عکس

   

داعش و اسرائیل

تحلیل بیانات رهبر انقلاب توسط بی بی سی

ثبت شده در: 11:13 گرينويچ - پنجشنبه 17 ارديبهشت 1394     به ما بپیوندید
تحلیل بیانات رهبر انقلاب توسط بی بی سی

شبکه بی بی سی فارسی صبح امروز به تحلیل بیانات مقام معظم رهبری که صبح دیروز در خصوص مذاکرات هسته ای بیان کرده بودند، پرداخت.

شبکه بی بی سی فارسی صبح امروز به تحلیل بیانات مقام معظم رهبری که صبح دیروز در خصوص مذاکرات هسته ای بیان کرده بودند، پرداخت.

به گزارش پرشین بی بی سی، شبکه فارسی زبان بی بی سی صبح امروز در رابطه با سخنان رهبر انقلاب ایران که صبح دیروز در جمع معلمان کشور سخنرانی داشتند، به بیان تحلیل و گفتگوهایی با کارشناسان خود در رابطه با موضوع مذاکرات هسته ای پرداخت.

رهبر معظم انقلاب در دیدار دیروز خود با جمعی از معلمان کشور، در رابطه با موضوع مذاکرات هسته ای و رفتار دوگانه غرب، با ادبیاتی کاملا مقتدرگرایانه فرمودند:همین چند روز گذشته دو مسئول رسمی آمریکا، تهدید کردند که حمله نظامی میکنیم.اولاً که غلط می کنید، ثانیاً من در زمان رئییس جمهور قبلی آمریکا که تهدید می کرد هم گفتم که دوران بزن و دررو تمام شده است.

ایشان در بخش دیگری از اظهارات خود در این رابطه گفتند:ملت ایران کسی را که تعرضی بکند رها نخواهند کرد.

و حال بی بی سی صبح امروز در تماس تلفنی با دو کارشناس مسائل سیاسی و خاورمیانه خود که یک کدام از پاریس و دیگری از آلمان روی خط این برنامه بود، به واکاوی ابعاد سخنان رهبر ایران پرداخت و در این تحلیل ها نکات جالب و خنده داری را دو طرف ایراد کردند.

ابتدا محمدی کارشناس پروپاقرص برنامه های بی بی سی که قبلا نیز در گفتگویی با همین شبکه گفته بود که پرتاب موشک های اسرائیل به سمت کودکان بی سرپناه غزه یک حق انسانی و دفاع از خود و تقابل به مثل هست، اینبار نیز به تحلیل خود از سخنان رهبری انقلاب پرداخت.

وی گفت:برای آمریکا خیلی سخت است که پس از این همه سال که وقت خود را بر روی موضوع مذاکرات هسته ای گذاشته است، حال ایران بیاید و با خط و نشان های بی جا که هیچ معنایی در مذاکرات ندارد، بگوید ما این توافق را نمی پذیریم، واضح است که آمریکا برای دفاع از خود دست به چنین تهدیداتی بزند.

او ادامه داد:این همه انرژی که آمریکا و دیگر 4 کشور در طی دو سال اخیر روی موضوع مذاکرات گذاشته اند، اگر قرار باشد که ایران بگوید نه آن چیزی که ما می گوییم بشود، پس بنابراین تهدید نظامی یک حق منطقی برای آمریکاست.

خیلی جالب است، مذاکراتی که تا به اینجا رسیده است هم مورد توافق طرف ایرانی بوده و هم طرف غربی، آمریکا به صراحتا از پیروزی خود در مراحل مذاکرات نام برده و با این نتایج، ادعا کرده است که ایران را محدود ساخته، و ایران نیز با گرفتن امتیازاتی، این امتیازات از دست رفته را نیز قبول دارد، پس بنابراین جایی برای اینکه طرفی زیر میز مذاکره بزند و بگوید که توافق مورد قبول ما نیست وجود ندارد، اما به دلیل یا کمبود اطلاعات کارشناس برنامه و یا ندانستن الفبای تحلیل در خصوص مسائل دیپلماسی از سوی این به ظاهر کارشناس، وی چنین تحلیل های آبکی از خود ارائه می دهد که امکان دارد طرف ایرانی زیر میز مذاکره بزند.

مذاکرات در مراحل پایانی است، توافقات در ژنو اتفاق افتاده است، بند های توافق در حال اجرا و بررسی نهایی است، تنها بر روی پرانتز ها اختلافات باقی مانده، و حال به یکباره بی بی سی چنین تحلیلی را که تنها برای توجیه اظهارات مقامات آمریکایی نسبت به تهدید به حمله نظامی که کرده اند، دست می زند.

در ادامه کارشناس دیگر این برنامه اظهارداشت: اگر آمریکا ایران را به حمله نظامی تهدید می کند، از آن سو از طرف رهبر ایران نیز بارها او آمریکا را تهدید کرده است، و به طور اخص وارد بند بند مذاکره شده است که بایستی اصلاح شود، در حالی که این سخنان در دنیای دیپلماسی جایی ندارد، پس بنابراین ایران نیز با گفتن این که ما هم در صورت حمله، حمله خواهیم کرد، یک نوع تهدید به شمار می رود.

نکته اول اینکه رهبر انقلاب سال ها قبل مقتدرانه جواب این کارشناسان و دیپلمات ها را داده بودند که بنده دیپلمات نیستم، بنده انقلابی ام، حرفم را صریح می گویم.

و نکته دوم اینکه اگر پاسخ به تهدید در دنیای دیپلماسی، نوعی تهدید به شمار می آید که " واقعا بایستی در مواجه با این اظهارنظر جالب این کارشناس تنها سکوت کرد"کلمات کلیدی
بی بی سیٰ رهبر معظم انقلابٰ محمدیٰ دیپلماسی، آمریکا، تهدید نظامی,
 
نام و نام خانوادگی  
پست الکترونیک  
وب سایت  
   
   
   
 
نام و نام خانوادگی  
پست الکترونیک  
وب سایت