عکس

   

رقابت شانه به شانه مدعیان در صدر

ثبت شده در: 11:11 گرينويچ - شنبه 30 آذر 1392
رقابت شانه به شانه مدعیان در صدر

هفته نوزدهم لیگ برتر فوتبال باشگاه های ایران با تثبیت صدرنشینی پرسپولیس، پیروزی روحیه بخش سپاهان مقابل تراکتورسازی در تبریز وصعود نفت و استقلال تهران به رده های دوم و سوم جدول رده بندی همراه شد.

هفته نوزدهم لیگ برتر فوتبال روز پنجشنبه با انجام چهار بازی آغازشد که دریکی ازدیدارهای مهم، پرسپولیس صدرنشین رقابت هادر ورزشگاه آزادی تهران با یک گل از سد سایپای البرز گذشت.

شاگردان علی دایی درتیم پرسپولیس با پیروزی در این بازی دشوار، ضمن تثبیت صدرنشینی خود، شکست دور رفت لیگ برتر مقابل انگین فیرات و شاگردانش در کرج را جبران کردند.

سایپایی هادراین مسابقه ازاینکه کمیته استیناف فدراسیون فوتبال رای محرومیت خود در مورد علی دایی را شکسته و در فاصله کمتر از 24 ساعت تا آغاز بازی، با تبرئه کردن سرمربی سرخ ها اجازه حضور وی روی نیکمت را صادر کرده بود به شدت ناراحت بودند.

کمیته استیناف فدراسیون فوتبال عصر چهارشنبه در رای خود در خصوص پرونده دیدار تیم های فوتبال پرسپولیس تهران و سپاهان اصفهان تجدیدنظر و «علی دایی» سرمربی تیم پرسپولیس را تبرئه کرد و این در حالی است که تکلیف «محسن قهرمانی» داور این دیدار همچنان مشخص نیست!

کمیته استیناف فدراسیون فوتبال پیشتر با تشدید رای کمیته انضباطی، علی دایی را به دو جلسه محرومیت و پرداخت 70 میلیون ریال جریمه نقدی محروم کرده بود!

در یکی دیگر از دیدارهای روز پنجشنبه لیگ برتر، تیم های ذوب آهن و مس کرمان که نشانی از سالهای گذشته خود ندارند در فولادشهر اصفهان به تساوی یک بر یک رضایت دادند.

مجتبی تقوی که ابتدای فصل به عنوان سرمربی مس انتخاب شد ولی به دلیل درگیری هواداران با دستیارش عطای حضور در این تیم صنعتی را به لقایش بخشید، هفته گذشته به عنوان سرمربی جدید ذوب آهن معرفی شد و در نخستین دیدارش با این تیم، بازی برده مقابل تیم سابق خود مس کرمان را با تساوی عوض کرد.

روز پنجشنبه همچنین تیم های فجرسپاسی شیراز و گسترش فولاد تبریز به تساوی بدون گل رضایت دادند و تیم ملوان بندرانزلی در اهواز با 2 گل مقابل استقلال خوزستان به پیروزی رسید.

چهار بازی باقی مانده و مهم هفته نوزدهم لیگ برتر نیز روز جمعه برگزار شد و در یکی از این دیدارها، صبای قم که در هفته های اخیر با باخت های متوالی عجین شده است مقابل استقلال تهران نیز شکست خورد تا طلسم پیروز نشدن آبی های پایتخت در قم شکسته شود.

مسوولان باشگاه صبا چندی پیش عبدالصمد مرفاوی را جانشین محمدمایلی کهن کردند تا شاید روند بهتری را در پیش بگیرند، اما مرفاوی در چهار هفته اخیر با تیم صبا مقابل حریفان شکست خورده است!

در این دیدار که دوئل امیر قلعه نویی و مرفاوی هم بازی های سابق در تیم ملی و استقلال و سرمربیانی کنونی و اسبق آبی پوشان با یکدیگر نیز بود، استقلال به برتری رسید و در فاصله یک امتیازی پرسپولیس صدرنشین در رده سوم لیگ برتر قرار گرفت.

رضا عنایتی مهاجم متعصب تیم صبا که مقابل هم تیمی های سابق خود بازی می کرد در این دیدار باز هم برای تیم صبا گلزنی کرد تا با 9 گل زده همراه با لوسیانو پریرا از تیم فولاد خوزستان و کریم انصاری فرد از تیم تراکتورسازی تبریز در صدر جدول بهترین گلزنان لیگ سیزدهم قرار گیزد.

در دیگر دیدار روز جمعه، شاگردان حسین فرکی در تیم فولاد خوزستان با نتیجه 2 بر یک از سد میزبان خود داماش گیلان گذشتند تا همچنان در جمع مدعیان قهرمانی سیزدهمین دوره لیگ برتر باقی بمانند.

همچنین شاگردان یحیی گل محمدی در تیم نفت تهران در حالی که تا دقایق پایانی بازی مقابل راه آهن سورینت با تساوی یک بر یک متوقف شده بودند با به ثمر رساندن دو گل از روی ضربات ایستگاهی در دقایق پایانی، حریف خود را شکست دادند و هم امتیاز با تیم پرسپولیس و با تفاضل گل کمتر در یک قدمی سرخ ها در رده دوم قرار گرفتند.

در حساسترین دیدار هفته نوزدهم لیگ برتر نیز تراکتورسازی تبریز در ورزشگاه یادگار امام (ره) تبریز میزبان سپاهان اصفهان بود که در وقت های تلف شده بازی، نتیجه را به میهمان خود واگذار کرد.

شاگردان زلاتکو کرانچار در تیم سپاهان که پس از هشت هفته طعم پیروزی آن هم در مصاف خارج از خانه مقابل تیم مدعی تراکتورسازی چشیدند با این برد روحیه بخش به جمع مدعیان بازگشتند و شاگردان مجید جلالی در تراکتورسازی را از مکان دوم به رده پنجم فرستادند.

نتایج دیدارها و اسامی گلزنان هفته نوزدهم لیگ برتر به شرح زیر است:

** پنجشنبه 28 آذرماه:

فجرسپاسی شیراز صفر - گسترش فولادتبریز صفر

ذوب آهن اصفهان یک - مس کرمان یک (گل ها: سینا عشوری در دقیقه 27 برای ذوب آهن و کریم اسلامی در دقیقه 70 برای مس)

استقلال خوزستان صفر - ملوان بندرانزلی 2 (گل ها: سیامک کوروشی و سیدجلال رافخایی در دقایق 54 و 60)

پرسپولیس تهران یک - سایپای البرز صفر (گل: محسن مسلمان در دقیقه 72 )

** جمعه 29 آذرماه:

* صبای قم یک - استقلال تهران 2 (گلها: محمد قاضی و پژمان منتظری در دقایق 40 و 65 برای استقلال و رضا عنایتی در دقیقه 80 برای صبا)

* داماش گیلان یک - فولادخوزستان 2 (گلها: لوسیانو پریرا در دقایق 45 و 48 برای فولاد و علیرضا نظیف کار در دقیقه 53 برای ملوان)

* راه آهن سورینت یک - نفت تهران 3 (گلها: رضا نوروزی، هادی نوروزی و مجتبی شیری در دقایق 38، 83 و 3+90 برای نفت و پیروز قربانی در دقیقه 45 برای راه آهن )

* تراکتورسازی تبریز یک - سپاهان اصفهان 2 (گلها: مهدی شریفی و امید ابراهیمی در دقایق 45 و 1+90 برای سپاهان و کریم انصاری فرد در دقیقه 83 برای تراکتورسازی)

جدول رده بندی لیگ برتر فوتبال تا پایان هفته نوزهم به قرار زیر است:

1- پرسپولیس تهران/19 بازی/36 امتیاز و تفاضل گل مثبت 14

2- نفت تهران/19 بازی/36 امتیاز و تفاضل مثبت 11

3- استقلال تهران/19 بازی/35 امتیاز و تفاضل گل مثبت 8

4- فولادخورستان/19 بازی/35 امتیاز و تفاضل گل مثبت 6

5- تراکتورسازی تبریز/19 بازی/33 امتیاز

6- سپاهان اصفهان/19 بازی/30 امتیاز

7- ملوان بندرانزلی/19 بازی/27 امتیاز

8- سایپای البرز/19 بازی/25 امتیاز

9- داماش گیلان/19 بازی/22 امتیاز و تفاضل گل منهای یک

10- استقلال خورستان/19 بازی/22 امتیاز و تفاضل گل منهای 5

11- گسترش فولادتبریز/19 بازی/20 امتیاز

12- راه آهن سورینت/19 بازی/17 امتیاز

13- صبای قم/19 بازی/16 امتیاز/تفاضل گل منهای 7

14- ذوب آهن اصفهان/19 بازی/16 امتیاز/تفاضل گل منهای 11

15- فجرسپاسی شیراز/ 19 بازی/15 امتیاز

16- مس کرمان/ 19 بازی/14 امتیاز

هفته بیستم رقابت های لیگ برتر فوتبال ایران روز سه شنبه سوم دی ماه برگزار می شود.


به نقل از ایرنا


اخبار مرتبط

کلمات کلیدی
 
نام و نام خانوادگی  
پست الکترونیک  
وب سایت  
   
   
   
 
نام و نام خانوادگی  
پست الکترونیک  
وب سایت