عکس

   

داعش و اسرائیل

بی بی سی: حملات مریکا در یمن بر ضد القاعده

ثبت شده در: 15:00 گرينويچ - چهارشنبه 4 فروردین 1395     به ما بپیوندید
بی بی سی: حملات مریکا در یمن بر ضد القاعده

شبکه ی فارسی زبان بی بی سی در یکی دیگر از گزارشات چهار فروردین ماه سال 1395 خود، این بار با پرداختن به تحولات در حال جریان در کشور یمن، مدعی شده است که ایالات متحده ی آمریکا در این کشور، بر ضد گروه تروریستی القاعده به فعالیت مشغول است ...

به گزارش پرشین بی بی سی؛

 

رسانه ی فارسی زبان وابسته به وزارت امور خارجه ی انگلیس در یکی دیگر از گزارشاتی که چهارم فروردین ماه سال 1395 بر روی پایگاه اینترنتی خود منتشر کرده است، با پرداختن به بخشی از تحولات در حال جریان در کشور جنگ زده ی یمن، این بار مدعی شده است که ایالات متحده ی آمریکا در این کشور به مواضع گروه تروریستی القاعده حمله می کند.

بی بی سی در این گزارش که با عنوان « 'مرگ ده‌ها پیکارجوی القاعده' در حمله هوایی آمریکا در یمن »، منتشر کرده است، می آورد: « پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا، اعلام کرده است که در یک حمله هوایی آمریکا در ناحیه ای کوهستانی در یمن ده ها پیکارجوی گروه "القاعده در شبه جزیره عرب" کشته شده اند.

پیتر کوک، سخنگوی پنتاگون، گفت که یک اردوی آموزشی القاعده با حضور بیش از ۷۰ پیکارجو هدف این حمله بود.

حمله هوایی روز سه شنبه تازه ترین عملیات آمریکا علیه "القاعده در شبه جزیره عرب" (ای‌ کیو‌ ای‌ پی) در یمن است.

ارتش آمریکا سال گذشته چندین نفر از رهبران این گروه را در حملاتی با کمک هواپیماهای بدون سرنشین کشت.

شماری از چهره های ارشد "القاعده در شبه جزیره عرب" از ژانویه ۲۰۱۵ تاکنون در حملات هوایی آمریکا کشته شده اند؛ از جمله ناصر عبد الكريم الوحيشی رهبر آن، حارث نضاری مقام مذهبی گروه، و ابراهیم ربیعش سخنگو و مسئول امور عقیدتی آن.

آقای کوک گفت که این حمله نشان دهنده "تعهد آمریکا به شکست القاعده و محروم کردن این گروه هرگونه محل امن است." »

این رسانه ی سلطنتی انگلیسی در ادامه نیز آورده است: « پنتاگون محل اردوگاه القاعده در شبه جزیره عرب را فاش نکرد.

با این حال مقام های امنیتی یمن به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفتند که این حمله به یک پایگاه سابق نظامی در جنوب غربی کشور در نزدیکی پایگاه القاعده در شهر مکلا که پیکارجویان القاعده آن را اشغال کرده بودند صورت گرفت.

پیکارجویان القاعده به طور غیرمستقیم از حملات هوایی تحت هدایت عربستان به شورشیان حوثی یمن بهره برده اند و موفق به اشغال مناطقی شده اند.

از زمان شروع عملیات عربستان و متحدانش از ماه مارس ۲۰۱۵ دست کم ۶ هزار نفر کشته شده اند. هدف این عملیات شکست حوثی ها و متحدان آنها یعنی نیروهای وفادار به علی عبدالله صالح رئيس جمهور سابق است تا دولت رسمی یمنی به قدرت بازگردد.

اعضای این ائتلاف القاعده را یک سازمان تروریستی می دانند. گروه وابسته به القاعده در یمن به نیروهای ائتلاف و خدمه نظامی دولت یمن حمله کرده اند. »

این در حالیست که چندی پیش نیز خود بی بی سی در گزارشی از همکاری عربستان سعودی و ائتلاف عربی تشکیل شده توسط این کشور و پیکارجویان القاعده در یمن خبر داده و تأکید کرده بوده است که « نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان در یمن 'در کنار القاعده' می‌جنگند. بی‌ بی ‌سی مطلع شده است که نیروهای ائتلاف نظامی به رهبری عربستان سعودی در یمن، در یک نبرد مهم با نیروهای القاعده در یک جبهه قرار گرفته‌اند و با حوثی‌ها جنگیده‌اند. »

و از آن جا که شواهد و مدارک مستند بسیاری این حقیقت را بر ملا می سازند که غرب، به ویزه ایالات متحده ی آمریکا و انگلیس از حامیان اصلی عربستان سعودی در این تهاجم همه جانبه به یمن بوده و هستند، همانطور که مقامات عربستانی نیز بارها تأکید کرده اند که فرماندهان ارشد نظامی غربی از جمله این دو کشور، در اتاق فکر و اتاق هدایت این حملات آل سعود به یمن حضور فعال دارند، آیا می توان همکاری آن ها با القاعده در یمن را بدون آگاهی غرب تصور کرد؟!

بگذریم از دیگر واقعیت هایی که پیش تر نیز همکاری آمریکا با القاعده در افغانستان و سایر نقاط جهان را بر ملا کرده است.

آیا می شود در جبهه ای با این گروه تروریستی دارای منافع مشترک بود و همکاری نمود، اما دقیقا در همان جبهه به ان ها حمله کرد و مواضعشان را هدف موشک قرار داد؟!!!کلمات کلیدی
بی بی سی , بی بی سی فارسی , پرشین بی بی سی , یمن , القاعده , آمریکا , عربستان,
 
نام و نام خانوادگی  
پست الکترونیک  
وب سایت  
   
   
   
 
نام و نام خانوادگی  
پست الکترونیک  
وب سایت