عکس

حزب الله   

عربستان

آیا آمریکا هزینه 'نرمش' رهبر ایران را افزایش می‌دهد؟

ثبت شده در: 13:12 گرينويچ - جمعه 29 شهریور 1392     به ما بپیوندید
آیا آمریکا هزینه 'نرمش' رهبر ایران را افزایش می‌دهد؟

بخش فارسی زبان رسانه ی دولتی انگلیس، اخیرا در تحلیلی طبق معمول خام و جهت دار، با پرداختن به اظهارات رهبری جمهوری اسلامی در مورد "نرمش قهرمانانه"، سعی نمود تا این نوع رویکرد در سیاست خارجی را همان چیزی تفسیر کند که اربابان غربی اش به دنبالش بوده و هستند ...

بی بی سی فارسی گزارش می دهد؛


رسانه ی دولتی انگلیس که مدتی است، با روی کار آمدن حسن روحانی به عنوان ریاست جمهوری ایران اسلامی، سعی دارد تا کشورمان را علاقه مند به برقراری ارتباط با آمریکا نشان دهد، پس از تأکید رهبری انقلاب در مورد استفاده از "نرمش قهرمانانه" در مباحث مربوط به سیاست خارجی، با تحلیلی که همانند همیشه خام و بی اساس و البته جهت دار بود، تلاش کرده است تا "نرمش قهرمانانه" در سخنان رهبری را ترس از تقابل با غرب و ضعف در برابر فشارها معنا کرده و بیان این سخنان را نشانه ای برای علاقه مندی ایران اسلامی به نزدیکی بیشتر با آمریکا معرفی نماید.

بی بی سی در بخشی از این تحلیلِ طبق معمول آبکی خود، ضمن انتشار کلیّتی ناقص و تنها بخش خیلی جزئی و جهت دار از اظهارات رهبر معطم انقلاب در دیدار با مسئولین و فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، این گفته ها و همچنین دیگر گفته های رهبری در مورد منطقی بودن ایرانیان و اینکه به رفتار منطقی طرف های مقابل پاسخ خواهند داد و ... را «نشانه ی تغییر رویه ی شخص اول حکومت ایران در ارتباط با پرونده هسته ای» دانست.

این ابزار رسانه ای غرب در ادامه ی این تحلیل نیز می آورد: «به نظر می رسد نرم شدن نسبی لحن آیت الله خامنه ای، احتمالا دلیلی جز تشدید تحریم های نفتی و بانکی از تابستان ۱۳۹۱ و در تنگنا قرار گرفتن بی سابقه حکومت ایران در یک سال گذشته نداشته است. تحولی که شاید آقای خامنه ای را، که پیشتر بارها و به شدت از سیاست خارجی تهاجمی دولت محمود احمدی نژاد تقدیر کرده بود، به این نتیجه رسانده باشد که علی رغم میل قلبی، تن به نرمش هایی در مورد برنامه هسته ای مورد علاقه خود بدهد ...»!!!

جالب تر اینجاست که روباه پیر در ادامه ی دُم تکان دادن های همیشگی اش برای زورگویان انحصارطلب غربی، در ادامه به نوعی جمله بندی می کند که گویا تهدیدهای ضد ایرانی باراک اوباما، رئیس جمهور ایالات متحده ی آمریکا در یک روز قبل از سخنرانی رهبری، دلیل فرمایشان ایشان بوده و در نتیجه همانطور که اوباما گفته بود، استفاده از زور در برابر ایران می تواند بر سرعت موفقیت غرب در پرونده ی هسته ای کشورمان افزوده و اثرگذار باشد.

رسانه نمای دولتی انگلیس با همین هدف، در بخشی دیگر از تحلیل خود، این طور می آورد که: «باراک اوباما اخیرا در گفتگو با شبکه تلویزیونی ای‌بی‌سی، که البته یک روز پیش از سخنرانی جدید آیت الله خامنه ای صورت گرفت، گفت که "تهدید واقعی به استفاده از زور، در کنار تلاش های جدی دیپلماتیک" می‌تواند باعث دسترسی به توافق با ایران بر سر پرونده هسته ای شود. او همچنین به مقام های ایرانی هشدار داد که نباید از عدم دخالت نظامی ایالات متحده در سوریه به این نتیجه برسند که آمریکا هرگز به ایران حمله نخواهد کرد ... هشدار رئیس جمهور آمریکا یک مفهوم را بیشتر به مخاطب منتقل نمی کرد: اگر مقام های ایرانی در گفتگوهای هسته ای کوتاه نیایند ممکن است حتی در معرض حمله نظامی قرار بگیرند ...»!!!

اما در دنیای واقعیت ها که بی بی سی فرسنگ ها از آن دور است، نوع گفته ها و رفتارهای رهبر معظم انقلاب به جهانیان ثابت کرده است که به هیج وجه تحت تأثیر حرکت های دروغ پردازان غربی نبوده اند، نیستند و نخواهند بود و در کنار ایستادگی های ایشان بر روی حقوق بر حق ملت ایران، خود مردم کشورمان نیز ثابت کرده اند که نه تنها در برابر فشارها از مواضع و اعتقادات خود عقب نمی نشینند، بلکه در راه رسیدن به اهداف والای خود پر قدرت تر نیز قدم بر می دارند؛ که به راحتی می توان اثبات این واقعیت را در پیشرفت های بسیار ایران اسلامی در حوزه های مختلف، مشاهده نمود.

امام خامنه ای بارها بر بی اثر بودن این تهدیدهای همیشگی علیه کشورمان تأکید کرده و در واکنشی به جا، به  غربی ها فهمانده اند که نتیجه ی دست درازی به ایران اسلامی، چیزی جز قطع دست های آلوده ی خودشان نخواهد بود.

همانطور که می فرمایند: «در آن زمان (اوایل انقلاب) بسیاری تصور نمی كردند كه استكبار و در راس آن امریكا روزی در سیاست های خود در منطقه به ویژه بر ضد ملت ایران شكست‌ بخورد اما امروز با شكست فضاحت آمیز سیاستهای امریكا در عراق ، فلسطین ، لبنان و افغانستان تهدیدهای امریكا در سطح بین المللی به عنوان تهدیدهای پوچ قملداد می شود ...»

ایشان همچنین بارها و در موقعیت های مختلف، همانند دیدارشان با مردم استان خراسان شمالی در سال گذشته و در اوج فشارها و تحریم های غرب، تأکید کرده اند که: «امروز دشمنان ما، راديوها، بعضى‌ها هم با اينها همزبان ميشوند، هى مسئله‌ى تحريم را بزرگ ميكنند، بزرگ ميكنند. تحريم مال امروز و ديروز نيست؛ از اوائل، تحريم وجود داشته است. البته تشديد كردند، اثر نكرده؛ باز تدبير ديگرى انديشيدند، اثر نكرده است. تحريم از اول بوده است. امروز دشمنان ما - چه دولت آمريكا، چه بعضى از دولتهاى اروپائى - تحريم را مرتبط كرده‌اند به مسئله‌ى انرژى هسته‌اى. دروغ ميگويند. آن روزى كه اينها تحريمها را برقرار كردند، انرژى هسته‌اى در كشور نبود؛ صحبتش هم نبود. آنچه كه اينها را از ملت ايران عصبانى ميكند و به اينجور تصميمها وادار ميكند، سرافرازى ملت ايران است، گردنكشى ملت ايران است. اين روحيه‌ى استقلال، اين روحيه‌ى قدر خود شناختن، اين روحيه‌ى عدم تسليم كه به بركت اسلام و قرآن در ملت ايران به وجود آمده، اين است كه آنها را عصبانى ميكند ... وانمود ميكنند كه اگر ملت ايران از انرژى هسته‌اى صرفنظر كند، تحريمها برداشته ميشود. دروغ ميگويند. از روى بغض و كينه‌اى كه دارند، تحريمهاى غير منطقى ميكنند؛ تحريمهائى كه همه‌ى عقلا و انسانهاى باانصاف عالم وقتى نگاه ميكنند، مى‌بينند اينها كارهاى غير منطقى و در واقع وحشيانه است؛ اين يك جنگِ با يك ملت است. البته در اين جنگ هم به توفيق الهى مغلوب ملت ايران خواهند شد ... ما از اين گردنه‌ها عبور خواهيم كرد. ملت ما چابكتر و شجاع‌تر و تواناتر از اين است كه در بين اين راهها بماند. سى و سه سال است كه ما داريم در اين مشكلات طى طريق ميكنيم؛ روزبه‌روز هم عضلات ما قوى‌تر، آمادگى ما بيشتر، تجربه‌ى ما گرانبهاتر شده. ما كه گير نميكنيم، شما گير ميكنيد. شما با جلب نفرت ملت ايران، براى خودتان مشكل درست ميكنيد ... »

رهبری معظم ایران اسلامی، همواره بر عد موفقیت سیاست های تدافعی در برابر غرب تأکید نموده اند و بر خلاف ادعاهای بی بی سی، این نوع سخنان ایشان هیچ گاه جای خود را به سخن دیگری نداده است، همانطور که چندی پیش نیز، در دیدار هجدهم شهریور ماه با ائمه ی جمعه ی سراسر کشور، باز هم با اشاره به ادعاهای دروغین آمریکا و غرب در مورد آن چه در عراق، افغانستان، لبنان و ... در حال جریان بوده و هست، تأکید کردند که : «باید در مقابل دنیای غرب، مقتدر بود زیرا آنها نشان داده اند كه به هیچكس رحم نمی كنند و برخلاف ادعاهای حقوق بشری و ظاهر سازی هایشان، كشته شدن میلیونها انسان نیز، وجدان آنها را متأثر نخواهد كرد ...»

از تمامی این ها گذشته در پاسخ به ادعاهای پوچ رسانه ی دولتی انگلیس در مورد "نرمش قهرمانانه" نیز همان گونه که پیش تر نیز در گزارش «استقبال باراک اوباما از 'تمایل حسن روحانی به گفت‌وگو با آمریکا'» به آن پرداختیم، رفتار یک رسانه ی حرفه ای ایجاب می کند که به جای پرداختن جهت دار و کلی به سخنان یک شخصیت، آن را کامل منعکس نموده و قضاوت را به مخاطبانش بسپارد، نه این که سعی کند اهداف شیطانی خود را به خورد آنان دهد!!!

امام خامنه ای در دیدار خود با فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، فرموده بودند: «ما مخالف با حركتهاى صحيح و منطقى ديپلماسى هم نيستيم؛ چه در عالم ديپلماسى ، چه در عالم سياستهاى داخلى. بنده معتقد به همان چيزى هستم كه سالها پيش اسم‌گذارى شد "نرمش قهرمانانه"؛ نرمش در يك جاهايى بسيار لازم است، بسيار خوب است؛ عيبى ندارد، اما اين كشتى‌گيرى كه دارد با حريف خودش كشتى ميگيرد و يك جاهايى به دليل فنّى نرمشى نشان ميدهد، فراموش نكند كه طرفش كيست؛ فراموش نكند كه مشغول چه كارى است؛ اين شرط اصلى است؛ بفهمند كه دارند چه‌كار ميكنند، بدانند كه با چه كسى مواجهند، با چه كسى طرفند، آماج حمله‌ى طرف آنها كجاى مسئله است؛ اين را توجّه داشته باشند.»

اما آن چه یک رسانه باید به دنبال آن باشد، تفسیر واقعی یک موضوع است و در این مبحث نیز اگر بی بی سی دلش برای مردم می سوخت و رفتار حرفه ای بلد بود، می توانست با نگاهی ساده به بیانات رهبری در گذشته، مفهوم حقیقی "نرمش قهرمانانه" را بیابد؛ آن طور که خود ایشان عنوان می کنند: «نمايندگان سياسى جمهورى اسلامى ايران در جهان بايد تيزتر از شمشير، نرم‌تر از حرير و سخت‌تر از سنگ و پولاد باشند. عرصه سياست خارجى ميدان نرمشهاى قهرمانانه است، اما نرمشى كه در برابر دشمن تيز باشد. بنا بر اين ديپلماتهاى ما بايد در مواضع اصولى خود مستحكم بايستند و استقامت و پايمردى حضرت امام خمينى (رض) را الگوى خود قرار دهند.»

و هر مخاطبی با دانستن این واقعیت ها به آسانی می تواند درک کند که رهبری ایران اسلامی، نه تنها از مواضع بر حق مردم عقب ننشسته اند، بلکه همچنان بر راه هایی که بشود این حقوق را عملی ساخت پافشاری می کنند و این یعنی باز هم اثباتی دیگر بر پوچ بودن بی بی سی که بیشتر شبیه به یک طوطی سخن گو برای تکرار دروغ های غرب عمل می کند تا یک رسانه ...

کلمات کلیدی
بی بی سی , بی بی سی فارسی , ایران , رهبری , نرمش قهرمانانه , اوباما , روحانی , هسته ای , آمریکا , سیاست خارجی , bbc , bbcfarsi , bbcpersian , persianbbc,
 
نام و نام خانوادگی  
پست الکترونیک  
وب سایت  
   
   
   
در مورد رهبری, سوتی های رهبر,رهبر ایران,سوتي رهبرایران,سوتی رعبری,سوتی رهبر,سوتی رهبر در بی بی سی,سوتی رهبرایران,سوتی مردم خراسان شمالی,سوتی ملت,سوتی ملت ایران,سوتی های ایران,سوتی های ایرانی,سوتی های حکومت ایران,سوتی های خراسان شمالی,سوتی های رهبر,سوتی های رهبر ایران,سوتی های رهبر در سخنرانی هاش,سوتی های رهبری,سوتی های رهبری ایران,سوتی های ملت,سوتیهای رهبر انقلاب,سوتیهای رهبری,نرمش رهبر,
 
نام و نام خانوادگی  
پست الکترونیک  
وب سایت