عکس

   

داعش و اسرائیل

مجلس چوب لای چرخ دولت می گذارد

ثبت شده در: 00:00 گرينويچ - ﺳﻪشنبه 26 خرداد 1394     به ما بپیوندید
مجلس چوب لای چرخ دولت می گذارد

به گزارش پرشین بی بی سی، شبکه بی بی سی فارسی صبح امروز در گزارش اختصاصی خود به موضوع مذاکرات هسته ای ایران طی اخباری که به نقل از آن موثق بود، پرداخت.


به گزارش پرشین بی بی سی، شبکه بی بی سی فارسی صبح امروز در گزارش اختصاصی خود به موضوع مذاکرات هسته ای ایران طی اخباری که به نقل از آن موثق بود، پرداخت.

در این گزارش که توسط دو تن از کارشناسان خبره بی بی سی تهیه شده بود، ابتدا به خبر در دستور کار قرار دادن " طرح الزام دولت به حفظ دستاورد های هسته ای" پرداخت و ضمن تحلیل های مختلف از این خبر در گفتگو با کارشناس خود به واکاوی این فوریت که توسط مجلس شورای اسلامی ایران به تصویب رسیده است، بحث و گفتگو کرد.

در این گزارش آمده است:نمایندگان مجلس شورای اسلامی ایران با تغییر دستور کار صحن علنی مجلس و بررسی اولویت طرح الزام دولت به حفظ دستاورد ها و حقوق هسته ای ایران موافقت کردند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز با تقاضای تغییر دستور کار صحن علنی پارلمان و برسی با اولویت طرح الزام دولت به حفظ دستاورد های ایران موافقت کردند و بیش از 50 نفر از نمایندگان مجلس ایران این تقاضا را مطرح که با 185 رای موافق این طرح به تصویب رسید.

در این گزارش کارشناس برنامه شروع به ایراد تحلیل هایی به زعم خود کرد که بیشتر بوی تحریک و تخریب و به اصطلاح دو بهم زنی می داد.این کارشناس در خصوص این خبر اظهار داشت:شرایط سیاسی و بین المللی ایران رد حال حاضر به نحوی است که جناح به اصطلاح راست خواهان هیچ پیشرفتی در مذاکرات هسته ای 5+1 نیست و به هیچ عنوان نمی خواهد این مذاکرات که نهایتاً بایستی تا اواسط تیرماه به اتمام برسد به نتیجه مطلوب دست یابد.

این کارشناس ادامه می دهد: گروه های فشار در حال حاضر به دولت فشار می آورند که مذاکرات را متوقف کند، اما از این سو نیز دولت با تمام توان به مذاکرات ادامه می دهد، مجلسی ها که اکثرن توسط جناح راست و یا همان اصولگرا ها مدیریت می شود، نمی خواهند دولت پیروز مذاکرات باشد، از این جهت که در اواخر امسال این امر باعث خواهد شد که کرسی های مجلس را کسانی تصاحب کنند که به دولت نزدیک بوده و موافق دولت هستند.

در ادامه این گزارش در خصوص جاسوسان حاضر در محل مذاکرات پرداخته شد که گزارشگر این ویژه نامه در این خصوص اظهار داشت: " منابع نزدیک به تیم مذاکره کننده هسته ای ایران گفته اند به دنبال انتشار خبر جاسوسی از هتل محل برگزاری مذاکرات هسته ای که با اعتراض دولت ایران از طریق ارسال یادداشت های رسمی به دولت های اتریش و سوییس روبرو شد و در جلسات مذاکراتی نیز توسط هیات کشورمان مطرح گردید، دولت اتریش تدابیر احتیاطی گسترده ای برای مقابله با جاسوسی از هتل کوبورگ اتخاذ کرده است.

کارشناس دیگر این گزارش، در ادامه در خصوص اختلافات مذاکرات بین دو طرف ایران و آمریکا اشاره کرد و گفت: " ایران و طرف مقابل بر سر اکثر عناصر توافق، اختلاف دارند و هنوز حدود ده ها موضوع حل نشده بین آن ها است که بسیاری از ضمائم آن نیز و پرانتز های نیز حل نشده و احتمال دارد که مذاکرات برای بار چندم تمدید شود.

اما در خصوص اظهارات کارشناسان این گزارش خبری بایستی به چند نکته اشاره کرد و اول از همه این که: متاسفانه هنوز که هنوز است این شبکه که به حق ملقب به روباه پیر می باشد، شخصیت ها، مسئولین و جناح های حاکم و و احزاب در ایران را به خوبی نشناخته است.چون اگر تابحال شناخته بود، به طور قطع تحلیل هایی که در این موضوعات ارائه می داد کمی به واقعیت نزدیک بود.مسئولین جمهوری اسلامی ایران بر سر موضوع هسته ای همه یکپارچه شده اند که از دولت طبق فرمایشات رهبر ایران حمایت کنند، آن ها تنها و تنها بر سر نحوه مذاکرات با طرف آمریکا به دلیل عدم صداقت در رفتار و کردار، مشکل دارند و این که گفته شود که جناح راست به این دلیل چوب لای چرخ دولت می گذارد که در مجلس آتی برنده باشد و به هر قیمتی این کرسی ها را از آن خود کند، دروغی شاخ دار و عظیم است.کلمات کلیدی
بی بی سی, BBCU ولت, تدبیر و امید, مجلس, شوراس اسلامی, مذاکرات, هسته ای, 5+1,
 
نام و نام خانوادگی  
پست الکترونیک  
وب سایت  
   
   
   
 
نام و نام خانوادگی  
پست الکترونیک  
وب سایت