عکس

   

داعش و اسرائیل

حملات تروریستی بروکسل و نگرانی های غرب

ثبت شده در: 22:00 گرينويچ - چهارشنبه 4 فروردین 1395     به ما بپیوندید
حملات تروریستی بروکسل و نگرانی های غرب

شبکه ی فارسی زبان بی بی سی در یکی دیگر از گزارشات اخیر خود، این بار به بازتاب نگرانی های ادعایی غرب در خصوص امنیت اروپا، در پی وقوع انفجار تروریستی در شهر بروکسل پرداخته است ...

به گزارش پرشین بی بی سی؛

 

شبکه ی فارسی زبان وابسته به وزارت امور خارجه ی انگلیس در پی وقوع انفجار تروریستی در شهر بروکسل که گروه تروریستی داعشمسئولیت آن را بر عهده گرفته است، با انتشار گزارشی، از نگرانی های ادعایی و ظاهری غرب در خصوص امنیت اروپا خبر داده است.

بی بی سی فارسی در یکی از گزارشاتی که با همین هدف منتشر کرده است، با این عنوان که " ۳۱ کشته در حملات بروکسل؛ پلیس در جست‌وجوی یک مظنون "، آورده است: « در پی بمبگذاری هایی در فرودگاه و یک ایستگاه متروی شهر بروکسل که بیش از ۳۰ کشته به جا گذاشت، پلیس این کشور اطلاعیه "تحت تعقیب" برای یک مظنون این حملات صادر کرده است.

پلیس احتمال می دهد این مظنون در انفجارهای دوگانه فرودگاه زاونتم دست داشته است.

او در تصاویر مداربسته ویدئویی فرودگاه در کنار دو مظنون دیگر درحال هل دادن چرخ حمل چمدان دیده می شود. تصور می شود که دو مظنون دیگر در انفجارهای انتحاری کشته شده باشند.

گروه دولت اسلامی (داعش) گفت که عامل هر دو حمله است.

این گروه در پیامی اینترنتی گفت که محل حملات "به دقت انتخاب شده بود" و هشدار داد که "کشورهای صلیبی مخالف دولت اسلامی" باید در انتظار حملاتی بدتر باشند.

فردریک وان لیو دادستان بلژیکی گفت که پلیس در جست‌وجوی مردی است که دقایقی قبل از انفجارها در فرودگاه در تصاویر ویدئویی با کلاه و ژاکتی روشن دیده می شود.

او گفت که جست‌وجو در چندین بخش کشور در جریان است و افزود که یک وسیله انفجاری حاوی میخ، مواد شیمیایی و یک پرچم داعش در آپارتمانی در ناحیه شاربیک بروکسل پیدا شده است. »

بی بی سی در بخشی دیگر نیز ادامه می دهد: « رهبران جهان با ابراز همدردی، با مردم بلژیک اعلام همبستگی کرده اند.

باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا، این انفجارها را "حملاتی خشم آور علیه مردم بیگناه" توصیف کرد و سران ۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپا در بیانیه ای مشترک این بمبگذاری ها را "حمله ای به جامعه باز و دموکراتیک ما" توصیف کردند.

استفان دی میستورا، فرستاده ویژه سازمان ملل در امور سوریه، گفت که این حملات نیاز عاجل به "فرونشاندن آتش جنگ" در سوریه را پررنگ می کند تا تمرکز بر داعش باشد.

بناهای مهم جهان از جمله چشمه تروی در رم و برج ایفل پاریس به رنگ پرچم بلژیک روشن شده است. »

اما در این رابطه جالب است بار دیگر به مرور اسنادی بپردازیم که نشان می دهند، غرب، به ویژه ایالات متحده ی آمریکا و انگلیس، در فعالیت های گروه تروریستی داعش، همانند والدینی در قبال فعالیت های فرزندشان نقش آفرین بوده اند.

" ادوارد اسنودن " پیمانکار سابق آژانس امنیت ملی آمریکا ( CIA ) که با افشای اسنادی با مشخصات و " کد " رمز سازمان سیا، جهانیان را با واقعیت هایی مواجه کرده اند که مقامات آمریکایی توان انکار آن را ندارند، در یکی از افشاگری هایش با موضوع داعش در همان ماه های آغازین فعالیت های این گروه تروریستی، تأکید کرده است که: « سازمان های اطلاعاتی آمریکا (سیا)، انگلیس (اینتلجنت سرویس) و اسرائیل (موساد) در شکل گیری گروه موسوم به دولت اسلامی عراق و شام- ISIS - نقش داشته اند و در پروژه ای با نام لانه زنبور ( VESPIARY ) این گروه را پدید آورده اند ...  داعش برای حمایت از اسرائیل تشکیل شده است و هدف اصلی عملیات لانه زنبور، تشکیل گروهی با شعارهای اسلامی است که تندروها را از سراسر جهان جذب کند و براساس اندیشه های وهابی، سلاح خود را به سوی کشورهای مخالف موجودیت اسرائیل نشانه بروند ...  سرکرده ISIS (داعش) دوره فشرده ای را به مدت یک سال و زیر نظر موساد پشت سر گذاشته، این دوره شامل آموزش های نظامی و سخنوری بوده است ... »!

اعترافات هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه ی اسبق آمریکا در کتاب خاطراتش، اسناد کشف شده از مواضع رهاسازی شده از دست این توریست ها در عراق و سوریه و ... را نیز باید به این اسناد افشا شده توسط اسنودن افزود.

با این وجود، مردم اروپا به نوعی با افزایش دامنه ی فعالیت های تروریستی داعش در این قاره، قربانی سیاست های دولت مردان خود می شوند و برای ریشه کن کردن این گونه ناامنی ها، بهتر است به جای چشم داشتن به مقابله های غیر واقعی و بی اثر کشورهایشان با داعش در خاورمیانه، به دنبال تغییر سیاست های دولت هایشان در قبال این موضوعات باشند.کلمات کلیدی
بی بی سی , بی بی سی فارسی , پرشین بی بی سی , بروکسل , تروریست , داعش , آمریکا,
 
نام و نام خانوادگی  
پست الکترونیک  
وب سایت  
   
   
   
 
نام و نام خانوادگی  
پست الکترونیک  
وب سایت