بیاید تا بتوانیم راحت زندگی کنیم."

اصطلاح "برجام دو" را نخستین بار حسن روحانی رئیس جمهور ایران به کار برد و از جمله در پیام نوروزی امروزخود آن را تکرار کرد. او گفته بود که کشور به یک "برنامه جامع اقدام مشترک ملی" نیاز دارد. »

بی بی سی در بخشی دیگر نیز ادامه می دهد: « رهبر ایران می گوید که در مقابل فشار آمریکا به جز کنار آمدن یا تحمل مشکلات، راه سومی هم وجود دارد که از "اقتصاد مقاومتی" می گذرد.

به گفته او مهمترین ابزار فشار دولت آمریکا علیه حکومت ایران، ابزار تحریم است: "دشمن احساس کرده که کشور و ملت ما از تحریم ضربه می بیند، متأسفانه ما خودمان هم این باور را با بزرگ‌نمایی اثرات تحریم و بزرگ‌نمایی اثرات لغو تحریم تقویت کردیم".

اما آیت الله خامنه ای می گوید که باید با اجرای سیاست های "اقتصاد مقاومتی" کشور را در مقابل تحریم مقاوم کرد.

رهبر ایران در انتقاد از کسانی که می گویند می توان از طریق مذاکره مشکلات با دولت آمریکا را حل کرد، گفت که در نمونه توافق هسته ای ایران با قدرت های جهانی هم دولت آمریکا با "خدعه" و "تقلب" از اجرای کامل تعهدات خود شانه خالی می کند. »

اما این سخنان واقع بینانه و بیدار کننده ی رهبری ایران در خصوص نحوه ی تعامل با ایالات متحده ی امریکا، در شرایطی طرح می شود که ما شاهد جهت گیری های آشکار ضد ایرانی مقامات مختلف کنونی این کشور، و حتی جهت گیری های ضد ایرانی تند و شدید نامزدهای انتخابات دور آینده ی ریاست جمهوری آمریکا هستیم که نشان می دهد خصومت این کشور با ملت ایران هیچ گاه پایانی نداشته و ندارد و اگر در ظاهر سخن محبت امیز و نرمی نیز بیان می کنند تنها ظاهر ماجرا و تلاشی برای فریب افکار عمومی است.

ان ها در عمل ملت ایرانی را به دوستی فرا می خوانند اما در عمل تأکید می کنند که هیچ گاه حتی با وجود توافق و برجام هسته ای نیز دست از تحریم های مختلف کشورمان بر نخواهند داشت و مدام با اتهاماتی واهی از قبیل فعالیت های موشکی کشورمان، حقوق بشر، حمایت از تروریسم و ... به اعمال این تحریم ها می پردازند.

از طرفی خود را نگران شغل جوانان ایرانی معرفی می کنند و از طرفی با دشمنان دیگر کشورمان متحد شده، مزدوران منطقه ای خود را به کار گرفته و تلاش می کنند تا اقتصاد ایران اسلامی را با فشار و بحران مواجه سازند. همکاری آمریکا و عربستان برای کاهش قیمت جهانی نفت با هدف اصلی ضربه زدن به اقتصاد ایران تنها یک نمونه از این تلاش هاست.

با این وجود آیا باز هم باید به ان ها و حرف های تو خالی و ظاهری شان اعتماد کرد؟!

رهبری ایران در سخنرانی روز نخست سال جاری (1395) در جمع زائران و مجاوران حرم امام رضا(ع) در مشهد، در بخشی این گونه تأکید نمودند: « آمریکا به دلایل واضحی با ما دشمن است؛ همین‌طور که عرض کردیم، مرادمان سیاستمداران آمریکا و سیاستهای آمریکا است. در قضیه‌ی برجام بدعهدی کردند و به تحریمهای دیگری ما را تهدید کردند. همین‌طور که گفتم، وزیر خزانه‌داری آمریکا بشدّت شب‌وروز مشغول کار است برای اینکه نگذارند که جمهوری اسلامی از نتایج برجام بهره‌مند بشود. خب، اینها دشمنی است. مرتّباً تهدید میکنند و مرتّباً به تحریمهای بیشتر تهدید میکنند. انتخابات ریاست جمهوری آمریکا هم چند ماه دیگر -هفت هشت ماه دیگر- شروع خواهد شد و تا نُه ماه دیگر این دولت فعلی آمریکا عوض خواهد شد و هیچ تضمینی وجود ندارد که این دولتی که بعداً به‌وجود خواهد آمد، همین تعهّدات اندکی را هم که این دولت [فعلی] کرده است عمل بکند. الان نامزدهای ریاست جمهوری آمریکا در سخنرانی‌های انتخاباتی‌شان مسابقه گذاشته‌اند در بدگویی به ایران؛ خب این دشمنی است دیگر؛ دشمنی که شاخ ‌و دُم ندارد. وقتی میگوییم آمریکا دشمن است، یک عدّه‌ای منزعج میشوند که چرا میگویید دشمن؟ دشمن است؛ اینها دشمنی است.»کلمات کلیدی
بی بی سی , بی بی سی فارسی , پرشین بی بی سی , رهبری , نوروز , امام رضا , ایران , بصیرت , آمریکا,
 
نام و نام خانوادگی  
پست الکترونیک  
وب سایت  
   
   
   
 
نام و نام خانوادگی  
پست الکترونیک  
وب سایت