عکس

   

داعش و اسرائیل

سلاح انگلیسی علیه مردم بی دفاع یمن

ثبت شده در: 20:00 گرينويچ - شنبه 7 فروردین 1395     به ما بپیوندید
سلاح انگلیسی علیه مردم بی دفاع یمن

شبکه ی فارسی زبان بی بی سی در یکی از گزارشاتی که ششم فروردین ماه سال 1395 بر روی پایگاه اینترنتی خود منتشر کرده است، با پرداختن به بخشی از تحولات کنونی کشور یمن و درگیری های در جریان در این کشور، با پرداختن به خبری، از استفاده ی تسلیحات انگلیسی در حمله به این کشور خبر داده است ...

به گزارش پرشین بی بی سی؛

 

شبکه ی فارسی زبان وابسته به خاندان سلطنتی انگلیس در یکی از گزارشاتی که ششمین روز از فروردین ماه سال 1395 بر روی پایگاه اینترنتی خود منتشر کرده است، در حالی به موضوع تحولات و درگیری های در حال جریان در کشور یمن پرداخته است که در این گزارش از استفاده شدن تسلیحات انگلیسی در حملات عربستان سعودی به این کشور خبر داده است.

بی بی سی فارسی در این گزارش با بهره گیری از این تیتر که « عربستان در حمله به کارخانه‌ای در یمن 'از سلاح‌ بریتانیایی استفاده کرده است' »، عنوان می کند: « شواهدی در اختیار بی‌بی‌سی قرار گرفته که نشان می‌دهد که ائتلاف به رهبری عربستان در حمله به کارخانه‌ای در یمن از سلاح‌های بریتانیایی استفاده کرده است.

ترکش‌های موشک کروزی که به این کارخانه سرامیک اصابت کرده نشان می‌دهد که این موشک ساخت بریتانیا بوده است.

دولت بریتانیا در پاسخ به بی‌بی‌سی درباره استفاده از سلاح‌های بریتانیایی در حمله به اهداف غیرنظامی در یمن گفته است که این دولت مسئولیت خود را در قبال صادرات اسلحه جدی می‌گیرد و اطمینان دارد در این زمینه هیچ یک از الزامات بین‌المللی خود را نقض نکرده است.

با این حال مسئله استفاده عربستان و متحدانش از سلاح‌های ساخت بریتانیا در حمله به اهداف غیرنظامی، موضوعی است که باعث نگرانی شدید جامعه جهانی شده و دولت بریتانیا را زیر فشار گذاشته است. »

بی بی سی در بخشی دیگر نیز ادامه می دهد: « عربستان سعودی بزرگترین مشتری سلاح‌های بریتانیایی است و این موضوع که جنگنده‌های تورنادو و تایفون بریتانیا و بمب‌های لیزری پیووی علیه شورشیان حوثی بکار گرفته شده‌اند در ابعاد وسیعی مطرح شده است.

از سال پیش که عربستان و متحدانش حمله به شورشیان یمن را آغاز کردند بریتانیا سه میلیارد دلار سلاح به عربستان فروخته است، از جمله یک میلیارد دلار بمب، موشک و راکت.

درست یک ماه پیش، نمایندگان پارلمان اروپا با تصویب طرح تحریم تسلیحاتی عربستان سعودی، از بریتانیا، فرانسه و سایر دولت‌های اتحادیه اروپا تقاضا کرد که به عربستان که متهم به هدف قرار دادن غیر نظامیان در یمن است، سلاح نفروشند.

به گفته ریچارد هاویت، یکی از نمایندگان بریتانیا در پارلمان اروپا، "نقض قوانین حقوق بشر در یمن با استفاده از این سلاح‌ها به حدی رسیده است که اروپا موظف است برای پایان دادن به فروش سلاح به عربستان سعودی اقدام کند." »

این رسانه ی سلطنتی انگلیسی با تلاش برای تبرئه ی این کشور در این جریان، می آورد: « با این حال دولت بریتانیا و عربستان همواره این موضوع را تکذیب کرده و هر دو دولت مدعی هستند که قوانین بین‌المللی در ملاحظه جان غیرنظامیان را جدی می‌گیرند.

اما اکنون شواهد زیر پا گذاشتن این قوانین هر روز بیش از پیش مطرح می‌شود؛ یک کمیته نمایندگان پارلمان بریتانیا ماه گذشته به این نتیجه رسید شواهد در این باره "بی‌اندازه زیاد" است.

حدود دو هفته پیش کمیته دیگری نیز در پارلمان بریتانیا تحقیقات خود را در باره این موضوع آغاز کرد. »

عربستان سعودی به همراه متحدان عربی خود و با تأیید و حمایت تسلیحاتی و سیاسی دوستان غربی اش، ماه هاست که خاک یمن را مورد هجومی همه جانبه قرار داده است هر روزه جنایتی دیگر را در این کشور رقم می زند؛ جنایات جنگی عربستان و ائتلاف عربی تشکیل شده توسط آن ها در یمن به قدری پر تعداد و آشکاراست که حتی نهادهایی همواره حامی آن ها و حتی سازمان ملل متحد نیز تحمل سکوت در برابرشان را نداشته و بارها در گزارشاتی به این حقیقت اذعان نموده اند.

مقامات عربستانی پیشتر تأکید کرده بوده اند که فرماندهان ارشد نظامی غربی از جمله آمریکا و انگلیس در اتاق فکر و اتاق فرماندهی این تهاجم حضور فعال دارند؛ اما در این بین فروش و در اختیار قرار دادن تسلیحات پیشرفته در اختیار این جنایتکاران جنگی که بر علیه مردم بی دفاع مورد استفاده قرار می گیرند، کاملا همکاری آشکار کشورهایی مانند ایالات متحده و انگلیس با این خون ریزی ها را برملا می سازد که غیر قابل توجیه و گویای ذات حقیقی و پلید آن هاست.کلمات کلیدی
بی بی سی , بی بی سی فارسی , پرشین بی بی سی , بریتانیا , انگلیس , یمن , سلاح , عربستان,
 
نام و نام خانوادگی  
پست الکترونیک  
وب سایت  
   
   
   
 
نام و نام خانوادگی  
پست الکترونیک  
وب سایت