عکس

   

داعش و اسرائیل

معرفی تفریحات ایرانی ها از زبان بی بی سی

ثبت شده در: 00:00 گرينويچ - پنجشنبه 28 خرداد 1394     به ما بپیوندید
معرفی تفریحات ایرانی ها از زبان بی بی سی

به گزارش پرشین بی بی سی، شبکه بی بی سی فارسی، با نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان، گزارش های مختلف و ضد و نقیضی را از خبرنگاران خود در بیرمنگام و لندن پخش می کند که از جهات مختلفی حائز اهمیت است.

به گزارش پرشین بی بی سی، شبکه بی بی سی فارسی، با نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان، گزارش های مختلف و ضد و نقیضی را از خبرنگاران خود در بیرمنگام و لندن پخش می کند که از جهات مختلفی حائز اهمیت است.

در یکی از این گزارش ها که توسط فریبا صحرایی انجام شده است به موضوع تفریح قلیان در ایران پرداخته است، که پرداختن به این موضوع در نزدیکی به ماه مبارک رمضان، خالی از اهمیت در این شبکه دولت رسمی انگلیس نیست.این شبکه هر ساله با نزدیک شدن به فضای ماه مبارک رمضان، با پخش برنامه های هدفمند سعی در قبح زدایی روزه خوری، تحریک مردم به عدم گرفتن روزه، به حاشیه رساندن آئیین اصیل ماه مبارک رمضان در بین ایرانی ها، تحریک مردم به خوردن نوشیدنی های جدید در فصل تابستان، گزارش هایی در خصوص نبود علم متقن و درست در رابطه با گرفتن روزه در روز های گرم و داغ سال و ... می توان اشاره کرد.

فریبا صحرایی در این گزارش به تفریح های دسته جمعی جوانان ایرانی در پایتخت اشاره کرد و یکی از ارکان اصلی این گونه تفریحات را کشیدن قلیان در قهوه خانه ها و بیرون از شهر در مراتع و جنگل های شمال کشور عنوان کرد و آن را به عنوان تفریح دسته جمعی دختران و پسران در ایران معرفی کرد.

وی در این گزارش به انواع مختلف طعم های قلیان در ایران اشاره کرد و گفت: کشیدن قلیان در ایران به سنتی دیرینه بدل گشته است به طوری که از یک پدربزرگ در خانه تا یک دختر و یا پسر جوان ایران را در یک خانواده شامل می شود، صحرایی در این جا به دنبال ارائه و نشان دادن و معرفی یک خانواده ای به مخاطبان خود است که مورد نظر و سلیقه خود و عناصر شبکه بی بی سی و دیگر دشمنان و جدایی طلبان است.

صحرایی که بیشتر گزارشاتش در این شبکه انگلیسی – فارسی مسائل و اخبار پزشکی است، این بار بدون گفتن حتی یک مورد از موارد مضرات کشیدن قلیان، و بررسی ابعاد پزشکی آن، تنها به تعریف و تمجید از قلیان پرداخت، صحرایی به طور قطع از مضرات کشیدن قلیان برای هر فرد در هر سنینی با خبر است، اما وی در این گزارش مامور یافته بود که صحنه نابهنجاری از فرهنگ و خانواده ایرانی نشان دهد.

نکته بعدی آن که چطور می شود گزارشگری که در بخش پزشکی این شبکه در حال فعالیت است به یکباره با انجام گزارشی اجتماعی آن هم در خصوص کشیدن قلیان در ایران، به این موضوع می پردازد، و آن هم دقیقا در زمانی که ماه مبارک رمضان در حل رسیدن است.فریبا صحرایی حتی برای اینکه حکم شرعی ن ر مرود تحقیر و تمسخر قرار دهد، سوالی را از کسانی که در حال کشیدن قلیان بودند، پرسید که این سوال به این نحو بود که آیا فکر نمی کنید که کشیدن قلیان در اسلام حرام باشد، که کسانی که از قبل هماهنگ شده بود هر کدام با اپوزیشن خاصی به این سوال پاسخ دادند که از ابتدا معلوم بود چه پاسخی در قبال این سوال گزارشگر بی بی سی شنیده خواهد شد.

موضوع بعدی که بایستی به آن اشاره کرد این است که اگر هر چقدر نیز شبکه بی بی سی و همپیمانانش در رابطه با موضوع کم رنگ کردن ارزش های انسانی و اسلامی که در وجود مردم در ماه مبارک رمضان به طور اخص نهادینه می شود، کار و فعالیت کند، به سرانجامی نخواهد رسید، از این جهت که فرصت دینی و عطر و دمیدن روح عظیم معنوی در کشور حاصل می شود و به راه می افتد، که بی بی سی و بزرگتر از بی بی سی ها قدرت برابری با سیل عظیم معنوی در کشور را ندارند، از این جهت که این حرکت توسط تنها خود مردم است و بس.اگر تنها به آمار جرم و جنایت و بداخلاقی و ناهنجاری ها در کشور نگاه کنیم، متوجه می شویم که ماه رمضان فرصتی را برای کاهش تمامی ناهنجاری ها در هر نقطه ای از کشور را فراهم می سازد.

از آمار درخواست طلاق گرفته تا دزدی و قتل و روابط نامشروع و غیره، همگی خود را موظف به میهمانی می کنند که برای خروج از این میهمانی، هیچ قدرت خارجی توان آن را ندارد که در برابر آن ایستادگی کند.
کلمات کلیدی
قلیان، فریبا صحرایی، بی بی، فارسی، تفریحات، ماه، رمضان، ,
 
نام و نام خانوادگی  
پست الکترونیک  
وب سایت  
   
   
   
 
نام و نام خانوادگی  
پست الکترونیک  
وب سایت  
   
   
   
 
فاطمه رسولی
1394/08/29 - 10:29 بعد از ظهر

هر چه قدر دشمنان ایران با تبلیغات گسترده خود بخواهند مردم ایران را از دین ومذهب خود دور کنند.شکست خواهند خورد چون مردم ایران حسینی اندپاسخ