عکس

   

داعش و اسرائیل

ایران، مهاجم یا قربانی سایبری!

ثبت شده در: 21:00 گرينويچ - یکشنبه 8 فروردین 1395     به ما بپیوندید
ایران، مهاجم یا قربانی سایبری!

شبکه ی فارسی زبان وابسته به وزارت امور خارجه ی انگلیس در یکی از تازه ترین گزارشاتی که بر روی پایگاه اینترنتی خود منتشر کرده است، به بررسی ادعای تازه ی آمریکا در خصوص حمله ی سایبری چند ایرانی به مراکز مهم ایالات متحده پرداخته و در حالی این ادعاها را موجه جلوه داده است که در واقعیت کشورمان همواره هدف حملات سایبری غربی ها بوده است ...

به گزارش پرشین بی بی سی؛

 

در پی رح ادعای تازه ی ضد ایرانی مقامات آمریکایی مبنی بر حملات سایبری چتد ایرانی به مراکز مهم این کشور و حتی صدور حکم قضائی توسط دادگاهی در ایالات متحده، شبکه ی فارسی زبان بی بی سی با انتشار گزارشی در هفتم فروردین ماه سال جاری (1395) در وب سایت اینترنتی خود، به بررسی این موضوع پرداخته و در حالی تلاش کرده است تا این ادعاهای دوستان آمریکایی خود را اثبات کرده و موجه نشان دهد که در واقعیت ما شاهد این موضوع بوده ایم که این ایران بوده است که در سال های گذشته و در برهه های زمانی مختلف بارها، هدف حملات سایبری آمریکا و متحدانش قرار داشته است.

بی بی سی فارسی در یکی از گزارشاتی که در این روز و در خصوص این موضوع منتشر کرده است، با پرداختن به واکنش مقامات کشورمان در پی طرح این ادعا، با این عنوان که " وزارت امور خارجه ایران: از اقدامات مخاطره‌آمیز در فضای سایبری حمایت نمی‌کنیم "، آورده است: « وزارت امور خارجه ایران به متهم شدن هفت ایرانی توسط آمریکا به دست داشتن در ده‌ها حمله سایبری علیه موسسات آمریکایی واکنش نشان داده است.

جابر انصاری، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در بیانیه‌ای گفته است که کشورش در حملات سایبری دست نداشته و "از این قبیل اقدامات حمایت نمی‌کند."

در این بیانیه آمده است که ایران "هیچ‌گاه اقدامات مخاطره آمیز در فضای سایبری را در دستور کار نداشته" و افزوده که آمریکا در موقعیتی قرار ندارد که شهروندان ایرانی را "بدون ارائه دلایل مستند" متهم کند. »

بی بی سی در ادامه نیز به بازگو کردن این ادعای دادگاه آمریکایی و وزارت دادگستری این کشور علیه ایران پرداخته و تأکید می کند: « وزارت دادگستری آمریکا روز ۵شنبه، ۲۴ مارس دادخواستی را علیه هفت ایرانی منتشر کرد. در این دادخواست گفته شده که این افراد برای یک شرکت امنیت کامپیوتری مرتبط با سپاه پاسداران کار می‌کردند.

این هفت نفر به هک شبکه‌های کامپیوتری نزدیک به ۵۰ موسسه مالی و یک سد در نیویورک متهم شده‌اند.

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران گفته است که کشورش "از حملات پیچیده سایبری مورد حمایت برخی دولتها آسیب های فراوانی متحمل شده" است.

آقای انصاری گفته است که ایران خواهان "قاعده‌مند" شدن فضای سایبری با نظارت همه دولت‌هاست. »

اما همانطور که اشاره شد، در حالی این ادعا بر علیه ایران طرح شده است که همه ی جهان داستان حملات سایبری ایالات متحده ی آمریکا و متحدانش به کشورمان، به ویژه به تأسیسات هسته ای ایران اسلامی، از جمله داستان حملات بد افزار استاکس نت به تأسیسات هسته ای نطنز را به یاد دارند و می دانند که اگر قرار باشد فرد و دولتی به دلیل این گونه حملات سایبری مورد تعقیب قضائی قرار گیرد، یقینا مدت ها پیش تر این آمریکا بوده است که بایستی محاکمه شده و هزینه ی این گونه دست درازی هایش را بپردازد.

بعلاوه، هر چند ایران اسلامی توانایی اقدامات جدی تر از آن چه ادعا شده است در حوزه ی سایبری را داراست، اما همانطور که در واکنش مقامات مختلف کشورمان در خصوص این ادعای تازه ی ضد ایرانی نیز مشاهده کرده ایم، کشورمان تا کنون از این توانایی بالا تنها در مسیر دفاع از منافع ملت خود استفاده کرده و در اعتقادات مذهبی و ملی کشورمان، حمله به حقوق سایر ملت ها معنا و مفهومی نداشته است.

شورای آتلانتیک نیز در یکی از جلسات اخیر خود به همین موضوع پرداخته و تأکید کرده است که توانایی های جمهوری اسلامی ایران در حوزه های سایبری، از سال 2010 میلادی که مورد حمله ی بد افزار استاکس نت قرار گرفته است تا کنون با افزایش قابل توجهی همراه بوده است و کشورمان امروزه به عنوان یکی از اصلی ترین قدرت ها در این خصوص شناخته می شود.کلمات کلیدی
بی بی سی , بی بی سی فارسی , پرشین بی بی سی , ایران , سایبری , مهاجم , هکر , آمریکا,
 
نام و نام خانوادگی  
پست الکترونیک  
وب سایت  
   
   
   
 
نام و نام خانوادگی  
پست الکترونیک  
وب سایت