عکس

   

داعش و اسرائیل

تلاش بی بی سی برای جلوه دادن تغییرادبیات مقاومت مردم عراق

ثبت شده در: 00:00 گرينويچ - پنجشنبه 17 ارديبهشت 1394     به ما بپیوندید
تلاش بی بی سی برای جلوه دادن تغییرادبیات مقاومت مردم عراق

نماینده سابق پارلمان عراق در هفته گذشته تاکید کرد : " همه جریان های سیاسی و ملی و همچنین دولت و ملت عراق با توطئه آمریکایی تقسیم این کشور مخالفند.

نماینده سابق پارلمان عراق در هفته گذشته تاکید کرد : " همه جریان های سیاسی و ملی و همچنین دولت و ملت عراق با توطئه آمریکایی تقسیم این کشور مخالفند.

حسن العلوی در گفتگوی اختصاصی خود با شبکه روسی الیوم می گوید:" این طرح آمریکا مانند طرح صهیونیست ها در خصوص خرید زمین از فلسطینی ها است.آن ها پول می دهند که مردم سرزمین خود را رها کنند، این دیگر موضوعی نیست که بشود از کنار آن عبور کرد، بلکه موضوع دادن زمین مطرح است، آیا یک نخست وزیر در دنیا پیدا می شود که با تقسیم کشورش موافقت کند؟

وی ادامه می دهد:" طبیعی است که عراقی ها با طرح آمریکا برای تقسیم این کشور مخالفت کنند، آن ها بدانند که عراق کشوری نیست که هر طور غربی ها بخواهند با آن برخورد کنند.

اما در همین میان شبکه فارسی زبان بی بی سی، با حمایت از بسته پیشنهادی آمریکا برای عراق، این بسته پیشنهادی را متضمن ثبات در حکومت عراق و برگشت آرامش به این شهر می داند.

گزارشگر بی بی سی از عراق به مجری این شبکه می گوید: عراق در صورت واگذاری زمین های خود به مخالفان باعث می شود که مردم آرامش و امنیت را در کشورشان احساس کنند.

این گزارشگر با گرفتن گزارش های میدانی که واضح است به صورت جعلی و حساب شده گرفته شده است، در حال القای این موضوع است که مردم عراق نیز از این ناامنی خسته شده اند و حاضرند هر اقدامی را انجام دهند که ثبات و آرامش به کشور شان برگردد.

گزارشگر بی بی سی که به عراق اعزام شده است با چند کودک و زن به اصطلاح عراقی مصاحبه می کند که همه با ناله و فریاد درخواست کمک می کنند.

این گزارشگر به زیرکی قصد داشته است که صدای عجز و ناله ها را در عراق نشان دهد و اینکه مردم مخالف جنگ و خونریزی هستند و از جنگ و درگیری دیگر خسته شده اند.

در حالی که نوع ادبیات رایجی که هم اکنون در میان مردم عراق حاکم است، همگی ادبیات مقاومت و ایستادگی و جنگ با استکبار است و این نوع ادبیات بسیار حاکم تر از آن ادبیاتی است که گزارشگر بی بی سی به دنبال بزرگ نمایی آن می باشد.

در ادامه گزارشگر بی بی سی تنها راه خروج از بحران را قبول بسته پیشنهادی آمریکا به عراق می داند که در خصوص واگذاری زمین به مخالفان و تجویز مرزهای جدید در داخل این کشور است.

بی بی سی همیشه قصد دارد که با التهاب آفرینی که از فضا به وجود می آورد، سناریوهای هماهنگ شده خود را با آمریکا و صهیونیست به اقبال افکار عمومی برساند.

 کلمات کلیدی
مردم عراق، بسته پیشنهادی، آمریکا، زمین دهی، صهیونیست، فلسطین,
 
نام و نام خانوادگی  
پست الکترونیک  
وب سایت  
   
   
   
 
نام و نام خانوادگی  
پست الکترونیک  
وب سایت