عکس

   

در رثای جهان پهلوان تختی

ثبت شده در: 11:17 گرينويچ - دوشنبه 16 دی 1392     به ما بپیوندید
در رثای جهان پهلوان تختی

تاریخ ایران زمین، تاریخی سراسر حماسی و مشحون از پهلوانی و سلحشوری است که حکیم ابوالقاسم فردوسی در شاهنامه خود مهر جاودانگی به آن زده است و شاید اگر فردوسی در دوران معاصر وجود داشت، نام «جهان پهلوان تختی» را هم در ردیف قهرمانان و پهلوانان اساطیری و افسانه ای کتاب خود قرار می داد.

در بین همه شخصیت ها و پهلوانان اساطیری شاهنامه فردوسی، نام هایی همچون رستم،سهراب، اسفندیار، زال، سام، بهرام، بیژن، گیو، گودرز، توس،کیکاووس،گرشاسب، گشتاسب، کاوه آهنگر، آرش کمانگیر و سیاوش، بیش از دیگران می درخشد و این آخری که به «خون سیاوش» و «مرگ سیاوش» نیز معروف است، به خاطر زندگی پاک و منزه و مرگ مظلومانه و ناجوانمردانه اش می تواند شخصیتی نزدیک و مثال زدنی برای جهان پهلوان تختی دوران معاصر ما باشد.

در چهل و ششمین سالگرد درگذشت جهان پهلوان غلامرضا تختی، دیگر بار یادی از او می کنیم و تختی را همچنان در ردیف و زمره قهرمانان و پهلوانان حماسی و اسطوره ای این سرزمین کهن می شماریم و برای او ارج و احترام قائلیم.

تختی، نماد و سمبل ورزش ایران و از نسل پهلوانان اساطیری و ماندگار تاریخ ایران است. مردی که واژه های زیبای پهلوانی، جوانمردی، گذشت، دینداری، مردانگی و فداکاری، به نام او گره خورده است.

تختی در مقابل هیچ کس کرنش و سرخم نکرد و با هیچ صاحب منصبی، هم کلام و هم سفره نشد و طلب شغل و جایگاه و پست و مقام و منزلت نکرد و به همین دلیل برای مردم، شکست ها و پیروزی هایش یکی بود.

بی اغراق پس از تختی، تاریخ کشتی ایران هرگز رنگ پهلوانی به خود ندید و نخواهد دید. او همیشه می گفت هیچ چیز نمی تواند مرا خوشحال کند؛ ثروت، شهرت، مقام، مدال طلا، محبوبیت.

عشق نسبت به این مردمی که همیشه به استقبال من می آیند و من برابر آنها همیشه احساس شرمندگی می کنم، راستی چقدر محبت بدهکارم!؟

پهلوانی که مدال طلای جهان و المپیک را نخواست تا جوانمردی را معنا کند.

رفتارهای به جای مانده از او در زمینه های مختلف، هر یک حکایت های روح بزرگی است که پرداختن به آنها دارای ارزش های خاص خود است. تختی همانگونه که در ورزش استثناء است، در زندگی و پاسداری از ارزش های خود نیز کم نظیر است. تختی قبل از آنکه در روی تشک با حریفان دست و پنجه نرم کند، با نفس خود به مبارزه پرداخته بود.

مردم ما، قهرمانان المپیک و جهان و آسیا بسیار دیده اند اما چرا فقط تختی را جهان پهلوان می نامند؟

تختی اهل رنگ و ریا و دودوزه بازی و چندچهرگی و یا به قول امروزی ها، سیاه نمایی و نقش بازی کردن های رایج و معمول نبود و مثل خیلی های دیگر هم نبود که در پیش روی افراد از آنها تعریف و تمجید و ستایش می کنند اما پشت سر آنها غیبت و بدگویی روا می دارند.

او حتی اهل تملق گویی، مجیز گفتن و چاپلوسی افراد هم نبود و مثل برخی ها ادای معرفت داشتن، لوطی بودن، مشتی گری کردن و پهلوان بودن را هم در نمی آورد. او به واقع و اصالتا پهلوانی نجیب، آزاده و با حجب و حیا بود. رستم صولتی بود که در دلاوری بی بدیل بود و همتا نداشت.

تختی زیر و رویش یکی بود. ظاهر و باطنش عین هم بود. حرف او حرف بود. در پنهان و نهان همان کاری را می کرد که آشکارا می کرد.

مثل برخی ها نبود که در آشکار و پیش روی همه، از اخلاق، ادب، عرفان، معرفت و کردار و رفتار نیکو صحبت کنند اما چون به خلوت روند، آن کار دیگر کنند!

او گندم نمای جو فروش و متقلب نبود که به اصطلاح، نان را به قیمت روز بخورد و برای مال دنیا و ثروت اندوزی، هر روز به یک چهره درآید و رنگ عوض کند!

چهل و پنج سال از مرگ جهان پهلوان می گذرد و در همه این سال ها فقط از خوبی ها و منش های اخلاقی و روح بلند آقاتختی سخن گفته ایم و یا اینکه مطالبی را نگاشته ایم بی آنکه بخواهیم رفتار های اخلاقی و سیرت نیکوی او را الگوی واقعی خود قرار دهیم.

در این سال ها همه چیز برای ما فقط در حد حرف بوده بدون آنکه عملی در کار بوده باشد.

اگر خیلی همت کرده و تقلایی کرده باشیم، بعضی اوقات فقط ادای پهلوانی را درآورده ایم و از خرده کارهای نیک و خوب خود همچون کمک به مستمندان و زیردستان و احترام به بزرگترها، خودستایی کرده و به اصطلاح از کاه، برای خود کوه ساخته ایم!

راستش، مراسم سالگرد جهان پهلوان تختی در ابن بابویه شهرری، هر سال فقط محل خودنمایی و جلوه گری برای برخی است که با قرار گرفتن پشت میکروفون و سخنوری برای مردم و یا ایستادن مقابل دوربین های تلویزیونی از نام آقاتختی برای خود استفاده ابزاری و تبلیغاتی می کنند.

در واقع ابن بابویه هر سال در سالگرد درگذشت آقاتختی، جایی است برای تبلیغات، خودنمایی، سخن پراکنی و بالا و پایین پریدن های برخی مدیران وحتی ورزشکاران، پیشکسوتان و هنرمندان که فقط دلزدگی و خستگی روح و روان علاقه مندان و شیفتگان واقعی جهان پهلوان تختی را در پی دارد.

خیلی ها در این مراسم، صحبت از پهلوانی و مرام جوانمردی می کنند بی آنکه سیر و سلوک جهان پهلوان را در امور زندگی شخصی و اجتماعی خود قرار دهند.

پهلوان بودن، آزاده زندگی کردن و رهرو آقاتختی بودن، تاوان دادن دارد و از خودگذشتگی و شجاعت می خواهد که کار هر کس نیست. رهرو تختی کسی است که شجاعت و هنر از خود گذشتگی داشته باشد، دروغ نگوید، خودستایی نکند، راه ناصواب نرود، پاکدامن باشد،چشم بر نوامیس مردم فرو بندد، برای این و آن نزند، فخر نفروشد، حلال و حرام را رعایت کند و ظواهر مادی دنیا، او را به سوی مال اندوزی و ثروت اندوزی بی حد و حساب سوق ندهد.

بسیاری از ورزشکاران، پیشکسوتان، هنرمندان و مسوولان، دم از منش ها و ویژگی های اخلاقی آقا تختی می زنند و برخی از آنها حتی داعیه همانند تختی بودن را هم دارند، حال آنکه حتی فقط یک روز از زندگی آنها هیچ شباهتی به زندگی آقاتختی ندارد.

در حالیکه باید سعی و تلاش کنیم از مسیر زندگی آقاتختی، درس هایی بزرگی بگیریم و به رفتارهای نیکو و منش های اخلاقی وی هر چه بیشتر نزدیک شویم و این نکته ای است که بویژه باید سرمشق و الگوی ورزشکاران و جوانان ما باشد.

راجع به منش های اخلاقی، سیرت نیکو و روح بلند جهان پهلوان تختی، پس از مرگ وی صحبت های زیادی شده و مطالب فراوانی نوشته شده است اما در خصوص اینکه او در کنار مرام و مسلک پهلوانی و کرامات انسانی خود، یک قهرمان بزرگ ملی و میهنی در عرصه ورزش و از نوادر و نوابغ کشتی جهان بوده است، شاید کمتر صحبت به میان آمده است.

تختی از این حیث از جمله نوابع و نوادر کشتی جهان بود که در سه وزن مختلف به مدال های جهانی و المپیک رسید.

تختی از لحاظ تعداد مدال جهانی و المپیک (9 مدال طلا و نقره) و استمرار مدال آوری (11 سال در مدت 16سال عضویت خود در تیم ملی کشتی آزاد ایران) در تاریخ ورزش ایران رکورددار است.او در چهار دوره بازی های المپیک 1952 هلسینکی، 1956 ملبورن، 1960 رم و 1964 توکیو شرکت کرد و از این نظر جزو نوادر ورزش جهان است چرا که تعداد ورزشکاران دنیا در همه رشته ها از ابتدای بازی های المپیک تا به امروز توانسته اند در چهار دوره پی در پی بازی های المپیک شرکت کنند، از انگشتان دو دست تجاوز نمی کند.

آقاتختی از سه دوره حضور خود در بازی های المپیک، صاحب یک مدال طلا و دو نقره (1956 ملبورن مدال طلا و 1952 هلسینکی و 1960 رم مدال نقره) شد و در المپیک 1964 توکیو با وجود شرایط بسیار نامساعد روحی و بدنی که برایش ایجاد کرده بودند، به مقام چهارم رسید.

تختی در المپیک توکیو، سه کشتی نخست خود را با پیروزی پشت سر گذاشت و کاوانای ‍ژاپنی حریف سوم خود را به راحتی ضربه فنی کرد.

حق جهان پهلوان تختی در بازی های المپیک 1960 رم نیز مدال طلا بود و در حالیکه در کشتی فینال از «عصمت آتلی» کشتی گیر سرشناس ترکیه جلو بود، کشتی گیر ترکیه ناجوانمردانه با سر به صورت او کوبید و با خونین کردن صورت آقاتختی، مدال طلا را از وی ربود.

خود عصمت آتلی و سایر کشتی گیران ترکیه بعدها به این موضوع اذعان داشته و تختی را قهرمان و برنده واقعی مدال طلای المپیک 1960 رم می دانستند.

نام و آوازه کشتی های جهان پهلوان تختی فقط محدود به ایران نمی شد بلکه در خارج از مرزهای این سرزمین گسترش یافته و همه جا پیچیده بود.

در مشرق زمین و از جمله ژاپن، ظروف و صنایع دستی این کشور منقش به تصویر وی بود. در بسیاری از فروشگاه ها، اماکن و رستوران های کشور پهناور شوروی سابق و همین طور سایر کشورهای اروپای شرقی نظیر بلغارستان و لهستان، تصاویر جهان پهلوان تختی به چشم می خورد.

در قهوه خانه ها و رستوران های شهرها و روستاهای دورافتاده ترکیه نیز تصاویر تختی وجود داشت به طوری که «احمد آییک» قهرمان جهان و المپیک و یکی از جوان ترین رقیبان تختی در سن نوجوانی و در حالیکه هنوز به سلک کشتی گیران درنیامده بود، (احمد آییک 10 سال از جهان پهلوان تختی کوچکتر است و در حال حاضر نماینده کشتی ترکیه در فدراسیون بین المللی کشتی - فیلا - و عضو هیات رییسه آن است) با دیدن تصاویر تختی در شهر خود سیواس، آرزوی کشتی گیر شدن و کشتی گرفتن با جهان پهلوان را در سر می پروراند و عجیب اینکه او به آرزوی خود و همچنین قهرمانی جهان و المپیک رسید.

در آمریکا و کانادا نیز نام و آوازه جهان پهلوان همه جا پیچیده بود و بسیاری از کشتی گیران سنگین وزن آمریکایی و کانادایی، آرزوی کشتی گرفتن با وی را داشتند.

آقا تختی در دوران کشتی گیری و قهرمانی خود از جوانی تا آغاز میانسالی، با بزرگان کشتی جهان از اتحاد جماهیر شوروی سابق که روسی - داغستانی - آذربایجانی - گرجی - بلاروسی و اوکراینی بودند و قهرمانان ترکیه، بلغارستان، ژاپن، آمریکا، کانادا، مجارستان، لهستان، آلمان غربی سابق، مغولستان، سوئد، فرانسه و ... مبارزه کرد.

آقا تختی در 16 سال حضور خود در عرصه های کشتی جهان و المپیک، مبارزات بسیاری با کشتی گیران شوروی سابق داشت و در اکثر کشتی های خود با روس ها به پیروزی رسید. در واقع اوج مبارزات و هنر کشتی گیری آقا تختی و گل کشتی های او، مبارزه با کشتی گیران سرسخت و قدرتمند سنگین وزن روس و یا شوروی سابق بود که از جمله آنها می توان به کشتی گیرانی چون «دیوید جیماگوریدزه»، «بوریس کولایف»، «آندره گورویچ»، «آناتولی آلبول»، «پرویز داداش اف» و «الکساندر مدوید» اشاره کرد.

پس از روس ها، ترک ها و بلغاری ها دیگر حریفان سرسخت و قدرتمند جهان پهلوان تختی در مسابقه های جهانی و المپیک بودند که در بین آنها «حسن کنکورد»، «عصمت آتلی»، «احمد آئیک» و «حمید کاپلان» از ترکیه و «پتکو سیراکوف» و «سعید مصطفی اف» از بلغارستان از بقیه مشهورترند.

با استناد به گفته های قدیمی ها و بزرگترها، طرز مبارزه های او، آدمی را کاملا به یاد پهلوانان اسطوره ای و افسانه ای ایران زمین در شاهنامه می انداخت.

جهان پهلوان پس از معرفی و گام گذاشتن بر روی تشک به منظور مبارزه با هر حریفی، در ابتدا چند قدم به جلو می گذاشت و پس از دست دادن و روبوسی با رقیب، دوباره به عقب بر می گشت و پس از آنکه دستی به موها و سر و صورت خود می کشید، به سان «شیری رمیده از قفس» به سرعت به سوی حریف خود یورش می برد و با رسیدن به پاهای حریف، کشتی هجومی کاملا ایرانی را به نمایش می گذاشت.

او مردانه و سلحشور به میدان می رفت و در اجرای فنون ناب و بکر کشتی در خاک و سرپا از جمله انواع سگک، کنده کشی، «قفل قیصر»، بستن «سر و ته» حریف و زیرگیری، تبحر خاصی داشت و در کشتی های 15 دقیقه ای آن دوران، با زیرگیری های بی امان و برق آسای خود، نفس هر حریفی را می برید.

آقا تختی در همه مبارزاتش، مردانه و جوانمردانه با حریفان خود کشتی می گرفت و روح پهلوانی در تمام کشتی های او به خوبی نمایان بود.

دو سه فیلم موجود از کشتی های جهان پهلوان تختی، به خوبی بازگو کننده و موید گفته های قدیمی ها و بزرگترهای ما است.

اما از طرف دیگر، جهان پهلوان تختی را باید مظلوم ترین قهرمان همه دوران معاصر ورزش ایران دانست. شاید بتوان در بین پهلوانان اساطیری شاهنامه، تختی را در بعد مظلومیت با سیاوش که خونش به ناحق ریخته شد، نزدیک و همسو دانست. بنابراین او را هم می توان «خون سیاوش» لقب داد.

به تعبیری، مظلومیت او حتی در زندگی خانوادگی و پیمان زناشویی اش نیز وجود داشت و به خوبی حس می شد!

جهان پهلوان باید در دو جبهه می جنگید. در روی تشک با حریفان قدر و طراز اول جهانی خود و در بیرون از تشک با حسودان، نابخردان، بدطینت تان و ناجوانمردانی که آرزوی شکست او را در دل می پروراندند.

او با مشکلات بسیاری دست و پنجه نرم می کرد، به خصوص وقتی به پایان راه قهرمانی نزدیک شده بود، این مشکلات بیشتر از همیشه خود را نشان می داد و او خود را از هر حیث شرمنده مردم احساس می کرد.

آنهایی که چشم دیدن محبوبیت و شهرت جهان پهلوان را نداشتند، راه و عرصه را بر او بستند، تا جایی که او حتی حق رفتن به سالن مسابقه های کشتی را هم نداشت!

در حق جهان پهلوان که به راستی باید او را «شیر بیشه کشتی ایران» نیز لقب داد، در همه ابعاد و زمینه های گوناگون اعم از ورزشی، اجتماعی و سیاسی و حتی درون زندگی شخصی وی، بسیار ظلم و جفا شد و «دل شیر از هر نظر واقعا خون شده بود.»** جهان پهلوان تختی در آیینه خاطرات:

........................................................

** «الکساندر مدوید» عضو اسبق تیم ملی کشتی آزاد شوروی سابق در وزن فوق سنگین و دارنده 10 مدال طلای جهان و المپیک که در حال حاضر رییس فدراسیون کشتی کشورش بلاروس است، بی شک بزرگترین کشتی گیر قرن بیستم و یکی از بهترین های تمام دوران ورزش است.

ظهور و اوج گرفتن الکساندر مدوید با سال های پایانی دوران جهان پهلوان تختی همزمان بود. در حالیکه مدوید، جوان، نیرومند، سراسر انگیزه و جویای نام بود، آقاتختی از دیرپاترین قهرمانان عصر خود به حساب می آمد و کم کم به آخر دوران قهرمانیش نزدیک می شد.

با این حال این فاصله باعث نشد تا بین آنها جدا از رقابت بر روی تشک، دوستی عمیق خارج از آن شکل نگیرد. مدوید در مورد تختی می گوید:

آشنایی با تختی برای من افتخار بزرگی به حساب می آید. آشنایی ما از مسابقه های کشتی آزاد قهرمانی سال 1961 جهان در یوکوهاما ژاپن آغاز شد. در آن میدان بزرگ، تختی برنده مدال طلای وزن هفتم شد و من در فوق سنگین مدال برنز گرفتم. این نخستین حضور من در مسابقات جهانی بود. در همین جا بود که تختی را شناختم و از نزدیک به قدرت و بزرگی اش پی بردم. او همیشه مرا دوست می داشت. ملت خودش را هم دوست داشت.

مدوید می گفت، مشکل ترین مبارزات من در دوران قهرمانی، در برابر غلامرضا تختی از ایران بود.

«ویلفرد دیتریش» کشتی گیر فوق سنگین آلمان غربی سابق، قهرمانی بود که با داشتن مایه های کشتی فرنگی، همواره حریف خود را مورد هجوم ناگهانی قرار می داد.

دیتریش آلمانی در بین رقیبان خود، از همه از جمله من (مدوید)، سیراکوف بلغاری و تختی از ایران از نظر وزن سنگین تر بود.

اما کشتی گیران بلغاری به خصوص در سنگین وزن، همیشه نیرومند و خطرناک بودند که از جمله آنها می توان به «پتکو سیراکوف» و «سعید مصطفی اف» اشاره کرد.

اما غلامرضا تختی از همه آنها برای من خطرناک تر بود. زیرا او کشتی گیر بزرگی بود که با زیر و بم کشتی به خوبی آشنایی داشت.

«الکساندر مدوید» به خاطره دیگری از جهان پهلوان تختی اشاره کرده و می گفت: به هنگام مسابقه های کشتی آزاد قهرمانی جهان در سال ‎ 1962در تولیدو آمریکا، زانوی من دچار ضرب خوردگی شد. پزشک تیم ملی شوروی سابق، زانوبند را بازکرده و مشغول تزریق آمپول مسکن بود. در همین لحظه، تختی که از کنار کشتی گیران تیم ملی شوروی سابق می گذشت، همه چیز را دید.

یکی از مربیان تیم ملی اتحاد جماهیر شوروی سابق به من - الکساندر مدوید - گفت: او متوجه شده و در مسابقه به پای مصدوم تو می پیچد.

اما در هنگام کشتی گرفتن، تختی اصلا به پای مصدوم من دست نزد.

هر دو خسته شده بودیم و باید اذعان کنم تختی با اینکه هفت سال از من بزرگ تر بود، ولی بیش از من جنبش و تحرک داشت. آن واقعه را تا آخر عمر به یاد خواهم داشت.

مدوید می گفت، من آن کشتی را با یک امتیاز به تختی واگذار کردم و او برنده میدان شد. این اولین مبارزه من با تختی بود.** «پتکو سیراکوف» کشتی گیر سرشناس و سنگین وزن بلغارستان که از نظر سنی از آقاتختی بزرگتر بود و در حال حاضر در قید حیات نیست و بلغاری ها به نام او چندین سال است مسابقه هایی را برگزار می کنند، در باره یکی از کشتی های خود با جهان پهلوان تختی گفته است:

در مسابقه های جهانی سال 1959 در تهران در دیدار فینال به تختی خوردم. شگرد من اجرای فن بارانداز در خاک بود و من تبحر خاصی در اجرای این فن داشتم.

کشتی من با تختی شروع شد. تختی یک بار زیر گرفت و من را خاک کرد و پایش را سگک قرار داد. ولی من روی فن سگک تختی بدل کردم و ناگهان سرپا ایستادم! کشتی بار دیگر شروع شد و تختی بار دیگر زیر گرفت و من را یک بار دیگر خاک کرد و باز هم رفت توی سگک پای من.

دقیقه دوم یا سوم کشتی بود که فشار سگک سنگین و «خوفناک» تختی موجب شد درد شدیدی را در پای خود احساس کنم و به همین خاطر با دست به پای خود اشاره کرده و تختی من را رها کرد و از جا بلند شد!

در همان وقت فریاد تماشاگران ایرانی بلند شد که چرا تختی این کار را کرده است. وقتی نتیجه گذشت و انسان دوستی تختی را دیدم، دیگر منتظر رای داور نشده و خودم دست تختی را به عنوان کشتی گیر برنده، بلند کردم و او به مدال طلای جهان رسید.** مرحوم «جعفر سلماسی» اولین مدال آور ورزش ایران در تاریخ بازی های المپیک (برنده مدال برنز مسابقه های وزنه برداری بازی های المپیک 1948 لندن) در مورد جهان پهلوان تختی چنین می گفت: در روز افتتاح بازی های المپیک 1960 رم، رییس تربیت بدنی وقت، پرچم ایران را برای رژه رفتن در پیشاپیش ورزشکاران ایرانی در استادیوم به دست جهان پهلوان تختی داد ولی او به طرف من آمد و گفت که برداشتن پرچم ایران حق شما است چون که اولین قهرمان المپیک ایران هستی.

من هر چه معذرت خواستم و از آن روح ورزشی بسیار بلند و از خودگذشتگی بی مانند او تشکر و سپاسگزاری کردم، منصرف نشد و من هم به ناچار خواسته او را اجابت کردم و پرچم ایران را گرفته و برای رژه رفتن آماده شدم.

به جرات می توانم بگویم که این از خودگذشتگی نه تنها در ایران بلکه در جهان بی سابقه است و تا زنده هستم مدنظرم خواهد ماند.** کلکسیون افتخارات جهان پهلوان تختی:

............................................................

** سال ‎ :1951مسابقه های جهانی هلسینکی فنلاند، مدال نقره.

** سال ‎ :1952بازی های المپیک هلسینکی فنلاند، مدال نقره.

** سال ‎ :1955جشنواره جهانی ورشو لهستان، مدال نقره.

** سال ‎ :1956بازی های المپیک ملبورن استرالیا، مدال طلا.

** سال ‎ :1958مسابقه های جهانی صوفیه بلغارستان، مدال نقره.

** سال ‎ :1958بازی های آسیایی توکیو ژاپن، مدال طلا.

** سال ‎ :1959مسابقه های جهانی تهران - ایران، مدال طلا.

** سال ‎ :1960بازی های المپیک رم ایتالیا، مدال نقره.

** سال ‎ :1961مسابقه های جهانی یوکوهاما ژاپن، مدال طلا.

** سال ‎ :1962مسابقه های جهانی تولیدو آمریکا، مدال نقره.

** بازی های المپیک ‪ ۱۹۶۴‬توکیو ژاپن/مقام چهارم/.

** مسابقه های جهانی ‪ ۱۹۶۶‬تولیدو آمریکا/حذف شد/.


به نقل از ایرنا
کلمات کلیدی
ورزش,کشتی,اساطیر,پهلوان,فردوسی,تختی,المپیک,مدال,
 
نام و نام خانوادگی  
پست الکترونیک  
وب سایت  
   
   
   
, گیر و کون, کوس من باد کرده , بزرگترین کسها, کون نفس گیر, باحای زنحالی, طلایی, عکس بزرگترین کس دنیا, عکس کون, عکس کیدان کون, مسابقه بزرگترين كون جهان در فيس بوك, کونها,.,آمپول در كس,ارشیو بهترین کون,اسطوره کون اروپا,اسطوره کون دادن,اسطوره کون فرانسه,اقاتختی,المپیک قدیم,امپول,امپول بزرگ,امریکاکون.کوس,انواع کسوکون ژاپنی,اهميت تربيت بدني از نظر پهلوان تختي,اولين لوطي ايران,اين كون بهترين كون جهانه,ایستاده سرپا کون,باد کرده,بازى كارهاى كون كوس,بازى کىرتوکون,بازی کردن کون وکس,بازی کون به کون,بازیگران سینما که فوت شدن,بالا امدن کون,برای اینکه یک کشتی گیر خوب شویم باید چکار کنیم,برترین کون ,برترین کون های ایتالیایی,برترین کونهای جهان,برگترین کوس وکون ایرانی,برندگان بزرگترین کون دنیا,برنده بزرگ ترين كون دنيا,برنده بزرگترین کون زن در جهان,برنده بهترین کون ایرانی,برنده بهترین کون دنیا,برويزبهرام,بزرك ترين كس دنيا,بزركترين مرد گير كنده,بزرگ,بزرگ ترنی کس دنیا,بزرگ ترين كس جهان,بزرگ ترين كس دنيا,بزرگ ترين كس وكيروكون درخارج,بزرگ ترين کونها,بزرگ ترین آمپول,بزرگ ترین آمپول جهان,بزرگ ترین امپول,بزرگ ترین امپول انسانی,بزرگ ترین امپول جهان,بزرگ ترین گیر,بزرگ ترین گیردنیا,بزرگ ترین کس,بزرگ ترین کس جهان,بزرگ ترین کس دنیا,بزرگ ترین کوس ,بزرگ ترین کوس جهان,بزرگ ترین کوس دنیا,بزرگ ترین کون خانه,بزرگ ترین کون درایران,بزرگ ترین کون دنیا,بزرگ ترین کون سال,بزرگ ترین کونها,بزرگ ترینگیر,بزرگ ترینکس,بزرگ ترینکس جهان ,بزرگ تریین امپول جهان و به چه کس زده شده است,بزرگ تزین کس,بزرگ کون,بزرگ کونها,بزرگترترین کوس,بزرگترين كس,بزرگترين کس,بزرگترين کس ايران,بزرگترىن کس اىرانى,بزرگترين کس دنيا,بزرگترىن کس دنىا عکس,بزرگترين کوس جهات,بزرگترين کون دنيا,بزرگترىن کونها,بزرگتری کس جهان,بزرگترین آمپول,بزرگترین آمپول جهان,بزرگترین آمپول دنیا,بزرگترین امپول جهان,بزرگترین امپول در کون,بزرگترین امپول دنیا,بزرگترین امپول واقعی دنیا,بزرگترین ترین کس,بزرگترین سالن مسابقات کشتی خاورمیانه,بزرگترین سالن کشتی المان,بزرگترین گیر دنیا,بزرگترین مپول دنیا,بزرگترین مسابقه کون کردن,بزرگترین و بهترین عکس کس,بزرگترین و بهترین کون ,بزرگترین و کنده ترین کون دنیا و جهان تصویری,بزرگترین ک س,بزرگترین ک س دنیا,بزرگترین کث جهان,بزرگترین کس,بزرگترین کس انسان,بزرگترین کس باد کرده جهان,بزرگترین کس جهان,بزرگترین کس دنیا,بزرگترین کس دنیا.,بزرگترین کس عکس,بزرگترین کس ها,بزرگترین کسس,بزرگترین کسها,بزرگترین کسهای دنیا,بزرگترین کشتی گیر,بزرگترین کشتی گیر دنیا,بزرگترین کشتی گیر قرن,بزرگترین کشتیهای جهان از همه نوع روسیه,بزرگترین کوس,بزرگترین کوس جهان ن,بزرگترین کوس دنیا وجهان,بزرگترین کوس کنده,بزرگترین کون,بزرگترین کون آمریکا,بزرگترین کون در آسیا,بزرگترین کون در آمریکا,بزرگترین کون دنیا,بزرگترین کون لندن,بزرگترین کون های ایستاده,بزرگترین کون های تاریخ,بزرگترین کون های جهان,بزرگترین کون کردن,بزرگترین کونها,بزرگترین کونهای جهان,بزرگتزین کس,بزرگی کس,بزرکتر.گیر,بزرکترین گیردنیا,بزرکترین گیر,بزرکترین کوس وکون سیاه دنیا,بزرکترین کون ترکیه,بززگترین کس,بزگترین کس,بزگترین کس کس جهان,بزگترین.کس.دنیا,بزکترین گیر,به کون ,بهتر ین کو ن دنیا,بهترين کسهاى جهان از نزديک,بهترىن کون هاى تهران,بهترین حالت ایستادن برای کون دادن,بهترین و بزرگترین کون جهان مال چه کسی است,بهترین کس,بهترین کس جهان چه کسی است,بهترین کس چه کسیست,بهترین کس وکون جهان,بهترین کس وکون دنیا,بهترین کس وکون وسینهای دنیا,بهترین کس کون,بهترین کشتی گیران کانادا,بهترین کوسها وکونه,بهترین کون,بهترین کون آلمانی,بهترین کون ایران,بهترین کون بازها,بهترین کون جهان,بهترین کون جهان ما چه کسی است,بهترین کون دنیا,بهترین کون دنیا چه کسی است,بهترین کون دنیا.خانه,بهترین کون نوجوان ایرانی,بهترین کون های میانسال,بهترین کون وکس ایرانی,بهترین کون وکس هابرایکردن,بهترین کونها,بهترین کونهای دنیا,بهترین.کون,بهترینکون دنیا خانه,بهکون,بی بی سی بهکون,بی نظیر ترین کون جهان ,پخش زنده سکسی گیرو کوس,پرافتخارترین کشتی گیردنیا,پرويز بهرام,پرویز بهرام ,پرویز بهرام تختی,پرویزبهرام,پنجه کون کردن,تاریخ بازي هاي المپیک قديم,تشابه کون دختر وپسر,تصاوير اعداميها,تصاوير خاص كون جهان,تصاوير لوطی و ننه,تصاويراعداميها ,تصاويري از اجراي فنون مختلف در كشتي,تصاویر بزرگترین کشتی گیران جهان,تصاویر اجرای فنون مسابقات کشتی,تصاویر اجرای فنون کشتی در جهان ,تصاویر از کون حالت استاده,تصاویر اعدامی ظلم ,تصاویر اعدامیها,تصاویر بزرگترین کس,تصاویر در مورد لوطی و لوطی گری,تصاویر زیبایی از کون,تصاویر کشتی گیران سنگین وزن دنیا,تصاویر کشتی گیران صاحب نام دنیا,تصاویر کشتی گیران نوجوان لهستانی,تصاویر کوس بلغارستان,تصاویر کوسهای لهستان,تصاویر کون بزرگ های روسی,تصاویر کیردرکون وکوس,تصاویراعدامیها درایران,تصاویردر مورد احترام به دوستان,تصاویرسکسی بهترین کونهای ارپا,تصاویرلوطی,تصاویرکسهای فنلاند,تصاویرکسهای همه نوع,تصاویرکشتی گرفتن,تصاویرکوسهای حاضردرجام جهانی,تصاویری از بزرگ ترین گیر دنیا,تصاویری از بزرگان کشتی ایران وجهان,تصويراز وزنه هايه باستان براي گندم,تصویر از کس,تصویر بزرگترین کس,تصویر کس کون,تصویرانواع کون وکس,تصویرکس,تصویرکس سفیدبرفی,تصویرکون وکس,تصویری کون,تعداد مدال های کشتی روسیه,تعداد مدال های کشتی گیران ترکیه در المپیک,تعداد مدال های که کشتی گیران ایرانی ,تعداد مدالههای تیم ملی کشتی روسیه در تاریخ ,تعداد کشتی گیران ایرانی چقدر است,تعداد کشتیگیران ایران,توکیو ک س,جدیدترین کون هابرای کردن,جراحی کس,جهان کوس,چرا برخی کون بزرگتری دارند,چه کنیم بهترین کشتی گیر دنیا شویم,خاطرات آمپول,خاطرات آمپولی,خاطرات آمپولی ورزشکاران,خاطرات خوب کون دادن,خاطرات خون امدن از کون,خاطرات شجاعت در برابر آمپول ,خبرهایی از کون,خوب,خون ریختن کسو کون,داد کونکس,دادن,دادن مادرم,دانلود عکس بزرگ کوس کون زال,دانلود کون طلایی,دانلودعكس هاي الكساندرمدويد,دانلودعکس بزرگترین کسها,در زمان های قدیم چه شد,در ستایش کون های بزرگ,در مورد کون کردن,درازترین کوس دنیا,درازترین کیردرکون وکوس,دریافت عکسهای کون,دنیای ارشیو کون بزرگ فیسبوک,دنیای امپول,دنیای بهترین کوس و کون جهان,دنیای کس و کون,دنیای کس کردن,دنیای کون های اروپا,ديتريش الماني,ديدن كسهاي طلاي,دیتریش کشتی,دیتریش کشتی گیر,دیدن عکس کشتی نوجوانان,راه یک کشتی گیر خوب شدن,راهای برای بهترین کشتی گیر شدن,روز جهانی کون دادن در ایران,رویش خوب برای کون کردن,زال کس,زندگی خانوادگی کشتی گیران ایران,ژاپن,س دنیا,سال ,سایت کون بزگ های اسیای,سایتهای معروف کونی,سخن بزرگ سنگین وزن,سخن های اقا تختی,سخنان قهرمان تختی,سخنان و گفته های کشتی گیران بزرگ ,سگین ترین کس دنیا,سوپرترین وزیباترین کس,سکس کوسهای طلایی,سکس کون وکس کانادایی,شاه کونهای دنیا,شگرد کون دادن,شگفتیهای.کس.وکون,صاف ترین کون,صدای پرویز بهرام مستند تختی,صدای تختی,صدای غلامرضا تختی,ضربه فنی تو کشتی,طلا,طلا کس,طلایی,طلایی ترین کون ها,عكس بزركترين كيروكس,عكس كس باد كرده,عكس كوس,عكس واقعي كون,عکس کون,عکس از لوطی های قدیم,عکس از کون,عکس از کون مادر واقعی,عکس از کونهای بزرگ بزرگ,عکس ازپهلوان هاوکشتی گیرهلی قدیمی,عکس ازکشتی گرفتن,عکس ان کردن از کون,عکس ان کون,عکس برگترین کس,عکس برنده شدن ایران,عکس بزرگ ترين کس جهان,عکس بزرگ ترين کون هاى دنيا اج دى,عکس بزرگ ترین کس,عکس بزرگ ترین کس جهان,عکس بزرگ ترین کس دنیا,عکس بزرگ ترین کوس,عکس بزرگ ترین کون,عکس بزرگترين کس دنيا,عکس بزرگترین آمپول دنیا,عکس بزرگترین گیر,عکس بزرگترین کس,عکس بزرگترین کُس,عکس بزرگترین کس ایرانی ,عکس بزرگترین کس بادکرده,عکس بزرگترین کس دنیا,عکس بزرگترین کوس,عکس بزرگترین کون جهان,عکس بهترین کون اروپایی,عکس پارگی کون بزرگ,عکس پهلوان کشتی عصرمعاصرایران,عکس پهلوانان قدیم کشتی,عکس تعدادبالاه کون خیلی بزرک ,عکس در حال گشتی تختی,عکس درحال کشتی گرفتن از کشتی گیران,عکس درموردکون,عکس دست به کون ایستادن,عکس قهرمان کون جهان,عکس كون دادن,عکس گرفتن از کون ایرانی,عکس لوطی ها,عکس نوجوان,عکس نوجوان درورزشهای مختلف,عکس هاکون وکوس,عکس های مدال گرفتن قهرمانان,عکس های کس باد کرده,عکس های از کون,عکس های برنده شدن پهلون های کشتی ایران,عکس های سوپرکون بزرگ ایتالیایی,عکس های قدیمی از کشتی ازاد,عکس های قدیمی درحال کشتی آقاتختی,عکس های کشتی گیران کانادا,عکس های کوس کون ایستاده,عکس های کون,عکس و تصاویر اعدامیها از قدیم تا امروز,عکس واقعی کون,عکس کردن کون و کس زنان میانسال ایرانی و آمریکایی و اسراییلی و ژاپنی,عکس کس,عکس کس از نزدیک,عکس کس باد کرده,عکس کس بادکرده,عکس کس بادکرده ایرانی ,عکس کس بادکرده فیسبوک,عکس کس بلغارستان,عکس کس طلایی,عکس کس غربی,عکس کس های بادکرده فسبوک,عکس کس و کون,عکس کس وکون از فاصله نزدیک,عکس کس وکون ايستاده,عکس کس وکونم,عکس کس کون واز ,عکس کساي باد کرده,عکس کسو کون فرانسوی,عکس کشتی گرفتن تختی با یک دست,عکس کشتی گیران جهان,عکس کشتی گیران مدال آور دنیا,عکس کشتی گیران نوجوانان,عکس کشتی نوجوانان المانی,عکس کشتی های المپیک و جهان,عکس کشتیگیران جوان,عکس کو ن,عکس کو و کس,عکس کوس,عکس کوس باد کرده,عکس کوس باد کرده ایرانی,عکس کوس بادکرده,عکس کوس بادکرده جدید,عکس کوس لهستانی,عکس کوس وکون کانادایی,عکس کوس وکونه ناب اسراعیلی,عکس کوس وکونهای ایرانی مقابل دوربین,عکس کوس کردن زن ومردعاشق ترکی,عکس کوسهای باد کرده,عکس کون,عکس کون اسیا شرقی,عکس کون اىرانى,عکس کون ايراني,عکس کون ایرانی,عکس کون ایرانی سنگین,عکس کون بزرگ,عکس کون بزرگ افزاد معزوف,عکس کون بزرگ افغانی,عکس کون بزرگ ایرانی,عکس کون بزرگ روسی,عکس کون بزرگان دختران ترکیه,عکس کون خواستگاری,عکس کون دادن از جلو,عکس کون دادن مادرم,عکس کون دخترسوریه,عکس کون رسیده ایرانی,عکس کون فارسی,عکس کون فرانسوی,عکس کون گندها,عکس کون مادر,عکس کون من,عکس کون های ببن المللی,عکس کون های بزرگ جهان,عکس کون و کز,عکس کون واقعی,عکس کون واقعی مادرم,عکس کون والت,عکس کون وکس,عکس کون وکس افراد معروف,عکس کون کوس با کویی,عکس کونپ,عکس کونهای ردیف,عکس کونهای شرقی,عکس کونهای معروف,عکس کیرو کون,عکس کیون ایرانی,عکس ھا کوس کون با نمایی کلان,عکس.کس.وکون.جهان,عکس.کون.ارشیو,عکس.کون.بزرگ,عکسبزرگترین کس و کون جهان,عکسه کون وکس سیاه بزرگ,عکسها ژاپن نوجوان کیروکون,عکسهاي کون,عکسهاى کون وکس,عکسهای کون بزرگ,عکسهای ابن بابویه قدیم,عکسهای ازکشتی گیران هفده سالن.,عکسهای سکس شوروی سابق,عکسهای عنوان کون,عکسهای قدیمی کشتی کارها,عکسهای لوطی ها وپهلوانهای قدیم,عکسهای محل قرار گرفتن کشتی نوع,عکسهای مردانگی قدیم,عکسهای کسوکون جهان,عکسهای کون,عکسهای کون ایرانی,عکسهای کون ایستاده,عکسهای کون حاضر,عکسهای کون وکس,عکسهای کونهای بزرگ خیابانی در فیسبوک,عکسهایکون,عکسهایی از مسابقات کوس وکون,عکسوکون ایرانی,عکسکس,عکسکون,عکسکون.ایران,عکسکونچ,فاصله بین کس و کون,فقط کوس کون اروپا,فنون تختی,فیسبوک,فیلم کشتی تختی با یک دست,فیلمهای کسهای باد کرده,فیلمهای کوسهای باد کرده ایرانی,قاییدن,قاییدن کون درامریکا,قهرمان کون,قهرمانان کشتی المپیک ایران وجهان در المپیک های مختلف,كس طلا,كس كنده,كسهاي بذرك,كسهاي رديف,كص كنده,كلان ترين كيروكس ,كنده ترين كون,كنده هاى تركيه درزمان قديم,كوس باد كرده را چه كار كنيم,كوس تصويرونه فيسبوك,كوس توكيو,كوس كوني,كون بزرگ هاي اروپا,كون دادن,كون ژاپني خانه,كون طلا,كون كس,كون كنده,كون كوس,كون مادرم,كون وكوس,كونكنده,كوني بزرگ,كيروكون,گیر وکون,گیر کوس,گیر کوس کون,گیر. کس ایرانی,لوطی های به نام در زمان های قدیم,مجری مسابقه کوی ومیدان,مدال های عصمت اتلی,مراسم بهترين كونهاى دنيا,مردانگی در کشتی عکس,مسا بقات کون,مسا بقه کون اروپا,مسابتقت بزرگترین کون,مسابقات بزرگ ترين کون دنيا,مسابقات بزرگترین کون دنیا,مسابقات کوس وکون در دنیا,مسابقات کون دادن,مسابقات کون در امريکا,مسابقه ای بزرگترین کون,مسابقه ای کون در جهان,مسابقه بزرگترین کون در اروپا,مسابقه بزرگترین کون های جهان,مسابقه بزرگترین کون های سیاه جهان,مسابقه بزرگترین کونهای دنیا,مسابقه بهترین کون اروپا,مسابقه تختی با یک دست,مسابقه مقايسه بهترين كون,مسابقه کردن کون,مسابقه کس دادن در جهان,مسابقه کون,مسابقه کون دادن,مسابقه کون درامریکا,مسابقه کون های زیبا,مسابقه کوندادن,مسابقه ی کون,مسابقهی کون,مسبابقه بهترین کس و کون,مستند با صدای پرویز بهرام,مستند تختي,مستند کس,مستند کس و کون,مشخصات کونی ها,مشخصات یک کشتی گیر خوب شویم,نام و نام خانوادگی کشتی گیران سنگین وزن ایران,نرخ كس,نرخ کس,نرخ کس یا کون در آمریکا ,نرخ کون,نشان دادن بزرگ ترین کس جهان ,نشان دادن بزرگترین کس دنیا,نقش کس و کون در زندگی,نوادر دنيا,هال هول کوی,هر چه از کس وکون,واترین کون درایران,وزن بزرگترین کس دنیا ,وزن کوس,ول توی دنیا,وکون,ویدیو عکس بهترین کون جهان,ویژگی های کشتی گیر,ویژگی های کشتی گیر خوب,ي,ک س ط ل ا,ک س طلا,ک س طلایی,ک س کنده,کدام کسو کون بهتر است,کردن,کردن کس,کردن کس میانسال اروپایی,کردن کس کون مشتی,کردن کون اشنا,کردن کون مادر در اروپا,کردن کون و کس,کس,کس انسان,کس اىرانى,کس باد,کس باد کرده,کس باد کرده ایرانی,کس بادکردا,کس بادکرده,کس بادکرده زنان ورزشکار,کس بزرگ,کس بزرگ دنیا,کس خیلی بزرگ,کس دادن زن_اپارات,کس دنيا,کس شوروی,کس طلا,کس طلا ایرانی,کس طلای روسی,کس طلای ژاپن,کس طلای لخت,کس طلایی,کس طلایی ایران,کس مشتي,کس مشتی,کس مشتی امریکایی,کس های آسیایی,کس های که درجهان کون,کس و کون,کس و کون سیاه,کس و کون شوروی سابق,کس و کون های فیس بوکی,کس و کونهای حاضر در جام جهانی,کس وکون بوسنی,کس وکون بلغارستانی,کس وکون حق,کس وکون داعیش,کس وکون درجام جهانی,کس وکون روسیه,کس وکون زیبا,کس وکون فرنگی,کس وکون لهستان,کس وکون مشتی,کس وکون ناب آسیا ,کس وکون کردن آلمانی,کس وکونچ,کس کنده,کس کنده های مشتی سیاه,کس کون,کس کون انسان باحیوان,کس کون طلا,کس کون گیر,کس کون مجارستانی,کس کون مشتی,کس کون کردن,کس کون کس کون,کس کونت چند,کس.بزرگ,کس.دنیا,کس.کنده,کسهای باد کرده,کسهای باد کرده یرانی,کسهای خیلی بزرگ باد کرده,کسهای روسی,کسهای طلایی,کسهای گیر کون کس,کسهای مشتی,کسو دید,کسو کون,کسی,کسی کون,کشتی احمد آییک با حریفان ایرانی,کشتی تختی با یک دست,کشتی گرفتن قدیمیها,کشتی گرفتن نوجوانان,کشتی گیر خوب,کشتی نوجوانان کنده کشی,کنده تریرن کون,کنده ترین کس دنیا,کنده ترین کن جهان,کنده کس,کندهترین.کون.دنیا,کو ن بزرگ ژاپنی,کو ن کر دن غر بی,کو نهای بزرگ,کو.س.کانادايي,کوس باد,کوس باد کرده ,کوس باد کرده تصویری,کوس بزرگی وخوبش,کوس بلغاری,کوس سرپا,کوس سرخم,کوس طلای من,کوس طی,کوس لهستانی ,کوس ها بزرگ امریکای,کوس های مشتی ایرانی,کوس و کون,کوس و کونم یکی شد,کوس وکوندر کشتی,کوس کنده,کوس کون,کوس کون لهستان,کوس کون لهستانی,کوس کون موقع مسابقه,کوس کونچ,کوس. لهستانی,کوس.کون.افراد.معروف,کوسس وکووون,کوسهای باد کرده ناب,کوسهای بنام قدیمی,کوسهای لهستانی,کوسهای ناب روسی,کوسوکون اوروپا,کولکسیون کون های بزرگ چهل به بالا,کون,کون مشتی,کون ها,کون اروپا,کون از نوع ژاپنی,کون امپو ل,کون امریکا,کون اىرانى,کون ایرانی,کون ایرانی نوجوانان,کون ایستاده,کون باد,کون باد کرده,کون بزرگ,کون بزرگ اروپایی,کون بزرگ در برنامه زنده,کون بزرگ ردیف,کون بزرگ سوریه,کون بزرگ ها درایران,کون بزرگ های اسیا,کون بزرگان ایرانی,کون بزرگها,کون بلغاری,کون به کون,کون به کون بلغاری تصویری,کون بهکون,کون پرستان فیس بوک,کون تیم خانه,کون خانه,کون خوب,کون خوب کردن,کون دادن آلمانی,کون دادن اوباما,کون دادن خون بیاد,کون دادن سهراب,کون دادن عرفان,کون دادنهای در المان,کون ردیف,کون رضا رویگری,کون ژاپن,کون ژاپنی,کون سنگین,کون سنگین وزن,کون سنگین وزنها,کون سویا,کون سیاه,کون سیاه وبزگتری کوس,کون شرقی,کون طلا,کون طلا بزرگ,کون طلا کون طلا کون طلا,کون طلای جهان,کون طلایی,کون قهرمان,کون گیر,کون گیر کوس بوزگ,کون لندن,کون لهستان,کون لهستانکوس,کون مادرم,کون مسابقه,کون مسیحی,کون مشتي سياه,کون مشتی,کون ناب ایرانی,کون ها,کون هاي شرقي,کون های اروپایی,کون های بزرگ,کون های بزرگ سیاه ها,کون های روسیه,کون های زندگانی,کون های ژاپن,کون های ژاپنی,کون های عقب زده در جهان,کون های مختلف,کون های مردم,کون های ناب دنبا وجهان,کون و گير,کون و کس,کون و کس ملی,کون و کوس,کون واقعی,کون وگیر,کون وکس,کون وکس آمریکایی,کون وکس ازنزدیک,کون وکس استرالیا,کون وکس بزرگ,کون وکس خانمها,کون وکس ژاپنی,کون وکس کرد,کون وکسهای فیس بوکی.مشتی,کون وکوس المانی,کون کانادایی,کون کردن,کون کردن آلمانی,کون کردن دختر ایرانی پخش دراین صفحه,کون کردن دختران سوریه,کون کردن در فرانسه,کون کردن مشتی,کون کس,کون کس روسی,کون کس طلایی,کون کسهاي باد کرده اروپا,کون کنده,کون کنده ترین,کون کنده کنده,کون کندهترین,کون کوس شوروی,کون کون,کون کون کون,کون کون کونپ,کون کوندهای اروپایی,کون. کس. ,کون.ایرانی,کون.ژاپنی,کون.طلا,کون.لهستانی,کون.کس,کون،کس,کونایرانی,کونپ,کونچ کردن طلا و نقره,کونها,کونها بزرگتر,کونهای آمریکایی,کونهای ایرانی,کونهای بزرگ,کونهای بزرگ ایران,کونهای بزرگ دنیا,کونهای بزرگ سیاه دنیا,کونهای تاریخی امریکا,کونهای جهانی,کونهای خوفناک,کونهای لهستانی,کونهای معروف,کونوکس,کونکردن,کونکردن جهانی,کونکس,کونی ایرانی عکس,کووووون,کووووون ژاپنی,کيرتوکون وکس,کيروکون,کیروکس جهان,کیروکس سیاه,کیروکون,کیروکون نوجوان,ی ,یرترین کشتی گیر سنگین وزن قرن اخیر,
 
نام و نام خانوادگی  
پست الکترونیک  
وب سایت