عکس

حزب الله   

عربستان

اسطوره‌های ایرانی روی جلد نوشت‌افزارها+تصاویر

ثبت شده در: 10:05 گرينويچ - شنبه 9 شهریور 1392     به ما بپیوندید
اسطوره‌های ایرانی روی جلد نوشت‌افزارها+تصاویر

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان طرح جدید نوشت‌افزارهای خود را با نام «اسطوره‌ها» با پرداختن به اسطوره‌هایی نظیر سهراب، محمدحسین فهمیده، مهدی باکری، کاوه آهنگر، رستم و محمدعلی جهان‌آرا و.. را روانه بازار لوازم‌التحریر کرد.

چندی پیش کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان برای مقابله با تهاجم و شبیخون فرهنگی به ویژه در بحث نوشت‌افزارها و لوازم‌التحریر اقدام به تولید این محصولات فرهنگی در بیش از 37 طرح کرد که اکنون تازه‌ترین طرح‌های آن با عنوان «اسطوره‌ها» منتشر شده است.

تصاویر طرح‌های جدید اسطوره‌ها با عناوینی نظیر «سهراب، محمدحسین فهمیده»، «مهدی باکری، کاوه آهنگر»، «رستم، محمدعلی جهان‌آرا»، «مهدی باکری، کاوه آهنگر»، «آریو برزن، محمد ابراهیم همت»، «سیمرغ، عباس بابایی» و «آرش کمانگیر» نامگذاری شده است.

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در پشت جلد هر یک از دفاتر درباره اسطوره‌های ایرانی به توضیحاتی پرداخته است که در پشت دفتر «مهدی باکری، کاوه آهنگر» آمده است: کاوه آهنگر شخصیت اسطوره‌ای ایران باستان است. در شاهنامه فردوسی آمده که او قیامی مردمی علیه فرمانروایی به نام ضحاک (اژی دهاک) را پی می‌ریزد. نشان جنبش او، درفش کاویانی، پیشبند چرمی‌اش است که بر سر نیزه‌ای می‌آویزد.

مهدی باکری (1333 در میاندوآب _ 25 بهمن 1363 در جزیره مجنون) فرمانده لشکر 31 عاشورا بود. او پیش از انقلاب نقش مهمی در برپایی تظاهرات شهر تبریز در 15 خرداد 1354 و 1355 داشت. پس از انقلاب در طول جنگ در عملیات‌هایی چون بیت‌المقدس، رمضان، مسلم‌بن عقیل، والفجر مقدماتی، والفجر یک تا چهار و عملیات خیبر با مسئولیت‌های مختلف شرکت کرد. مهدی باکری یکسال بعد از برادرش حمید باکری، در عملیات بدر به شهادت رسید.در پشت جلد دفتر تصاویر «سهراب، محمدحسین فهمیده» درباره این اسطوره‌ها آمده است: سهراب از اساطیر شاهنامه، فرزند رستم و تهمینه است. در جنگ ایرانیان و تورانیان با نیرنگ افراسیاب همه چیز دست به دست هم می‌دهد تا اینکه پدر و پسر رو در روی یکدیگر قرار گیرند. پس از سه روز نبرد رستم بعد از فرو کردن خنجر در پهلوی سهراب مهره را بر بازوی فرزند می‌بیند و همان دم، آه و فغان می‌کند که چرا خنجر بر پهلوی پسر فرو کرده است. در همان حال پیکی به سوی کیکاووس می‌فرستد تا برایش نوش‌دارو ارسال کند. کیکاووس که از زنده ماندن سهراب بیم داشت آنقدر در ارسال نوش‌دارو تعلل می‌کند تا سهراب جان می‌دهد.

شهید محمدحسین فهمیده در اول اردیبهشت 1346 در روستای سراجه قم زاده شد. وی در شهریور 1359 یک هفته پیش از اعلام رسمی آغاز جنگ همراه نیروی مقومت بسیج (3) به جبهه خرمشهر اعزام شد. یکی از رزمندگان به نام جنگ ایران و عراق است که در حمله انتحاری به تانک‌های عراقی در سن 13 سالگی شهید شد.در پشت جلد دفتر تصاویر «رستم، محمدعلی جهان‌آرا» می‌خوانیم: رستم نام آورترین چهره اسطوره‌ای در شاهنامه و به تبع آن برترین چهره اسطوره‌ای ادبیات فارسی است. او فرزند زال و رودابه است. مهمترین رشادت‌های رستم که در شاهنامه به نظم آمده است عبارت است از: کشتن پیل سپید، فتح دژ سپند کوه، نجات دادن کیکاووس و سایر پهلوانان در بند دیو سپید در مازندران با گذشتن از هفت‌خوان، بیرون راندن افراسیاب از ایران، جنگ با سهراب، حضور در جنگ با خاقان چین رستم در سن شصت سالگی به نیرنگ نابرادریش شغاد درون چاه افتاد و به همراه اسب خود رخش کشته شد.

سردار سرلشکر پاسدار سید محمدعلی جهان‌آرا (9 شهریور 1333 خرمشهر _ 7 مهر 1360) یکی از فرماندهان دلیر سپاه پاسداران در جنگ ایران و عراق بود. در فرماندهی سپاه خرمشهر اولین گام او شکستن محاصره آبادان بود. این پیروزی در مهر 1360 روی داد. وی بر اثر سانحه هوایی به شهادت رسید.

نوحه معروف «ممد نبودی ببینی» پس از آزادسازی خرمشهر اولین‌بار توسط حسین فخری هم‌رزم او بر سر مزارش خوانده شد.در پشت جلد دفتر تصویر «آرش کمانگیر» نوشته شده است: آرش کمانگیر نام یکی از اسطوره‌های کهن ایران است. آرش، از اهالی طبرستان و از سپاهیان منوچهر بود که پس از پایان جنگ ایرانیان و تورانیان جهت تعیین مرز دو کشور تیری را از نقطه شکست پرتاب کرد، تیر آرش بر قله‌ای در شرق کوه‌های خراسان فرود آمد.

مطابق با برخی روایت‌ها اسپندارمذ تیر و کمان را به آرش داده بود و گفته بود که تیر آن دور دست اصابت می‌کند، ولی هر کسی که از آن استفاده کند، خواهد مرد. با این وجود آرش با فداکاری حاضر شد که از آن تیر و کمان استفاده کند.در پشت جلد دفتر تصاویر «سیمرغ، عباس بابایی» آمده است: سیمرغ نام یک پرنده اسطوره‌ای افسانه‌ای ایرانی است. نشان سیمرغ نگاره‌ایست با ساختاری پیچیده؛ مرغی افسانه‌ای با دُم طاووس، بدن عقاب و پنجه‌های شیر. او نقش مهمی در داستان‌های شاهنامه دارد. کنامش کوه اسطوره‌ای قاف است. دانا و خردمند است و به رازهای نهان آگاهی دارد.

شهید عباس بابایی (1329 _ 1366) سرلشکر خلبان نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران بود. او در جنگ ایران و عراق، معاون عملیات نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران بود که در سن 37 سالگی و پس از 60 مأموریت جنگی مؤفق و پس از یک عملیات برون مرزی در منطقه عملیاتی سردشت در تاریخ 15 مرداد 1366 شهید شد.در پشت جلد دفتر تصاویر «آریو برزن، محمدابراهیم همت» می‌خوانیم: آریو برزن سردار ایرانی که در کوه‌های پارس در برابر سپاه اسکندر مقدونی ایستادگی کرد و 40 سوار و 5000 پیاده خود را بی‌پروا به سپاه مقدونی رسانده و شمار بسیاری از یونانیان را کشت. ایستادگی آریو برزن یکی از چند ایستادگی انگشت شمار در برابر سپاه اسکندر بوده است. وی و سربازانش در برابر سپاه عظیم اسکندر تا آخرین نفس مبارزه کردند.

شهید محمدابراهیم همت (12 فروردین 1334 در شهر رضا _ 17 اسفند 1362 در جزیره مجنون) از فرماندهان سپاه پاسداران ایران در جنگ ایران و عراق بود. او پیش از پیروزی انقلاب از فعالان ضد حکومت پهلوی بود. پس از انقلاب در جبهه‌های جنگ ایران و عراق در عملیات‌های مهمی همچون فتح‌المبین، بیت‌المقدس، رمضان و خیبر مسئولیت‌های مهمی را عهده‌دار بود. او در اسفند 1362 در طول عملیات خیبر به شهادت رسید.علاقه‌مندان برای تهیه این دفترها می‌توانند به مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به نشانی ذیل مراجعه کنند:

1: فروشگاه انقلاب: خیابان انقلاب، روبروی دانشگاه تهران، پاساژ فروزنده، تلفن: 66632549

2: فروشگاه مرکزی: خیابان شهید بهشتی، خیابان خالد اسلامبولی، تلفن: 88714644

3: فروشگاه آفرینش‌های فرهنگی هنری: خیابان حجاب، بازارچه کودک کانون، تلفن: 88971287

4: فروشگاه 32 کانون: شهرک قدس، خیابان شهید فرحزادی، روبروی بیمارستان آتیه، تلفن: 88087868

5: فروشگاه مرکزی کانون زبان: خیابان استاد مطهری، خیابان جم، تلفن: 88492240


به نقل از فارس نیوز
کلمات کلیدی
فرهنگ,کتاب,اسطوره,شاهنامه,شهید,دفاع مقدس,
 
نام و نام خانوادگی  
پست الکترونیک  
وب سایت  
   
   
   
طرح جلد دفتر تلفن,اسامی اسطوره های ایرانی,تصاویر سهراب شاهنامه,تصاویر قبل از عملیات بدر,تصاویر نبرد رستم وسهراب,تصاویررستم پهلوان ایرانی,تصاویررستم شاهنامه,تصويرزال ,تصویر سازی کتاب رستم سهراب,جلد د فتر,داستان ارش کمانگیر,رودابه,شاهنامه تصویر زال,شاهنامه سکسییی,طرح اسم روی جلد دفاتر,طرح برای روی دفتر کودک,طرح جلد دفترهای کودکانه,طرح رستم,طرح روي جلد دفتر تلفن,طرح روی جلد,طرح روی جلد دفتر,طرح های جلد دفترچه تلفن کودکانه,طرحی برای جلد دفتر,عکس آرش کمانگیر,عکس از رستم و سهراب,عکس بابای آریوبرزن,عکس تلفن برای روی دفترچه تلفن,عکس تهمینه و سهراب در شاهنامه,عکس جلد دفترچه تلفن,عکس دفتر نقاشی جلد طراحی شده,عکس رستم ایرانی,عکس رستم و سهراب,عکس رستم وسهراب در شاهنامه,عکسهای حمله به خرمشهر,عکسهای سرداران شهیدجنگ,نام پدر آرش کمانگیر,نقاشی روی دفتر,ویدیو ممد نبودی ببینی بنزین,کودکانه,اسطوره های کوهنوردی ایران,اطلاعاتی در مورد اسطوره ایرانی کاوه آهنگر,تصاویر جلد دفتر,تصاویر سهراب در شاهنامه,تصاویر طرح روی جلد,تصاویردیدنی جهان دراول اردیبهشت,تصاویررستم پهلوان,تصوير بازوهاي رستم,تصویر تهمینه در شاهنامه,تصویرزال ورودابه,جنگ های برون مرزی حکومت پهلوی,دفتر های رستم,دفترچه های کودکانه,طراحي روي جلد ,طراحی بر روی دفتر ,طراحی روی جلد ایران,طرح آرش کمانگیر,طرح جلد دفتر ايراني,طرح جلد دفتر همراه,طرح روی جلد درباره بسیج,طرح شاهنامه,طرح های جلد دفتر,طرحی برای روی جلد یک زندگینامه شهید,عکس رستم ,عکس ارش کمانگیر,عکس از خرمشهر خیابان ارش قبل از جنک,عکس جلد شاهنامه,عکس های هفت خوان رستم,عکس هایی از سهراب در شاهنامه,عکس واقعی رستم و سهراب,عکسای پهلوان آریوبرزن,عکسهای رستم,عکسهای رستم و سهراب,عکسهای رستم وسهراب,نقاشي كودكانه ارش كمانگير,اسامي اسطوره,برای کودکان نبرد رستم سهراب عکس,بياب,تصاویر رستم زال,تصاویر شاهنامه,تصاویر وزندگینامه کودکانه آرش کمان گیر,تصاویری از رستم زال,تصویرزال ,جلد شاهنامه,جلددفاتر,جنگ توران وايران وشهادت آرش كمان گير,حاشيه نام و نام خانوادگي روي جلد,خرداد پدر آرش کمانگیر,سایت های طراحی دفتر و جلد,سرداران جنگ در سایت بی بی سی فارسی,سکسییی,طراحی رو ی جلد شاهنامه,طراحی روی جلد,طرح جدید برای جلد دفتر,طرح جلد دفتر,طرح جلد دفتر ایرانی,طرح دفترچه تلفن,طرح رستم و سهراب و رخش,طرح روی جلد برای شاهنامه,عكسهاي اسطوره هاي يونان,عملیاتهای برون مرزی سپاه بعد از جنگ ,عکس از شاهنامه کمانگیرها,عکس باستانی رستم و سهراب,عکس سردار شهید جنگ برون مرزی,عکس های آرش کمان گیر,عکس های رستم وجنگ دیو,عکس هایی از رستم و رخش,عکسبابایاریوبرزن,آرش کمانگیر تورانیان جنگ,تصاویر ازخرمشهر قبل ازانقلاب,تصاویرباربد درشاهنامه,تصاویرشاهنامه قصه زال,تصویر سازی داستانهای اساطیری ایران باستان,تصویرزال و رودابه در شاهنامه,تورانيان و جنگ با ايران,جلد دفتر,جنگ ایران وعراق در خیابان های خرمشهر,خیابان آرش در خرمشهر,سکه های آرش کمانگیر,شغاد و رستم,طراح جلد دفترچه,طراحی جلد دفتر,طراحی جلد دفترچه تلفن,طراحی روی جلد دفتر,طرح دفتر ایرانی,طرح روی جلد کتاب شهیدان,عکس آریوبرزن,عکس از تیر کمان های جدید,عکس از رستم ,عکس ازرستم,عکس تلفن روی دفترتلفن,عکس جنگ رستم و سهراب,عکس خرمشهر بعد از حمله وقبل از آن,عکس درفش رستم,عکس رستم,عکس رستم و سهراب ایرانی,عکس روجلدشاهنامه,عکس زال,عکس سهراب شاهنامه,عکس نبرد رستم و سهراب,فروش آرش خرمشهر,لوازم التحریر رستم و سهراب,نامهای اسطوره های ایرانی,
 
نام و نام خانوادگی  
پست الکترونیک  
وب سایت  
   
   
   
 
شاهین قانونی
1392/11/18 - 10:32 قبل از ظهر

آرش تو کمان گیر شجای ایرانی بودی تو جانت را برای ایران فدا کردی و ما ایرانیان همیشه به یاد تو هستیم. پاسخ