عکس

   

داعش و اسرائیل

مرزهای اخلاقی که بی بی سی به دنبال در نوردیدن آن است

ثبت شده در: 19:37 گرينويچ - پنجشنبه 21 اسفند 1393     به ما بپیوندید
مرزهای اخلاقی که بی بی سی به دنبال در نوردیدن آن است

پرشین بی بی سی گزارش می دهد، برنامه "نوبت شما" شبکه فارسی زبان بی بی سی این هفته در مورد باکرگی دختران ایران بود و اینکه باکره بودن دختر در قبل از ازدواج آیا خوب است، یا خیر، و این شبکه در ادامه با کارشناس خود، افاضات قابل توجهی در این خصوص اظهار کرد.

پرشین بی بی سی گزارش می دهد، برنامه "نوبت شما" شبکه فارسی زبان بی بی سی این هفته در مورد باکرگی دختران ایران بود و اینکه باکره بودن دختر در قبل از ازدواج آیا خوب است، یا خیر، و این شبکه در ادامه با کارشناس خود، افاضات قابل توجهی در این خصوص اظهار کرد.

شبکه بی بی سی فارسی که در امر ریختن قبه گناهان و در عادی سازی گناهان از کبیره و صغیره ید طولایی دارد، این هفته در برنامه نوبت شما به بررسی نگاه ها به سمت دختران باکره و تفاوت و مقایسه آن در دنیای مدرن پرداخت.

مجری برنامه دو دیدگاه را در ابتدا در این خصوص بیان کرد و گفت:عده ای می گویند بکارت، قبل از ازدواج مهم است زیرا که سند نجابت و پاکی است و عده ای می گویند پاکی و نجابت که به بکارت و غیره نیست، به فکر است و انسان باید فکرش پاک و نجیب باشد.

در ادامه کارشناس این برنامه که به صورت ویدئو کنفرانس با این برنامه ارتباط برقرار کرده بود گفت: کسانی که معیار نجابت و پاکی دختر را در داشتن باکره بودن او می دانند، در واقع نگاه ابزاری به دختر داشته و ان را به عنوان یک نوع کالای جنسی قلمداد می کنند.

وی در ادامه افاضات خود گفت: " در دنیای مدرن این طرز فکر، بسیار مردود و عقب مانده است، کسانی که معتقدند که اگر دختر در قبل از ازدواج با مرد دیگری ارتباط نداشته باشد، آن خصلت دسته اول را حفظ می کند، از یک روحیه افراطی و عقب مانده در مقایسه با دنیای مدرن برخوردارند.

این شخص به ظاهر کارشناس  جامعه شناس برنامه نوبت شما اضافه کرد: "در جامعه مدرن اگر دختری در قبل از ازدواج با کسی رابطه جنسی نداشته باشد و باکره باشد، همه ناراحت می شوند که این دختر چه مشکلی داشته است که تجربه جنسی نداشته است و این باکرگی یک سم و زهر است در برابر یک رابطه آزاد و سالم و حتی در ادامه زندگی، دوام رابطه را با همسر نیز به خطر می اندازد.

بی بی سی برای اولین بار نیست که قصد دارد تا مرز های اخلاقی را در جامعه ایرانی در نوردد، اما در خصوص کلیات این برنامه بایستی به دو محور اشاره کرد و نکته نخست این که: وقتی بی بی سی می آید در خصوص این موضوع بحث می کند بایستی توجه داشته باشد که جامعه آماری موضوعش در کشوری است که بیش از نود و پنج درصد مردم این کشور مسلمان هستند و طوری موضوع را جلو می برد که انگار نه انگار دینی به نام اسلام وجود دارد، و مبانی مخصوص به خودش را دارد.

نکته دوم اینکه قاعدتا ملاک برخورد با این دو موضوع قوانین حقوق بشری غربی نیست، بکه باید با موازین و حد و مرز قالب دینی که در آن جامعه بنا شده سنجید  برخورد کرد.شاید در دنیای مدرن که کشور های ارباب بی بی سی را شامل می شود، کشتن زنا و بچه بی گناه امری عادی باشدف که هست، اما در جامعه ایرانی و اسلامی، این ها مردود و مغبوض هستند.

بی بی سی سعی داشت تا به طوری همه این ها را گردن اسلام بیندازد، ولی خودش هم می داند که اسلام مخالف رابطه جنسی نیست، اما برای این رابطه بستر معینی تعریف کرده است که در قالب تشکیل خانواده گنجانده می شود، و حتی ازدواج مکرر تا چهار مرتبه و طلاق و غیره و ذالک را هم برای راه های فرعی کنار گذاشته است، لکن، بی بی سی باز هم سعی در تخریب چهره رحمانی اسلام دارد.

علی ایحالا نکته ای که باید به مخاطبان برنامه های شبکه های ماهواره ای عرض کرد این است که : رسانه‌های دشمن اصلا دغدغه اصلاح روابط زناشویی را ندارند و دلسوز دختران و پسران و زندگی مشترک آنان نیستند.

رسانه‎هایی که روابط نامشروع و پیوندهای بی‌ضابطه را تئوریزه می‌کنند و تمایزی بین ازدواج متعهدانه و همزیستی بی‎تعهد قائل نیستند، چگونه ممکن است نگران روابط سالم زناشویی ایرانیان باشند!؟کلمات کلیدی
بی بی سی، نوبت شما، باکرگی دختران، دنیای مدرن، شبکه انگلیسی، جامعه شناس,
 
نام و نام خانوادگی  
پست الکترونیک  
وب سایت  
   
   
   
 
نام و نام خانوادگی  
پست الکترونیک  
وب سایت  
   
   
   
 
سلام
1394/02/31 - 8:44 بعد از ظهر

بار اول فکر کردم فیلترینگ مشکل پیدا کرده ! اما دمتون گرم سایت بسیار عالی هست خوشحالم که یه سایت به صورت اختصاصی برنامه های بی بی سی فارسی رو تحلیل می کنه دست مریزاد موفق باشید ! (نظری ندارم!-چون کار اولشون نیست و نخواهد بود آخری-)پاسخ