عکس

   

داعش و اسرائیل

اسناد کارشناس بی بی سی به روایت های خنده دار

ثبت شده در: 00:00 گرينويچ - پنجشنبه 14 خرداد 1394     به ما بپیوندید
اسناد کارشناس بی بی سی به روایت های خنده دار

مجید محمدی کارشناس پایه یک شبکه بی بی سی فارسی، که به عنوان یک جامعه شناس که می توان گفت در تمامی زمینه هایی که به حکومت ایران مربوط است صاحب نظر است، در آخرین اظهاراتش، به موضوعات مهم و کلیدی و البته در عین حال خنده دار اشاره کرده است.

مجید محمدی کارشناس پایه یک شبکه بی بی سی فارسی، که به عنوان یک جامعه شناس که می توان گفت در تمامی زمینه هایی که به حکومت ایران مربوط است صاحب نظر است، در آخرین اظهاراتش، به موضوعات مهم و کلیدی و البته در عین حال خنده دار اشاره کرده است.

مجید محمدی شخصی است که در هر زمینه ای که مورد بحث شبکه های فارسی زبان بیگانه باشد و به حکومت و نظام جمهوری اسلامی ایران ربط داشته باشد، او صاحب نظر است و قطعا تحلیل های بسیار عمیق و فلسفی از خود در این موضوعات دارد که همگی آن ها نشان می دهد حکومت ایران سرمنشاء به وجود آمدن این مشکل است.

از ناامنی در کشور های خاورمیانه گرفته تا افزایش درصد مواد مخدر در ایران.محمدی برای همه این موضوعات تحلیل از خود دارد و جالب تر از همه این است که همه این مشکلات چه در عرصه های جهانی و چه در عرصه های ریز داخلی از عدم کفایت مسئولین جمهوری اسلامی ایران می داند.

فارغ از اینکه این نظر مجید محمدی تا چه اندازه به واقعیت ها نزدیک است و اینکه آیا صحیح است و یا خیر، بایستی به ذخایر اطلاعات ناقص و غلط و خنده داری اشاره کرد که معلوم نیست چه کسی این اطلاعات را بدو می دهد.

به عنوان مثال شبکه بی بی سی در برنامه مشترکی که در رابطه با موضوع مواد مخدر در ایران و افغانستان بود، مجید محمدی نیز در آن شرکت داشت.

محمدی آمار و ارقام عجیب و غریبی داد.محمدی در این برنامه مدعی می شود که سازوکار های دولت پهلوی برای مبارزه با مواد مخدر در ایران بسیار شفاف تر و کارا تر بود، به این دلیل که نوع زحمات آن را در کاهش استفاده از مواد مخدر در ایران دیده شد، اما حال به دلیل ایجاد باند و گروه های حکومتی، حکومت اجازه و جرات پرداختن به مبارزه با مواد مخدر را ندارد.

به راستی این آمار و ارقامی که محمدی از ذکر آن اجتناب می کند و تنها به طور کلی مدعی می شود که در زمان حکومت پهلوی درصد استفاده کنندگان از مواد مخدر کمتر از زمان حال در ایران است، از کجا به دست آورده است.

جهت استحضار این کارشناس چیره دست در امر بازگویی مطالب خنده دار بایستی گفت که: در سال 1337 شمسی برای اولین بار هروئین به وسیله قاچاقچیان سودجوی بی المللی برای آلوده نمودن جوانان به ایران وارد شد.به علت این که هروئین بی بو کم حجم و به آسانی قابل حمل و اثرات آن قویتر از تریاک بود، بین جوانان شیوع یافت و در بین معتادی سابق نیز کم کم جای تریاک ر گرفت.

به علت ازدیار قاچاق مواد مخدر از ترکیه افغانستان و پاکستان و سایر کشور ها به بهانه جلوگیری از خروج ارز و طلا، در اسفندماه سال 1347 قانون تحدید خشخاش و صدور تریاک به تصویب رسید.کشاورزان به سرعت شروع به کشت خشخاش در مناطق وسیع نمودند.قاچاقچیان نیز با تاسیس لابراتورهای متعدد، شروع به ساختن هروئین کدند و کشیدن تریاک در محافل اشرافی با تشریفات مجلل تر از سابق، رایج شد.
اما درباره سیاست ها و عملکرد رژیم پهلوی توجه به این نکات ضروری است

همدستی درباریان با قاچاقچیان بین المللی، به طوری که زمانی در یک عملیات حدود 189 تن تریاک در ایران کشف شد.اما دولت ایران آن را نیم تن گزارش کرد و بقیه را جهت توزیع به مقر اشرف خواهر شاه انتقال داد.

محدودیت ها و سختگیری ها درباره مواد مخدر بیشتر به منظور تسویه حساب و دستگیری باندهای رقیب در امر مواد مخدر بوده است.

به علت دست اندرکاری برخی مهره های رژیم، دولت علاقه ای به مبارزه با مواد مخدر نشان نمی داد.
ضعف مرزبانی و ضعف کارایی سازمان های اجرایی.

حال بایستی از این کارشناس خبره سوال کرد به واقع کدام یک از این موارد در حال حاضر از ماموران مسئول در این زمینه ها دیده می شود.اهتمام دولت در امر مبارزه با مواد مخدر به حدی است که امان را از همه قاچاقچیان در این امر پلید و خانه مان سوز گرفته است.کلمات کلیدی
مجید محمدی, بی بی سی, مواد مخدر, انقلاب اسلامی, حکومت پهلوی,
 
نام و نام خانوادگی  
پست الکترونیک  
وب سایت  
   
   
   
 
نام و نام خانوادگی  
پست الکترونیک  
وب سایت