عکس

   

داعش و اسرائیل

روایت امسال بی بی سی از اتفاقات سال 88

ثبت شده در: 00:00 گرينويچ - دوشنبه 22 تير 1394     به ما بپیوندید
روایت امسال بی بی سی از اتفاقات سال 88

پرشین بی بی سی گزارش می دهد، پس از نزدیک به هفت سال از فتنه سال 88، شبکه بی بی سی فارسی، امسال با روایتی احساسی به موضوع اتفاقات سال 88 می پردازد.

پرشین بی بی سی گزارش می دهد، پس از نزدیک به هفت سال از فتنه سال 88، شبکه بی بی سی فارسی، امسال با روایتی احساسی به موضوع اتفاقات سال 88 می پردازد.

به گزارش پرشین بی بی سی، این روز ها در اواسط سالگرد فتنه ای بزرگ در کشور ایران هستیم، فتنه ای که به نقل از رهبری انقلاب هر چند که باعث شد کشور واکسینه شود، اما اگر مردم به صحنه نمی آمدند و بساط فتنه را جمع نمی کردند، کشور را به لبه پرتگاه می برد.

اما همزمان با سالگرد این فتنه بزرگ در ایران، شبکه بی بی سی فارسی، که در طی این هفت سال به گونه ای شاید همه توان خود را جهت پیشبرد اهداف دشمنان نظام و انقلاب ایران در سال 88 کرده بود، به روایت دیگر و جدیدی از فتنه 88 پرداخت.

قالب روایت هایی که بی بی سی طی این سال ها مربوط به فتنه 88 می کرد، روایت هایی نزدیک به شبکه های همسان و هم گروه خود مانند صدای آمریکا، رادیوفردا و . . . بود، که قصد داشت این موضوع را به مخاطبان خود القا کند که اتفاقات سال 88 یک اعتراض مدنی بزرگ به حکومت و ساختار آن بود و آن را نه تنها یک مدیریت بیرونی از سوی دشمنان نظام نمی داند بلکه یک سری اعتراضات خیابانی عنوان می کند.

در حالی که خود همین شبکه در گفتگوی اختصاصی خود با کلینتون، وزیر وقت امور خارجه آمریکا، از حمایت و کمک رسانی آمریکا و دیگر کشور های غربی جهت فروپاشی نظام حال حاضر ایران به نیروهای در داخل ایران می گوید، اما تا چه حد یک شبکه باید رفتارهایی ذلیلانه از خود بروز دهد که جرات فاش گویی ذره ای از حقیقت را به مخاطبانش نداشته باشد.

اما در خصوص قالب روایتی که امسال بی بی سی از فتنه 88 می گوید، روایتی احساسی از این ماجرا در سال 88 است، یعنی به گونه ای قصد دارد همه پروژه های شهید سازی که توسط نیروهای تحت مدیریت خود انجام شد را، مقتولانی بداند که قاتلانش نیروهای امنیتی حکومت بوده اند.

این روایت را بی بی سی نمی توانست در سال های قبل عنوان کندف چون که می دانست حافظه تاریخی این روایت را قبول نخواهد کرد، اما با گذشت هفت سال، فرصت خوبی را پیدا کرده بود که حتی با بازگویی این روایت بتواند اشک برخی را نیز در آورد و پیرهن عثمان کند و بگوید و بتازد.

این روز ها بی بی سی با استراتژی که عنوان شد، دم از خون خواهی کشته شدگان فتنه سال 88 می زند و با ژست احساسی که این روز ها به خود گرفته است، مدعی حمایت از خون های بر زمین ریخته ایست که می گوید نظام آن ها را به هلاکت رسانده است.

عناصر بی بی سی از صدر تا ذیل می دانند که پروژه شهید سازی در فتنه سال 88، یک پروژه نخ نما شده و کاملا واضحی بود، که در اکثر انقلاب های مخملی نیز مشاهده شده بود و یک راهبرد استراتژی برای رهبران این انقلاب ها به شمار می آید، مخصوصا در قضیه مرگ ندا آقا سلطان، دوستان بی بی سی به حدی کاهلانه این عملیات را انجام دادند که خود دشمنان نیز نتوانستند آن گونه که باب میلشان بود و طراحی کرده بودند را از آن استفاده کنند.

نکته جالب دیگر اینکه این روزها شبکه ای در حال القای روایتی احساسی و خون خواه برخی کشته شدگان در فتنه سال 88 است، که دقیقا دو سال است حامی تروریست های وحشی همچون النصره و داعش می باشد.

بایستی برای مخاطبین بی بی سی جای بسی تعجب و همچنین سوال باشد که به راستی چطور می شود شبکه ای ضمن حمایت تلویحی از یک تروریست جانی که قلب یک فرد را در سوریه از جا در آمی آورد و آن را با دندان هایش تکه تکه می کند و این شبکه افتخار می کند که با او مصاحبه کرده است، باشد و از این سو بیاید خود را خون خواه کشته شدگانی بداند که همدستان و اربابان او، نقشه کشته شدن این فریب خوردگان آمریکا – اسرائیل – انگلیس را کشیده اند و اشک تمساح بریزد برای آن ها پس از گذشت هفت سال!!!کلمات کلیدی
بی بی سی فارسی، فتنه سال 88، اعتراضات خیابانی، پروژه شهید سازی، ندا آقا سلطان,
 
نام و نام خانوادگی  
پست الکترونیک  
وب سایت  
   
   
   
 
نام و نام خانوادگی  
پست الکترونیک  
وب سایت  
   
   
   
 
فاطمه رسولی
1394/08/29 - 10:14 بعد از ظهر

خدارو شکر که فتنه گران و حامیان خارجی و مزدور آنها شکست سختی در فتنه 88 خوردندپاسخ


فاطمه رسولی
1394/08/30 - 5:52 قبل از ظهر

خدا رو شکر که فتنه گران و حامیان خارجی ومزدور آن ها در فتنه 88شکست سختی خوردندپاسخ