عکس

   

داعش و اسرائیل

دفاع بی بی سی از توهین به اسلام حتی پس از بیست و هفت سال

ثبت شده در: 19:00 گرينويچ - جمعه 6 فروردین 1395     به ما بپیوندید
دفاع بی بی سی از توهین به اسلام حتی پس از بیست و هفت سال

شبکه ی فارسی زبان وابسته به دولت انگلیس در یکی از گزارشاتی که اخیرا بر روی پایگاه اینترنتی خود منتشر کرده است، پس از گذشت بیست و هفت سال از صدور حکم ارتداد " سلمان رشدی " توسط امام خمینی(ره)، همنان بر دفاع از اهانت های وی به دین مبین اسلام، تأکید نموده است ...

به گزارش پرشین بی بی سی؛

 

شبکه ی فارسی زبان بی بی سی در یکی از گزارشاتی که اخیرا بر روی پایگاه اینترنتی خود منتشر کرده است، با پرداختن به اهانت های " سلمان رشدی "، نویسنده ی کتاب " آیات شیطانی " در اهانت به دین مبین اسلام و پیامبر اکبرم (ص)، پس از گذشت بیست و هفت سال از صدور حکم ارتداد وی توسط امام خمینی (ره)، بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ایران، نشان داد که همچنان بر دفاع و حمایت از وی و اهانت هایش به اسلام و مسلمانان پافشاری دارد.

بی بی سی فارسی در این گزارش با اعلام این که " موسسه نوبل فتوای ۲۷ سال قبل علیه رشدی را محکوم کرد "، آورده است: « آکادمی سوئدی نوبل فتوای ۲۷ سال قبل آیت الله خمینی برای قتل سلمان رشدی، نویسنده کتاب "آیات شیطانی" را محکوم کرده است. این تصمیم با تمجید آقای رشدی مواجه شده است.

این موسسه روز پنجشنبه در بیانیه ای که در وبسایت خود منتشر کرد آن فتوا و جایزه نقدی برای قتل آقای رشدی را "نقض فاحش قوانین بین المللی" توصیف کرد.

این آکادمی در سال ۱۹۸۹ با اشاره به آیین خود دایر بر عدم مداخله در امور سیاسی از محکومیت آن فتوا خودداری کرده بود.

اما آن اقدام باعث اختلاف داخلی شد و دو عضو آکادمی در اعتراض به تصمیم آکادمی کناره گیری کردند.

موسسه نوبل نگفته که چرا نظرش را در این مورد عوض کرده، اما به تصمیم اخیر بعضی رسانه های ایران برای افزایش آن جایزه به ۶۰۰ هزار دلار اشاره کرد. این جایزه در بهمن ماه سال ۱۳۹۴ از سوی سومین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال "انقلاب اسلامی" اعلام شد.

در بیانیه نوبل آمده است:‌ "این واقعیت که برای یک اثر ادبی مجازات مرگ تعیین شده هم به معنی نقض جدی آزادی بیان است." »

این شبکه ی سلطنتی انگلیسی در ادامه نیز می آورد: « آقای رشدی در پاسخی در توییتر نوشت:‌ "من مایلم از آکادمی سوئدی تشکر کنم. به نهایت قدردان این بیانیه هستم."

توماس ریاد دبیر نوبل گفت که تصمیم تازه بدون جنجال گرفته شده و افزود که آقای رشدی، ۶۸ ساله، "نماد آزادی بیان" شده است.

در پی صدور آن فتوا آقای رشدی سال ها در اختفا زندگی می کرد. کتاب او در هند، پاکستان، ایران و چند کشور دیگر ممنوع شد. ایران حتی با متهم کردن بریتانیا به حمایت از آقای رشد با این کشور قطع رابطه کرد.

آقای رشدی برنده جایزه مهم بوکر شده و به خصوص رمان "بچه های نیمه شب" او با استقبال زیاد منتقدان روبرو شده است. »

سلمان رشدی که در جوانی برای تحصیل از هند به انگلیس رفته و در پانسیون خود با پسری مصری به نام "عمر" رابطه ای عاشقانه و همجنس گرایانه برقرار کردند و حتی تا مرز ازدواج رفته، پس از این که پدر "عمر" فهمیده و فرزندش را از لندن به مصر بازگرداند و او از در مصر خودسوزی کرد، سلمان رشدی از ناراحتی تصمیم گرفت به تمامی ادیان و مذاهب پشت کرده و به مقابله با آن ها بپردازد؛ او در نهایت در سن 41 سالگی، با الهام از یک روایت مجعول و با سفارش " گیلون ریتکن " (رئیس یهودی انتشارات وایکینگ) با دستمزد بی سابقه 580 هزار پوند، رمان " آیات شیطانی " (ترجمه عبارت انگلیسی Satanic Verses) را در 547 صفحه، در تاریخ 26 سپتامبر 1988 منتشر کرد که سرشار از توهین های شدید و غیر قابل بخشش نسبت به اسلام و پیامبر اکرم (ص) می باشد و به همین دلیل نیز امام خمینی (ره)، بنیانگذار کبیر انقلاب حکم ارتداد وی و مجاز بودن قتلش را صادر فرمودند.

اما آثار دیگر " سلمان رشدی " نیز بی اشکال نبوده و او به جز بیان سخنانی شیطانی در اهانت به دین مبین اسلامی و ارزش های اسلامی، به سایر ملل و اعتقادات مذهبی نیز اهانت های بسیاری داشته است که بی بی سی فارسی و آکادمی نوبل در حرکت اخیر خود، با حمایت از وی، به نوعی نه تنها مسلمانان، بلکه احساسات تمامی پیروان آیین ها و مذاهب مختلفی که قربانی آثار شیطانی این به ظاهر نویسنده شده اند را مورد تمسخر قرار داده اند.کلمات کلیدی
بی بی سی , بی بی سی فارسی , پرشین بی بی سی , ایران , امام خمینی , مرتد , سلمان رشدی , آیات شیطانی , نوبل , انگلیس , همجنسگرا , اسلام , اهانت,
 
نام و نام خانوادگی  
پست الکترونیک  
وب سایت  
   
   
   
 
نام و نام خانوادگی  
پست الکترونیک  
وب سایت