عکس

حزب الله   

عربستان

بازتاب جشن مردم ايران در سايت فيفا

ثبت شده در: 10:00 گرينويچ - چهارشنبه 29 خرداد 1392     به ما بپیوندید
بازتاب جشن مردم ايران در سايت فيفا

جشن و شادماني مردم ايران پس از صعود تيم ملي فوتبال به مسابقات جام جهاني ۲۰۱۴ برزيل در سايت فدراسيون بين المللي فوتبال (فيفا) نيز بازتاب داشت.

سايت فيفا در گزارشي از اين شادماني نوشت:ميليون ها ايراني بعد از پيروزي يك بر صفر تيم ملي مقابل كره جنوبي در اولسان، غرق در شادي به خيابان هاي تهران سرازير شدند.
به نوشته فيفا، اين هواداران عاشق فوتبال در حاليكه پرچم سه رنگ ايران را در دست داشتند، آواز «برزيل ما داريم مي آييم» سر داده بودند. موتورسوارها هم در حاليكه بوق مي زدند در اين فستيوال شادي در خيابان ها ويراژ مي دادند.
تيم ملي ايران بعد از برد سه شنبه مقابل كره جنوبي با ۱۶ امتياز به عنوان صدرنشين گروه نخست مقدماتي جام جهاني ۲۰۱۴ از آسيا صعود كرد. البته كره نيز به عنوان تيم دوم اين گروه جواز صعود مستقيم به برزيل را دريافت كرد. در حاليكه ازبكستان با وجود برد پر گل ۵ بر يك مقابل قطر در مكان سوم قرار گرفت تا راهي مسابقه پلي آف شود.
سايت فيفا در بخش ديگري از گزارش خود به پيام تبريك مقام معظم رهبري و همچنين ديگر مقامات ارشد ايران به مناسبت صعود تيم ملي فوتبال به جام جهاني پرداخت و نوشت:آيت الله خامنه اي از تيم ملي به خاطر آوردن شادي به دل مردم ايران سپاس گزاري كرد و دكتر حسن روحاني رييس جمهوري منتخب ايران نيز در پيامي اين پيروزي را تبريك گفت.
نويسنده اين مطلب در سايت فيفا همچنين به نقل قول از هواداران فوتبال ايران هم پرداخته و نوشته است: مهران ۲۹ ساله به عنوان يكي از هواداراني كه روز گذشته براي شركت در جشن صعود تيم ملي به خيابان وليعصر تهران رفته بود در اين باره گفت، «اتفاق بزرگي بود. اصلا نمي توانستم تصور كنم كه تيم ايران بتواند كره را در مقابل چشمان هوادارانش شكست بدهد».
فيفا در ادامه با اشاره به اينكه قرار است امروز (چهارشنبه) به مناسبت صعود ايران به جام جهاني گرفته شود مراسم جشني در ورزشگاه آزادي تهران گرفته شود، در مورد سابقه حضور تيم ملي در مسابقات جام جهاني افزود: تيم ملي ايران اولين بار به جام جهاني ۱۹۷۸ آرژانتين صعود كرد اما نتوانست از مرحله گروهي بالاتر برود. اين تيم بيست سال بعد به جام جهاني فرانسه صعود كرد و در آن رقابت ها يك پيروزي خاطره انگيز برابر آمريكا كسب كرد. ايران به جام جهاني ۲۰۰۶ آلمان نيز راه يافت اما دوباره در همان مرحله گروهي حذف شد.


به نقل از ایرنا


اخبار مرتبط
ایران با اقتدار مسافر برزیل شد

کلمات کلیدی
ورزش,فوتبال,تیم ملی,ایران,جام جهانی,قوچان نژاد,,
 
نام و نام خانوادگی  
پست الکترونیک  
وب سایت  
   
   
   
تصاویر شادمانی زنان بدحجاب تهران پس از پیروزی روحانی,تصاویرجشن وشادی جام جهانی,عكس هاي مردم بعد از صعود به جام جهاني,عکس هایی شادی مردم از برد کره جنوبی,بدحجابهای جام چهانی,تصاوير شادماني مردمان برزيل بعد از پيروزي فوتبال,جشن ایرانیان در برد ایران آرژانتین,زنان حامی جام جهانی,شادی زنان پس از پیروزی برابر کره جنوبی,شادی مردم پس از برد برزیل,عكس هاي شادماني مردم برزيل,محدودیت جنسیتی تیم فوتسال زنان ایران,تصاويرشادمني مردم برزيل پس از پيروزي فوتبال,جشن برد فوتبال ایران,شادي بعد از پيروزي ايران بر برزيل,شادی بعد از برد ایران,عکس جام جهانی از شادی زنان,عکس جشن برزیل,عکس جنازهای داعش,عکس های از جشن پیروزی فوتبال در تهران, ,بازتاب تيم فوتبال برزيل,برد ایران مقابل آرژانتین و جشن در ایران,سایت فیفا,شادی زنان بدحجاب در آلمان,شادی مردم بعد از بازی ارژانتین,شادی مردم بعد از برد برزیل,شادی مردم و مقامات ایران از بازی تیم ملی فوتبال برابر آرژانتین,عکس جشن سعود برزیل ,عکس جشن و شادمانی زنان حامی تیم ملی فوتبال بعد از صعود به جام جهانی,عکس دختران ایرانی در جام جهانی,عکسهای جشن بعداز بوتبار,عکسهای جشن صعود به جام جهانی,
 
نام و نام خانوادگی  
پست الکترونیک  
وب سایت